SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bialko ostrowi

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7823

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 633 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15148
jak dla mnei gites bialeczko. cena/ jakosc git. Smak nei zadowala ale czeko z kakao zamieszasz i pychota, rozpuszczalnosc bdb, praktycznie z 10 gródek bedzie ;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Martainn - ostrowia faktycznie jest biedna smakowo i rozpuszcza sie slabo - i to jest wada ktora sprawia, ze omijam ją szerokim łukiem. Natomiast co do wysokiej jakosci odzywek zza ocenu, czy nadzwyczajnych procesow technologicznych w wypadku wiekszosci produktow (vide: slowa Marka) - to przymknąłbym na to oko.

Ostrowia produkowana jest przy uzyciu technologii membranowej - w procesie ultrafiltracji, tak samo jak inne WPC. Jest wiec pelnowarostciowym bialkiem serwatkowym. Co do nadania jej miana odzywki - rowniez moim zdaniem nie jest to naduzycie. Jedyne standardy od jakich mocno odstaje - to standardy organoleptyczne (smak, zapach, konsystencja) i marketingowe (brzydki worek, praktcznie brak reklamy). Konsystecja ostrowi jest biedna, poniewaz brak w niej emulgatorow i takich dodatkow jak chocby karagen - ktory w wiekszych dawkach (czyli przy stosowaniu np kilku szejkow wysokiej jakosci odzywek dziennie) - moza zaburzac trawienie czy utrudniac wchlanianie potasu... Brak slodzikow w wypadku ostrowii rowniez moze byc atutem.

Ostrowia na 100g produktu zawiera faktycznie 8g tluszczu i 6g wegli - zapewne laktozy. Jest to wynik slaby jak na WPC, ale nie demonizowalbym tego faku. Dla przyladu izolat sciteca na 100g produktu zawiera 8,3g wegli i 4.2g tluszczu... Dymatize elite whey 6g tluszczu i niecale 8g wegli, ABB pure pro - ponad 10g wegli i niecale 9g tluszczu...

Jeszcze raz podkreslam - nie bronie ostrowii, nie pijam ostrowii, nie odpowiada mi ten produkt. Ale dyskwalifikowanie go za wady ktorych nie posiada jest niesprawiedliwe.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2009-02-15 10:03:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50488
Tekst wkleiłem tak jako ciekawostkę. Sam nie odmawiam Ostrowi miana odżywki.:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Wkeliles w konetsiocie ostrowii teskt, wiec zalozylem ze w jakims stopniu idetyfikujesz sie z tezami tam zawartymi. Ale ok - kumam.

Moj post niech wiec bedzie polemiką z tą ciekawostką

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2009-02-15 10:57:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Martainn zawsze krytykuje ostrowie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
absolutnie ma do tego prawo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 633 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15148
Jesli dobrze przetrzpiesz szejkiem to gródek praktycznie nie ma. Ja sam rzadko mam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie pisze ze nie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Odżywka białkowa jest takim typem odżywki, że dla mnie głównie liczy się smak. Nie będę się męczył, to ma mi smakować i mam to pić z przyjemnością. Inaczej wolę zjeść normalny posiłek.

Wyobraź sobie że jadałem 8 posiłków dziennie i nie mam miejsca na kolejny. Chcąc nie chcąc uzupełniałem nie tyle braki bo ich nie było co wzbogacałem posiłki w których nie dostarczyłem pełnej ilości białka i po treningu. Przecież nie pójdę po treningu jeść od razu bo żołądek jest skurczony i po prostu nic mi do niego nie wejdzie przez jakieś 30min a wchłanialność białka jest wtedy najlepsza bo przewód pokarmowy jest dobrze ukrwiony.

3,5kg za 150zł to wychodzi 41zł za kg, Ostrowię kupisz za połowę ceny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4654 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 95579
Ja tez szamam Ostrowie,nie ze wzgledu ze jest super odzywka ale za cene/jakosc.

Nie mam kasy by pic bialka ktore kosztuja po 200zl za 1,5kg.Kwestia smakowa to temat zalezny od upodoban,dieta typowo kulturystyczna tez nie jest za bardzo smaczna i urozmaicona wiec mysle ze nie ma o czym gadac.

Pilem suple firmowe ktore byly tak ochydne ze az mdlilo ale przeciez nie po to je uzywamy by traktowac je jako wykwintne potrawy a dla ich dzialania,smak to tylko ulatwienie w ich spozywaniu.


Ostrowie bede pil ze wzgledu wylacznie na cene.

ZAMBO (old school bodybuilding)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

białko + kreo + bcaa + aakg...

Następny temat

Zero Carb Isopure.

WHEY premium