Rok 2020 był jednym z najtrudniejszych okresów w naszym życiu. Wiele osób straciło pracę, bliskich czy po prostu utraciło poczucie normalności. Gwiazda koszykówki Shaquille O'Neal przyznał, że stracił motywację, co miało również ogromny wpływ na jego kondycję. Na szczęście powoli wraca do formy i teraz 49-latek może pochwalić się metamorfozą ciała. W niedawnym wywiadzie dla Men's Journal, O'Neal szczerze mówił o tym ciężkim ostatnim rozdziale swojego życia i podzielił się cennymi spostrzeżeniami dla tych, którzy chcą przyjąć zdrowy styl życia. Mówiąc o przyczynach, które doprowadziły go do utraty motywacji, Shaquille O'Neal powiedział:

„Moja siostra zmarła przed Kobe. A potem zmarł Kobe i 28 innych bliskich osób. 2020 był naprawdę złym rokiem i nie chciałem nic robić. Jeśli więc nie chcesz nic robić, ale musisz trzymać się z daleka od kłopotów, możesz zrobić dwie rzeczy: jeść i oglądać Netflix”.

Shaq wspomniał, że ból po stracie bliskich nie pozwalał mu spać. W rezultacie jego nawyki żywieniowe wymknęły się spod kontroli i Shaq po prostu cały czas jadł… głównie kanapki. Skutki przejadania się zaczęły odbijać się na jego sylwetce, a mistrz NBA powiedział sobie, że chce po raz ostatni zdjąć koszulkę na Instagramie. Przypadkowo Shaq natknął się na post na Instagramie 70-letniego muskularnego mężczyzny, który zmotywował go do tego, by skończyć z niezdrowym stylem życia.

„Nigdy więcej chleba, nigdy więcej cytrynowych Oreo, nigdy więcej ciastek, nic z tego. Robię to od sześciu miesięcy i po prostu jem owoce, koktajle proteinowe, sałatki, ryby, kurczaka i szparagi lub inne warzywa. Bardzo małe porcje i codzienne zdrowe jedzenie pomogły mi zrzucić około 14 kilogramów”.

Po wprowadzeniu kilku zmian w swoim stylu życia Shaq poczuł się zdecydowanie lepiej i zaczął widzieć swoje mięśnie brzucha. Nie stosuje konkretnego planu treningowego, a zamiast tego chodzi po prostu na siłownię na około godzinę każdego dnia.

„Robię 20 minut cardio, zrobię trochę klatki piersiowej, biceps, triceps, przysiady, plecy i już mnie nie ma. 30-45 minut dziennie plus cardio – czyli około godziny dziennie”. 

 

Shaq dodał, że nie może biegać z powodu problemów z kolanem i stawami. W najbliższym czasie planuje jednak spróbować joggingu. Shaq radzi mężczyznom po czterdziestce i starszym, aby traktowali ciało jak świątynię i znaleźli czas na spędzenie, chociaż godziny na siłowni, aby czuć się lepiej, wyglądać lepiej i robić więcej rzeczy w ciągu dnia. A Wy znajdujecie czas na aktywność?

Komentarze (4)
Zeer1701

Przy jego gabarytach te 14 kg to jak moje 4 xD dużej różnicy nie robią

1
jarabco

Pewnie poszedl sie dobrze wysrac i 14kg mu zlecialo :) hahaha

1
M-ka

I tak szybko się podniósł po czymś takim. Najważniejsze, że podjął decyzję i zaczął. Działanie pomaga się pozbierać, pomaganie innym... Wtedy ludzie widzą, że nadal mogą być potrzebni.

Najgorsza jest farmakologia i rzeczy typu alkohol czy narkotyki.

0
K0currro

Przy jego masie w ogole PRZYBRAC NA WADZE jest niesamowicie trudno. Wiec ile on kalorii wpierdzielal? 12tys? Zreszta on zawsze byl ulancem, mimo niesamowitego wzrostu, wagi, a przez to wydatku energetycznego.

0