15 czerwca 2024 roku w wieku 36 lat zmarł amerykański sportowiec IFBB Pro Douglas Fruchey. Jego żona Carli, która jest zawodniczką IFBB Women's Physique, potwierdziła na Instagramie smutną wiadomość o jego nagłej śmierci. Na obecną chwilę przyczyna jest nieznana. Sześciotygodniowa nieobecność Frucheya na Instagramie – platformie, na której zwykle był aktywny – sugeruje, że przed śmiercią mógł borykać się z pewnymi problemami zdrowotnymi.

„Śpij spokojnie, mój słodki Moosey”.

W podcaście z października 2023 r. z trójboistą siłowym Markiem Bellem Fruchey opowiedział o swoim uzależnieniu od narkotyków w przeszłości i przyznał, że kulturystyka uratowała mu życie. Powiedział, że sterydy są mniejszym złem niż narkotyki, które brał wcześniej. Fruchey przez cztery lata rywalizował jako kulturysta amator, zanim nadszedł przełomowy moment na zawodach NPC Worldwide Amateur Olympia Orlando 2020, gdzie zdobył kartę IFBB Pro i ugruntował swoje miejsce wśród elitarnych sportowców.

Według NPC News Online Fruchey brał udział w pięciu profesjonalnych zawodach. W zawodach New York Pro i Boston Pro 2022 zajął dziewiąte miejsce. W sezonie 2023 i 2024 nie startował. Fruchey był inspiracją dla wielu młodych kulturystów i zawsze chętnie udzielał wskazówek i wsparcia.

Kariera Douglasa Frucheya:

 

2022 

IFBB California State Pro — 10th

IFBB New York Pro — 9th

IFBB Boston Pro — 9th

 

2021

IFBB Texas Pro — 10th

IFBB Tampa Pro — 11th

 

2020

NPC Worldwide Amateur Olympia Orlando — 2nd

NPC USA Championships — 4th

 

2019

NPC National Championships — 7th

NPC North American Championships — 5th

 

2018

NPC USA Championships — 8th

NPC West Coast Classic — 1st

 

2017

NPC USA Championships — 10th

NPC California State Championships — 2nd

https://youtu.be/xWc6aJaoXhU

Komentarze (1)
rarytas1

Lepsza taka śmierć niż przećpanie, gość i tak był stracony

0