Każdy odnoszący sukcesy kulturysta ma swojego trenera, który pomaga w przygotowaniach do zawodów. Można śmiało powiedzieć, że w dzisiejszych czasach, trenerzy stali się nieodzowną częścią kariery kulturysty. Niektórzy z nich osiągnęli status celebryty i wiele osób może tylko pomarzyć, by stać się ich podopiecznym. Prawie wszyscy trenerzy, którzy znaleźli się na liście najlepszych, byli kulturystami. Ich doświadczenie z pewnością ułatwia im postawienie się w roli klienta i poprawia osiągane wyniki sportowców. Jak myślicie, kto jest najlepszym trenerem w branży?

Neil Hill

Neil 'Yoda' Hill to bardzo popularne nazwisko w społeczności kulturystycznej. Jest szanowany, doceniany i uważany za guru w dziedzinie treningu kulturystycznego. Pod swoimi skrzydłami ma gwiazdy takie jak Flex Lewis, William Bonac czy Big Ramy. Oczywiście ma jeszcze wielu innych podopiecznych, o których z pewnością kiedyś będzie głośno. System treningowy „Yoda 3 Training” w skrócie „Y3T” cieszy się uznaniem wśród wielu trenujących.

Hany Rambod

Hany "The Pro Creator" Rambod ma długą listę znanych klientów, w tym siedmiokrotnego zwycięzcę Mr. Olympia Phila Heatha, czterokrotnego Mr. Olympia Jaya Cutlera, czterokrotną zwyciężczynię Ms. Figure Olympia Nicole Wilkins i wielu, wielu innych. W sumie klienci Ramboda zdobyli łącznie 19 tytułów Mr. Olympia! Hany współpracował również z Dwayne "The Rock" Johnson, a jego program szkoleniowy FST-7 jest doceniany przez wielu profesjonalistów z branży.

Dennis James

Dennis James to znana twarz w świecie kulturystyki. Regularnie występuje na scenie Mr. Olympia jako prezenter, a także grał w filmie "Generation Iron" gdzie udzielał porad Roelly Winklaarowi i trenował z Dennisem Wolfem. James organizuje własne zawody kulturystyczne i ma firmę produkującą odżywki. Chociaż nie jest już czynnym zawodnikiem, nadal jest w doskonałej formie.

Charles Glass

Dla Charlesa Glassa słynna mekka kulturystyki Gold’s Gym jest jak drugi dom. Glass dawniej był profesjonalnym kulturystą, a teraz poświęca większość swojego czasu na treningi z podopiecznymi. Jest bardzo popularny w mediach społecznościowych i z pewnością widzieliście go na YouTube i Instagramie. Ma unikalny styl treningowy, w którym modyfikuje wiele znanych ćwiczeń, aby efekty u jego klientów były jak najlepsze. Jego klientami są między innymi Flex Wheeler, Steve Cook, Guy Cisternino i Ben Pakulski.

Chris Lewis

O Chrisie Lewis zrobiło się głośno w ubiegłym roku po tym, gdy jego klient Shawn Rhoden wygrał zawody Mr. Olympia. Lewis jest także trenerem zwycięzcy Olympii w 2008 roku - Dextera Jacksona. Oczywiście oprócz tych dwóch znanych wszystkim mistrzom, Chris ma długą listę klientów, także celebrytów. Lewis często publikuje posty i filmy na Instagramie i Youtubie, z treningów z podopiecznymi.

Komentarze (0)