Joey Swoll, wpływowy influencer fitness jest znany ze swojego pozytywnego nastawienia i edukowania ludzi, którzy chcą poprawić swoje zdrowie i samopoczucie. Niedawno Swoll na swoim Instagramie podzielił się emocjonalnym oświadczeniem o tym, że 3 lata temu sięgnął dna i jak wdzięczny jest za swoje dzisiejsze życie. 

Priorytetem dla Joeya jest stworzenie takiego środowiska w każdym centrum fitness, aby zachęcało ludzi do aktywności fizycznej. Przekształcił Gym Positivity Nation w markę, która pozwala innym czuć się bardziej komfortowo podczas ćwiczeń. Na swoim kanale porusza także problem znaczenia zdrowia psychicznego w naszym życiu. Otwarcie mówi o swojej walce z depresją, mając nadzieję, że zachęci innych do zwrócenia się o pomoc, gdy będzie ona potrzebna. 

Jakiś czas temu w podcaście Straight Outta The Lair z Flexem Lewisem, Joey Swoll ujawnił swoją walkę z uzależnieniem od narkotyków i opowiedział o tym, jak sięgnął dna. W szczerym wywiadzie powiedział, że prawie odebrał sobie życie, gdy ból stał się nie do zniesienia. 

„Cierpiąc na depresję i uzależnienia, potrzebowałam pomocy. Tej nocy zadzwoniłem do przyjaciela, aby powiedzieć mu, że cierpię, boję się i naprawdę potrzebuję kogoś, kto będzie przy mnie. NIGDY nie prosiłem o pomoc, bo byłem zbyt dumny i przez to czułem się słaby. Jego odpowiedź brzmiała: Jestem zbyt zmęczony, aby jechać 45 minut, aby się z tobą spotkać. To mnie załamało i po prostu odłożyłem słuchawkę. Byłem tam dla niego cały czas, a moje życie nie było warte nawet 45 minut? Ten ból popchnął mnie do krawędzi, aby to zakończyć i była to jedna z najstraszniejszych nocy w moim życiu. Nie sądziłem, że obudzę się następnego ranka”.

Teraz, czyli trzy lata później Joey Swoll wyraził wdzięczność za to, że obudził się po tej okropnej nocy i był dumny z tego, czego udało mu się dokonać od czasu tego zdarzenia. Po tym wstrząsającym doświadczeniu Swoll zmienił się, wytrzeźwiał i zainspirował wiele innych osób, które szukały powrotu do zdrowia. 

„Dzięki Bogu, że to zrobiłem i każdy kolejny dzień, w którym otworzyłem oczy, był błogosławieństwem, za które jestem bardzo wdzięczny. 3 lata później jestem czysty, szczęśliwy i we wspaniałym miejscu pod względem fizycznym, psychicznym, emocjonalnym i duchowym”.

Chociaż Swoll w dalszym ciągu stanowi inspirację, zwłaszcza dla osób cierpiących na problemy psychiczne i nadużywających narkotyków, wierzy, że rozmawianie o tych tematach ma kluczowe znaczenie dla rozwoju osobistego.

Komentarze (2)
rarytas1

Z uzależnienia do narkotyków przeszedł w uzależnienie do sterydów. Happy End-u nie będzie

1
M-ka

Dlatego trzeba mieć duży dystans do rad ludzi, którzy sami borykają się z depresją lub problemami psychicznymi.
Wydaje im się, że znaleźli super sposób, który chętnie "sprzedają" innym, a to tylko inne oblicze uzależnienia... może mniej drastyczne, ale też dalekie od równowagi psychicznej.

Przez takich ludzi dzieci zamiast po papierosy sięgają po vapy, bo są rzekomo nieszkodliwe i masa idiotów propaguje je w internecie jako zdrowy odpowiednik. Ostatnio przeżyłam szok, kiedy córka mnie "oświeciła", że 11-12 latki spotkane na spacerze są już od tego uzależnione...

0