W 2019 roku Nathan De Asha De Asha został oskarżony o handel sterydami. Na początku wszystkiemu zaprzeczał, ale we wrześniu 2019 roku przyznał się do winy przed sądem. Wówczas kulturysta został nazwany przez sędziego „hańbą dla sportu”. Został skazany na 12 miesięcy więzienia w zawieszeniu. Brytyjski serwis bbc napisał, że wyrok skazujący uniemożliwi mu podróż do Stanów Zjednoczonych w przyszłości. Szkoda, bo jego kariera przed tym incydentem nabierała rozpędu.

Polecamy również: Nathan De Asha oskarżony o handel sterydami

Ponad rok od wyroku, Nathan zdradza szczegóły dotyczące jego przeszłości, która doprowadziła do jego skazania.

W wywiadzie, którego udzielił całkiem niedawno powiedział, że przygodę z dopingiem rozpoczął zanim został kulturystą. Stosował środki dopingujące nie widząc w tym nic złego. 

„Grałem w piłkę nożną i powiedziano mi, że muszę być większy, aby dostać profesjonalny kontrakt. Miałem tylko 175 cm wzrostu i wtedy byłem mały. Jeśli powiesz młodemu facetowi, że musi trochę wzmocnić, to to zrobi. Ja tak zrobiłem. Zapytałem mojego kuzyna Daniela, który interesował się kulturystyką i fascynował się Arnoldem co mam wziąć. Powiedział: Użyj tego, Sustanon”.

Nathan De Asha wyjaśnia, że ​​na początku był trochę  przestraszony, ale używał Sustanonu przez sześć tygodni. Rezultaty były oszałamiające. Znajomi pytali go jak to zrobił, że nabrał tyle masy. Nie przyznał im się jednak do zażywania sterydów.

De Asha powiedział, że naprawdę polubił branie sterydów i testował różne środki na sobie. Po przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych i wzięciu udziału w New York Pro, sytuacja wyglądała obiecująco jeśli chodzi o jego karierę. Jednak w 2017 roku, gdy został przyłapany na dystrybucji sterydów za pośrednictwem poczty, sprawy się skomplikowały. Oferował porady dotyczące stosowania sterydów i wysłał próbki ze środkami do mężczyzny, którego prawie nie znał.

„To było w lipcu, a w grudniu 2017 roku zrobili przeszukanie tego faceta. Znaleźli pudełko Clomidu z moim imieniem i nazwiskiem. Znaleźli około 50000 dolarów gotówki, maszynę do liczenia pieniędzy i jakieś 255 gramów kokainy. Został oskarżony, ale do mnie nikt się nie zgłosił. Sześć miesięcy później policja zaprosiła mnie na rozmowę. Byłem pewien, że nie będzie żadnego problemu.”

Nathan De Asha w dalszej części wywiadu wyjaśnia, że ​​na początku wszystko szło dobrze. Jednak kiedy osoba, która została złapana, nie przyznawała się do winy, to policja próbowała postawić zarzuty także De Ashy. Mówi, że próbowali go oskarżyć o handel narkotykami, ale on tego nie zrobił, bo twierdził, że nie miał nic wspólnego ze znalezioną kokainą. Po rozmowie ze swoim prawnikiem stwierdził, że przyzna się do sprzedania Clomidu. Nathan ujawnia, że ​​ta sprawa sądowa spowodowała trudności w uzyskaniu wizy do Stanów Zjednoczonych. To, w połączeniu z globalną pandemią sprawiło, że nie startuje w międzynarodowych zawodach od 2019 roku. Nathan De Asha powiedział, że jest w trakcie “załatwiania spraw” przed powrotem na scenę w tym roku. Miejmy nadzieję, że dostanie taką szansę i będzie mógł startować. Szkoda, żeby zmarnował się taki potencjał.

https://youtu.be/Wu5jhmiBRRI

Komentarze (2)
M-ka

No, ciekawe czy dostanie tę wizę czy nie. Zwykłemu człowiekowi wystarczy wyrok za bójkę albo drobną kradzież, żeby do końca życia pożegnał się z możliwością legalnego wjazdu do USA.

3
lodzianin1

Tlumaczy sie jak ograniczony umyslowo

3