SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szybkie i lekkie ciosy

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5938

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1702 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16720
Przy prawym prostym musisz wkręcić biodro, żeby dosięgnąć przeciwnika w dystansie. Nie da się inaczej. No chyba, że się pochylisz do przodu, ale tak się nie powinno robić.

"masz swą wolę w komplecie z honorem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 391 Napisanych postów 3444 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18326
Dobra to kup sobie kask i nap*****laj normalnie. Jak mam sparringi w kaskach to nie zwracam uwagi na to czy przeciwnika boli i tłukę go jak podczas prawdziwej walki i spodziewam się tego samego z jego strony. Jeśli sparring jest bardziej zadaniówką to bile luźno bez wkładfania siły. Powiedz mi Tomasz co robisz z nogą na której stoisz podczas bicia Lowkicka bo może w tym tkwi problem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1702 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16720
Skręcam ją. Piętą w stronę przeciwnika (może nie całkiem, ale taki kierunek).

"masz swą wolę w komplecie z honorem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 391 Napisanych postów 3444 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18326
Ale czy na pełnej stopie stoisz i bijąc schodzisz troche w dół czy na palcach stoisz jak przy Highkicku?

Zmieniony przez - vtserafin w dniu 2006-09-26 16:17:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1702 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16720
Na palcach.

"masz swą wolę w komplecie z honorem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 391 Napisanych postów 3444 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18326
To źle bijesz. Podczas lowkicka stoi się na pełnej stopie i przy ciosie ugina się kolano. Wtedy cios ma siłę a ty jesteś stabilny. Przed uderzeniem stawiasz stopę bokiem żeby sobie nie ukręcić kolana albo kostki. Spróbuj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
vtserafin: Dobra to kup sobie kask i nap*****laj normalnie. Jak mam sparringi w kaskach to nie zwracam uwagi na to czy przeciwnika boli i tłukę go jak podczas prawdziwej walki i spodziewam się tego samego z jego strony

No to gratuluję. Kask g**** daje. A takie naparzanie kompletnie nie ma sensu. Patologia treningowa. Dziwię się, że trener na to pozwala.

A co do autora - to po prostu trzeba ograniczyć siłę nieco - co nie oznacza wcale nie robienia technicznie i szybko. Poćwicz więcej uderzeń w powietrze, luźna walka z cieniem, nie spinaj się itp. itd.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 391 Napisanych postów 3444 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18326
A kto powiedział że robimy chaotyczną młuckę? Może źle się wyraziłem ale chodzi mi o to że podczas walki NIEOGRANICZONEJ do poszczególnych technik nie spowalniamy ciosów tylko walczymy jak na zawodach (trener daje duże rękawice kaski i ochraniacze na piszczele i każe walczyć przez pięć minut). Taki sparring to rzadkość ale jednak jest potrzebny bo zadaniówka w której dbamy o przeciwnika nijak się ma do walki. Co z tego że jesteś świetny technicznie skoro na zawodach dostaniesz mocną plombę i wszystko czego się nauczyłeś przestanie ci wychodzić i pod wpływem adrenaliny zaczniersz cepować i bedziesz myślał tylko o tym żeby przetrwać. To nie jest sport dla panienek Knife i powinieneś wiedzieć że nauka techniki to jedno a nauka walki to drugie. Napisałem tak bo wkurzyło mnie to że Tomasz zamiast zapytać się trenera rozpisuje się na forum.

Co do zadaniówek to bijemy lekko a za zbytni napał dmuchamy pompki. Jeszcze się nie spotkałem żeby ktoś podczas treningu zrobił sobie krzywdę. Rzadko widuje się podbite oczy i siniaki.



Zmieniony przez - vtserafin w dniu 2006-09-26 22:28:38



Zmieniony przez - vtserafin w dniu 2006-09-26 23:08:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1702 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16720
A tak wracając do Twoich pytań, to co ma ta sprawa z lowkickiem do mojego pytania na początku tematu ? Bo nie mogę tego skojarzyć ze sobą.

"masz swą wolę w komplecie z honorem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 277 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12054
W sumie to chyba zaden sparing nie odzwierciedla prawdziwej walki. Jeszcze nie mamy sparingow ale jakos nie wyobrazam sobie ze kolege z sekcji uderze np lowkickiem z pelna sila(mam 190cm i waze 95kg) z drugiej strony taki lowkick robiony wolno i zatrzymywany w koncowej fazie nie bedzie do konca poprawny technicznie(tak mi sie wydaje ekspertem nie jestem). Ale chyba juz lepiej uderzac wolniej slabiej technicznie niz po sparingu robic sobie przerwe na lecznie kontuzji.

„Ten, kto zwycięży siebie, jest największym wojownikiem.”
Richard Kim

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak się "mistrz" Artur Abraham z "Panterą" drapał !!!

Następny temat

Stanley Ketchel - Zabójca z Michigan

WHEY premium