SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

--B.V.-- roznych odzywek bialkowych

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3409

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
v3gas ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 6008 Wiek 14 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 38264
a ja tylko dodam ze bv..owego 'beznadziejnego kuraka' to zalewdie 79..;)


Pozdrawiam
vegas
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Panowie, przeczytajcie post w dziale OLIMP pt. "BV 159".
Najprościej - BV to stosunek azotu zatrzymanego do zawartego w białku, ale z kolei w stosunku do albuminy - białka, uznawanego za wzorzec - 100. BV oznacza więc, jak dane białko wpływa na bilans azotowy, w porównaniu z białkiem wzorcowym. Upraszczając - jeżeli BV danego białka wynosi 70, to znaczy, że wykazuje ono jedenie 70% aktywności anabolicznej albuminy. Jeżeli, natomiast wynosi 159, to oznacza, że jego aktywność anaboliczna jest o 59% wyższa, od aktywności anabolicznej albuminy.

S. Ambroziak

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
Cześć Sławku
A nie przyszło Ci do głowy ze czytaliśmy rownież trochę?
Ten nieszczęśny kurak,gdyby się uprzeć moze miec znacznie wyższe bv...wystarczy np. spożyc go jako jedtne zródło białka w ciagu dnia,powiedzmy pod wieczór i dokładnie rozgryźć..i co z tego wynika?
jakies wyraźne korzyści?Nie.
Pozdro.


Doradca w dziale Suplementacja -Dżingol bels dżingol bels..dżingol ol de łej..
Bo to historia,bo to marzenia...
To co najlepsze w kulturystyce jest niewidoczne dla oczu..

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 173 Wiek 65 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 24422
Dla zapaleńców: http://www.1fast400.com/?articleID=17 - tu można poczytać o tym jak to słynne BV ma odniesienie raczej do karmienia zwierząt niż odżywiania ludzi... i jak whey powoduje wytworzenie nadmiernych ilości mocznika w organizmie człowieka oraz... kataboliczny deficyt leucyny!! - ciekawy artykuł poparty oczywiście badaniami

Pozdrowienia

Longus

Pozdrowienia

LONGUS

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660

Masz soga,bo tego nie czytałem
Pozdro.

Doradca w dziale Suplementacja -Dżingol bels dżingol bels..dżingol ol de łej..
Bo to historia,bo to marzenia...
To co najlepsze w kulturystyce jest niewidoczne dla oczu..

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 348 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10516
bede upierdliwy podnoszac to samo pyt w wielu postach w roznym czasie ale je zadam...
czy nie jest tak ze jedzac szesc razy dziennie posilek zlozony z jajko puszke tun plaster sera garsc soi i miarke izolatu, dzieki temu podniesie sie profil aminokwasowy i anabolicznosc bialek?
Bo ja to rozumiem tak wlasnie ze dzieki pewnej przewadze aminow ktore wystepuja w innych bialkach w malej ilosci izolat pozwala wzbogacic i lepiej przyswajac inne bialka...
To jak to jest?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
Nie.
Izolat niczego nie pomaga przyswoić.
Spożywając czeste posiłki boghate w białko różnego pochodzenia zapewnasz organizmowi odpowiedni profil aminokwasów.
Zawodowcy nie korzystają z odrzywek.
Pozdro.


Doradca w dziale Suplementacja -Dżingol bels dżingol bels..dżingol ol de łej..
Bo to historia,bo to marzenia...
To co najlepsze w kulturystyce jest niewidoczne dla oczu..

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 348 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10516
heh pewnie macia racje... wiec znow pozostaje mi tunfish jako najtansze zrodlo bialka...
a zawodowcy... coz oni juz tam maja swoj szpej;)
rowniez pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Panowie, ja już wielokrotnie pisałem, że takie dyskusje do niczego nie prowadzą. BV jest miarą wartości biologicznej białka, tak samo, jak nominał - miarą wartości banknotu. Nie ma więc sensu sprzaczać się o to, czy stuzłotówka jest wartościowsza od pięćdziesięciozłotówki, tak samo, jak nie ma sęsu sprzeczać się o to, czy bialko BV 159 jest wartościowsze od białka BV 75!!!...

S. Ambroziak

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 348 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10516
"Najprościej - BV to stosunek azotu zatrzymanego do zawartego w białku, ale z kolei w stosunku do albuminy - białka, uznawanego za wzorzec - 100. BV oznacza więc, jak dane białko wpływa na bilans azotowy, w porównaniu z białkiem wzorcowym. Upraszczając - jeżeli BV danego białka wynosi 70, to znaczy, że wykazuje ono jedenie 70% aktywności anabolicznej albuminy. Jeżeli, natomiast wynosi 159, to oznacza, że jego aktywność anaboliczna jest o 59% wyższa, od aktywności anabolicznej albuminy."

NIe wiem czy dobrze rozumiem wiec zapytam...
Jaka jest aktywnosc anaboliczna albuminy?

A dyskusja wynika z tad ze soja protein 70 jes 2 razy tansza niz izolat...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MP odzywki jak bylo

Następny temat

Zaniast ovopolu?

WHEY premium