SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zwrotnica głosnikowa nie działa??

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4617

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 113 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1287
Witam kupiłe zwrotnice dwudrozna czy li na woofer i tweeter. no i myslałem ze jak podłącze basowke pod woofer to bedzie wydawała tylko niskie tony (bez słow itd) a tu klapa to samo prawie co pod radiem. To zwrotnica do d... czy po prostu moja niewiedza?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1373 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27568
dwudrozna ? czy 2 poziomu ? zalezy jaki tez masz ten woofer (czy to nie jest przypadkiem sredniak? bo jesli tak to ci nie p[rzeiesie dobrze niskich tonow)
Zwrotnica to podstawa :d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 113 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1287
Nie znam sie dokładnie ma wejscia tj : input, woofer, tweeter. Basowka 16cm niby heavy bass:P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1373 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27568
jak nie wiesz czy dziala ta zwrotnica to podlacz tylko ten 16 cm glosnik pod woofer i posluchaj czy gra calym pasmem (tj. niskie, srednie i wysokie) czy moze jest bardziej basowy, przytlumiony...Jesli to drugi to znaczy ze zwrotnica dziala Sa rozne zwrotnice (o roznych cieciach pasma). Do subwoofera daje sie zwrotnice przenoszace 40-150 Hz i oczywiscie odpowiedzni glosnik ktory to przeniesie. Dlatego tez moze wina jest po stronie glosnika? Sproboj podlaczyc jeszcze cos innego;p i zobacz jak zagra.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 113 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1287
Wydaje mi sie ze nie ma roznicy ze zwrotnica i bez. Chociaz w sumie co tam moze byc zepsutego? wszytsko w srodku wyglada dobrze nic nie jest spuchniete;] itp ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1002
Jaką kupiłeś zwrotnice? tzn o jakiej częstotliwości podziału? Zwrotnica nie nie wycina pasma akustycznego tylko go wycisza. Jeśli to jest zwrotnica dwudorożna to na głośnik-woofer (powinien być nisko średnio tonowy) idą częstotliwości niższe od 2-3khz czyli niskie i średnie tony dlatego słuszysz prawie wszystko ponieważ na głośnik wysokotonowy idą praktycznie same gwizdy.

Napisz jaka to zwrotnica i jakie głośniki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 113 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1287
Trudno mi powiedziec jaka to zwrotnica kupiłem ja okazyjnie nie znam wartosci Hz itd. a głosnik to MRS 16cm 55W 20-1500Hz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 172 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 31985
Przykro mi to mówić ale to Twój głośnik jest poprostu lipny. Dla pewności sprawdź na jakimś naprawde basowym głośniku ale daje sobie obciąć ręke, ze to głośnik. Piszesz że dolna częstotliwość to 20Hz. Ja nie widziałęm jeszcze głośnika o takiej częstotliwości który kosztowałby poniżej 1500zł. Ogólnie to polecam głóśniki polskiej firmy STX bo naprawde korzystnie wychodzi zestawienie ceny z jakością.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1373 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27568
zgadzam sie z tym ze 20 Hz napewno nie przeniesie a 55 W tez nie ma bo 90 % producentow sprzetu audio bardzo zawyza "jakosc / wydajnosc" swoich produktow. O ile mi wiadomo to profesjonalne subwoofery (takie po kilka kafli) przenosza ~30 Hz i nie mniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 172 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 31985
Ogólnie kurde to drogie hobby jest. Kiedyś ze znajomym robiliśmy subwooferki i kolumny ale teraz nie ma czasu na to. Czasami jeszcze z kumplem naprawiamy ludziom kulumienki ale to żadkość już. Najmilej wspominam jak w jednym pokoju odpaliliśmy 2 komplety ALtusów 300 .
I zgadzam się z Tobą Doker nie można ufać oznaczeniom producentów bo często ściemniają. Ogólnie jak już jest 35 Hz to jest naprawde kosmos. Przy dużej mocy to sobie można nawet "kuku" w okno zrobić a 20 Hz to marzenie ( Chciałbym kiedyś usłyszeć ) No i z ceną mnie troszke poniosło bo za 20 hz to naprawde grubo trzeba dać (Możliwe ze nawet dałem jedno 0 za mało ) . Pozdrawiam.

Zmieniony przez - groobas87 w dniu 2007-09-08 20:35:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 113 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1287
Mozliwe ze macie racje głosnik kosztował 40zł wiec nie oczekuje cudow. Niedawno kupowałem głosniki Logitecha z-2300 THX tam jest 20cm głosnik w subwooferze, ale jaki to ma wygar!!!!!!!!!!!!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie suple zamawiać z USA żeby dobrze zarobić?

Następny temat

pytanie odnoscie suplementow!

WHEY premium