SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zrzucenie 50-60 kg balastu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1791

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 64
Witam wszystkich forumowiczów.
Potrzebuje nieco waszej pomocy, ponieważ samemu nie jestem jednak w stanie wszystkiego ogarnąć.
Aktualnie moja waga to 142 kg, 185cm wz i wiek 29 lat.
Przeglądałem różne tematy na forum, diety itd itp.aż postanowiłem się zarejestrować i przedstawić swoją sytuacje.
Zawsze moja waga oscylowała w okolicach 75kg - 80kg max.
Jednak przeszedłem pewne trudności życiowe, załamania i takie tam. Ogólnie waga się zbierała.
Kiedy po wejściu na 4 piętro, na górze odczułem że było mi dość ciężko, to postanowiłem coś z tym zrobić.
Tym bardziej że wcześniej wbieganie na 10-11 piętro nie stanowiło większego problemu.
Niestety prawie niemożliwe będzie osiągnięcie sylwetki, o jakiej marze (Arnold Schwarzenegger kiedy zdobywał tytuły) aczkolwiek to mój główny cel do którego będę dążyć. Lepiej żebym do czegoś dążył, niż nie robił nic.
Tak mi się przynajmniej wydaje.
Chciałem spróbować swoich sił z kalisteniką, nawet mam książkę Paula Wade "Skazany na trening".
Postępowałem według wskazówek i po miesiącu waga spadła o 2 kg i wzmocniło/rozbudowało mi barki, ramiona.
Mam do dyspozycji niedaleko domu takie drążki treningowe, i "siłownie na powietrzu".
Co do diety. Cóż, postanowiłem ograniczyć o 1000 kcal ilość spożywanych kalorii, gdzieś wyczytałem tu na forum taką radę.
Nie wiem co mam robić dalej.
Wiem bieganie odpada, myślałem o rolkach. Ale.. Przy takiej wadze raczej nie widziałem rolek, które by dały radę. A wpisując "rolki do 150kg" to wychodzi jakieś transportowe, czy do hurtowni xD
Zależy mi żeby wrócić do swojej dawnej wagi, nie mieć problemów z ciuchami i w ogóle.
Później pójść w stronę rzeźbienia sylwetki.
Ze zdrowiem nie mam problemów (o dziwo!) badania są w normie. Chyba że kondycyjnie, to jak wyżej.
Myślałem żeby pójść na ćwiczenia siłowe, sztangi itd zamiast kalisteniki.
Jednak nie wiem co będzie lepsze.
Bardzo proszę o pomoc.
Pragnę wrócić do "normalności", bo bestią już jestem. Teraz kolej żeby zamienić tą bestie w super faceta.
Każdą poradę przyjmę z otwartym umysłem.
Jeżeli mam się "czymś" wspomóc, również to rozważę.
Chciałbym zaznaczyć, że na długotrwałe diety, to mnie najzwyczajniej w świecie nie stać.
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Produkty w posiłkach wrzuć każdy z osobna, a nie gotowe posiłki. W ten sposób nie jesteś w stanie stwierdzić ile ktoś w gotowym posiłku dodał danego składnika, np. masła w jajecznicy na maśle. Ma być wrzucone masło i ilość jajek.

Postaraj się bazować na produktach wysokiej jakości, a nie pieczywo pszenne. Odnośnie do pieczywa polecam poczytać następujący artykuł:

https://potreningu.pl/articles/5424/chcesz-kupic-dobrej-jakosci-pieczywo-oto-najwazniejsze-informacje

To samo w przypadku płatków kukurydzianych. Zamiast soków owocowych daj świeże owoce. Wędliny do wywalenia.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82727 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699731
Trening siłowy bez dwóch zdań . Oczywiście kluczowe będzie odżywianie .Dieta nie musi być droga .
Tutaj możesz przeczytać o podstawach:
http://potreningu.pl/articles/290/jak-zabrac-sie-za-ukladanie-diety  

Musisz wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne:
https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html  

Spróbuj ułożyć dietę na podstawie art :
https://www.sfd.pl/Potrzebujesz_Diete_Masz_Pytania_ZAJRZYJ-t379384.html  
https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odżywianie-t418003.html  
Wstaw dietę do poprawy a my postaramy poprawić błędy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1154 Napisanych postów 2449 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 34643
tak jak kolega powiedzial trening silowy bedzie najlepszym rozwiazaniem. Oczywiscie w Twoim przypadku z glowa zeby sobie kuku na poczatek nie zrobic. Na dzien dobry nie obcinaj kalorii o 1000 tylko o 300-400 jak juz i obserwuj co sie dzieje . W Twoim przypadku nie chodzi o dlugoterminowe diety tylko o zmiane stylu zycia przestawienie sie na inne tory w celu zmniejszenia wagi i po to aby do niej juz nie wrocic. Generalnie lepiej bedzie jak nastawisz sie na cierpliwą i dlugofalowa przygode oraz na to ze lepiej jest gubic 1-2kg tygodniowo niz 10. Poczatek zawsze jest fajny bo szybko idzie i chodzi o to bys nie flustrowal sie za rok ze nie idzie juz nic
1

jedyne co stoi miedzy Toba ,a Twoim celem , TO TE BZDURY , ktore sobie mowisz , ze nie dasz rady

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 64
flex1976
Trening siłowy bez dwóch zdań . Oczywiście kluczowe będzie odżywianie .Dieta nie musi być droga .
Tutaj możesz przeczytać o podstawach:
http://potreningu.pl/articles/290/jak-zabrac-sie-za-ukladanie-diety  

Musisz wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne:
https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html  

Spróbuj ułożyć dietę na podstawie art :
https://www.sfd.pl/Potrzebujesz_Diete_Masz_Pytania_ZAJRZYJ-t379384.html  
https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odżywianie-t418003.html  
Wstaw dietę do poprawy a my postaramy poprawić błędy


Dziękuję za odpowiedź.
Pierwszy link "strona nie została znaleziona" i żeby wrócić na stronę główną.

Według tego kalkulatora moje BMR to 2749 kcal. Potrzeba 4261 kcal aby utrzymać wagę. Czego oczywiście nie chcę.
Zatem obstawiam, że 1700 kcal dziennie, będzie dobrze. Boję się, że waga będzie nadal się utrzymywać przy takiej ilości kalorii.
Może to głupi strach, ale po prostu już nie wiem co robić.

Tu przy dietach zauważyłem cos czego zupełnie nie robiłem. Ilość posiłków. Serio aż 6-7 posiłków??
Może dla was to normalka, ale zazwyczaj jadłem 3 posiłki, stąd mam obawy czy jak zwiększe ilość posiłków, ale kcal bedzie niskie, to pomoże?
Nie przytyje "bo tyle razy jem"?

Spróbuję przykładowo na jeden dzień:
1 posiłek:
- Białko sfd WPC półtora miarki w 250ml wody
- 1 jajko
- bułka pszenna
- liść sałaty
2 posiłek:
- jabłko/banan
3 posiłek:
- pierś kurczaka gotowana na parze z 1/4 główki kalafiora małego lub pierś kurczaka usmażona na maśle
- saszetka ryżu
- pół główki papryki pokrojonej
4 posiłek:
- jogurt naturalny
- garść płatków owsianych
- garść orzechów włoskich (być może)
5 posiłek:
- białko sfd WPC półtora miarki w 250ml wody
- serek homogenizowany (?) lub nic.

Dodatkowo jeszcze gdzieś między posiłkami jedną porcję białka na wodzie, np po treningu.
Oczywiście zamierzam też wziąć witaminki Vitamin multisport.
Chętnie bym z wami dzielił się postępami np tygodniowymi.

Czyli jak rozumiem ćwiczenia siłowe będą zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż kalistenika?
Dziękuję raz jeszcze za wszystkie odpowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
raczej z taka masą kalistenicznych ćwiczeń nie wykonasz. Chyba że jakieś proste.

Odzywianie raczej słabe, raz tylko mięso 2-3 x odżywka białkowa.

1700 zajedziesz organizm, rowalisz hormony które i tak mzoe już się słabo mają.

Polecam Ci popracować z dietetykiem.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1154 Napisanych postów 2449 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 34643
zdecydowanie za malo tych kalorii masz policz dobrze swoje zapotrzebowanie . Z iloscia posilkow staraj sie dostosowac jak Ci wygodnie czy wolisz 3 duze czy 5-6 mniejszych a to co rozpisales jest mega slaba dieta. Postaraj sie w kazdym posilku aby byly dobre zrodla bialka tluszczu i weglowodanow znajdziesz je w podwieszonych tematach

jedyne co stoi miedzy Toba ,a Twoim celem , TO TE BZDURY , ktore sobie mowisz , ze nie dasz rady

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 64
rescuediver
zdecydowanie za malo tych kalorii masz policz dobrze swoje zapotrzebowanie . Z iloscia posilkow staraj sie dostosowac jak Ci wygodnie czy wolisz 3 duze czy 5-6 mniejszych a to co rozpisales jest mega slaba dieta. Postaraj sie w kazdym posilku aby byly dobre zrodla bialka tluszczu i weglowodanow znajdziesz je w podwieszonych tematach


Takie zapotrzebowanie wyszło mi z tego kalkulatora BMR z podwieszonego tematu.
Te inne przeliczniki wskazywały mi zapotrzebowanie 3094 kcal jak dobrze policzyłem. W każdym razie dość podobnie.
Chyba, że masz na myśli te z tej mojej dziennej diety, to faktycznie słabo.
Nie bardzo potrafię ugryźć tych posiłków, nie chcę przegiąć w żadną stronę.
Zastanawiam się czy mógłbyś mi przedstawić przykładową diete na jeden dzień? Na której będę mógł się opierać i czerpać z niej informację. Potem ułożyć posiłki np na 7 dni i dać wam do sprawdzenia. Potem na każdy kolejny tydzień wraz z postępami, czy zmianami. Może ktoś inny kiedyś trafi na ten temat i się przyda. Bo jednak balastu to mam sporo do zrzucenia.
Zastanawiam się również, czy jest na forum ktoś zaufany z Gdańska lub okolic, który mógłby pomóc mi z treningami na np siłowni, wskazać ścieżkę? Albo zapis na treningi bokserskie, ze względu na poprawę kondycji. Chociaż z tym teraz ciężko przez stan epidemii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1154 Napisanych postów 2449 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 34643
zobacz : przyjmuje sie ze nalezy spozywac 2g bialka na 1kg masy ciala czyli u Ciebie bedzie to 300g. 1g bialka ma 4 kalorie wiec u Ciebie 300×4=1200
Nastepnie przyjmuje sie 1 do 1.5g tluszczy. Wezmy 1g czyli u Ciebie bedzie to 150. 1g tluszczu to 9 kalorii czyli 150×9=1350
Zobacz nie wliczajac weglowodanow juz masz 2500 kalorii wiec mysle ze spokojnie te 3100 kalorii bedzie u Ciebie wyjsciowe
1

jedyne co stoi miedzy Toba ,a Twoim celem , TO TE BZDURY , ktore sobie mowisz , ze nie dasz rady

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1154 Napisanych postów 2449 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 34643
posilki postaraj sie skomponowac wg zalecanych zrodel
https://www.sfd.pl/-t1135388.html - Źródła węglowodanów w diecie.
https://www.sfd.pl/-t1135440.html- Źródła białka w diecie.
https://www.sfd.pl/-t1135648.html - Źródła tłuszczu w diecie.
1

jedyne co stoi miedzy Toba ,a Twoim celem , TO TE BZDURY , ktore sobie mowisz , ze nie dasz rady

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1154 Napisanych postów 2449 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 34643
1 przyklad na sniadanie
omlet : 5 jaj , 100g platkow gorskich , cynamon 10g masla klarowanego do smazenia. jaja platki cynamon blendujesz i na patelnie
2. obiadek
250g piersi z kurczaka
300g ziemniako
10g oliwy
200g warzyw swierzych
posilek 3 moze byc taki sam jak 2
3. na kolacje
100g ryzu
cale jablko
10g oleju kokosowego
1g cynamonu

jablko scierasz na tarke wrzucazz do ryzu dajesz cynamon i olej kokos i DEVOLA
1

jedyne co stoi miedzy Toba ,a Twoim celem , TO TE BZDURY , ktore sobie mowisz , ze nie dasz rady

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1154 Napisanych postów 2449 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 34643
oczywiscie gramatury tutaj podalem przypadkowe i musisz je sobie dostosowac do swojego zapotrzebowania. Mam nadzieje ze zalapiesz szybko o co chodzi

jedyne co stoi miedzy Toba ,a Twoim celem , TO TE BZDURY , ktore sobie mowisz , ze nie dasz rady

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wzór na TDEE a rzeczywistość

Następny temat

Ile jecie? :D

WHEY premium