SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Z czego sie robi suplementy??

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14701

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5177 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 43039
No pięknie! Ciekawe gdzie ją nabywasz?

Danone
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1089 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 42388
To chyba na to glutamine sie jednbak nie zdecyduje

Ale slyszalem ze 1 g kreatyny znajduje sie w 1kg czerownego miesa,wiec by zrobic puszke kreatyny potrzeba przerobic pol tony miesa????

Członek Mafii Strongman
specjalista od czarnej roboty

HST

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


ta kreatyna którą kupujesz w sklepie jest zrobiona "sztucznie"
a ja gdzieś czytałem, że wołowina i mięso makreli mają nie 1g a 5 g kreatyny w kilogramie


Knowledge is the weapon
....Trust is a weakness


Pozdrawiam wszystkich
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 6045 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 40153
caly ten post to jaja, po tym co napisal Danone, dopiero Misoo napisal, ze glutamine, kreatyne otrzymuje sie syntetycznie

Pozdrawiam,
NoRtOn

Pozdrawiam,
NoRtOn

*F*u*c*k* The Rest,We Are The Best

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 150 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2724


Z tego co pamiętam z biochemii to aminokwasy wyodrębnia sie z białek metodą hydrolizy kwasowej (przynajmniej tak robił w XIX wieku niemiecki chemik E. Fischer ;) którą przeprowadza się przez ogrzewanie białka ze stężonym HCl w temperaturze 100º C przez kilkanaście godzin. Jako ze studiowalem na ARce wiem ze roslinki sa w stanie wytworzyć wszystkie aminokwasy niezbędne do budowy białek własnych komórek. Człowiek wytwarza chyba z 15 aminokwasów reszta to aminokwasy egzogenne dostarczane z pozywieniem. Chyba tez chromatografia kolumnowa pozwala wyodrebnic aminokwasy jednak tego nie jestem pewien, za to napewno do indentyfikacji mozna posluzyc sie chromatografem bibulowym (wiem bo jakos udalo mi sie to zrobic ;) traktujac aminkokwaski ninhydryną patrz foto (reakcja ninhydrynowa). Niemniej ciekaw jestem jak to jest z suplementami z OLIMPu.

Pozdrawiam

Quod scimus, gutta est, ignoramus mare.

"życie, zdrowie i mienie jest zagrożone kiedy obraduje Parlament"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5177 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 43039
Chyba jasne jest, że część z nich jest tworzona syntetycznie, aczkolwiek jak już wcześniej wspomniałem - część jest izolowana - przykład aminokwasy.

Danone

Zmieniony przez - Danone w dniu 2003-05-26 15:56:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1089 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 42388
A co dodadza od siebie specjalisci OLIMPA???

Członek Mafii Strongman
specjalista od czarnej roboty

HST

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5177 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 43039
Specjaliści milczą

Danone
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 4480 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32149
specjaliści z Olmpa jedynie konfekcjonują (pakują do pudełek) TO CO KUPIĄ OD PRODUCENTÓW poszczególnych substancji...podobnie jak 99% firm odżywkowych))
ich wiedza na temat sposobu uzyskiwania kreatyny czy glutaminy na pewno nie jest empiryczna...

Pozdrawiam
Wasz don Zwierz

Jeżeli moja wypowiedż Ci się spodobała to nie dawaj Sog'a tylko wejdż na http://www.pajacyk.pl i kliknij na pajacyka. Będzie z tego większy pożytek niż z Sog'a!

członek-mafia.suple.hardcor.pl

Moderator Działu Suplementacja

Pozdrawiam
Wasz don Zwierz

Jeżeli moja wypowiedż Ci się spodobała to nie dawaj Sog'a tylko wejdż na http://www.pajacyk.pl i kliknij na pajacyka. Będzie z tego większy pożytek niż z Sog'a!

członek-mafia.suple.hardcor.pl

Moderator Działu Suplementacja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Aminokwasy są faktycznie izolowane z białek pokarmowych. Natoniast kreatyna, karnityna, ALC i HMB są otrzymywane syntetycznie. Uwaga dla "wojujących naturalistów" - nie ma w tym nic złego, gdyż są to substancje identyczne z naturalnymi. Wytwarza się je syntetycznie, gdyż pozyskiwanie ze źródła naturalnego (mięsa)jest procesem niewydajnym, kłopotliwym i drogim, a przede wszystki nie gwarantującym bezpieczeństwa mikrobiologicznego. Musimy uświadomić sobie, że np. anaboliczne właściwości kreatyny i ALC znane są już od 100 lat. Jednak do połowy lat 80-tych nie były wykorzystywane w sporcie, bo nie było możliwości pozyskanie dostatecznej ich ilości, w cenie, możliwej do zaakceptowania przez konsumenta. Dopiero opracowanie syntezy otworzyło im drogę do szerokiego użytkowania!!!

S. Ambroziak
1

S. Ambroziak

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Białko-skutki uboczne

Następny temat

Sól potasowa - do Sł. Ambroziaka PILNE

WHEY premium