SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ZIEMNIAKI ZŁE?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6190

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Na low-carbie jeśli węglowodany stanowią 10-15% zapotrzebowania kalorycznego, przy wyższej kaloryczności ogólnej lub trochę zwiększonej ilości węglowodanów po wstępnym okresie adaptacyjnym, mała ilość po treningu to nie jest zły pomysł
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
mzoe jesli uda ci sie zmiescic z tymi ziemniakami w tych 15% ja jzu bym wolal wlanac szpinak kalafior czy borukly
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Miałem na myśli maksymalnie 20-30 g węglowodanów z ziemniaków, ale zgadza się inne warzywa dostarczają dużo więcej składników odżywczych w przeliczeniu na ilość węglowodanów i trzeba brać to pod uwagę podejmując decyzję...

Zmieniony przez - ellis w dniu 2007-02-21 21:19:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
pod względem węgli

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 265 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1288
Ellis
To uważasz, że należy jeść węgle o wysokim IG, czyli wysoce przetworzone, czyli zawierające mało witamin oraz pierwiastków śladowych, czyli shit, czyli junk food? Nie mówię w tym wypadku o ziemniakach, bo to trochę inna para kaloszy.
Nie wiem, co masz do produktów o niskim IG, czyli mało przetworzonych? One mają same zalety.

All the good things for those who wait

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Jak zobaczyłem w Twojej wypowiedzi jednocześnie te wszystkie cyferki, to pomyślałem, że masz niepotrzebną obsesję na punkcie IG.

Jasne trzeba wybierać produkty jak najmniej przetworzone, ale czy one znajdują się o 5-10 stopni niżej, czy wyżej w skali IG to już nie jest takie istotne.

Obsesja na punkcie IG może się pojawiać np: po przeczytaniu książki Montignaca. Skutecznie można się z niej wyleczyć zaglądając np: do tych referencji:
http://www.ajcn.org/cgi/reprint/76/1/290S
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 265 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1288
Aha, jeśli o to Ci chodziło to się z Tobą zgadzam. :)
Żadnej obsesji nie mam, tylko tak z ciekawości przejrzałem ryże, kasze i makarony pod względem IG. Ogólnie mnie interesuje, żeby spożywać produkty mało przetworzone, sprawa IG jest tak naprawdę drugorzędna. Jednak z reguły jest tak, że niskie IG informuje nas o tym, jak bardzo przetworzony jest ryż, makaron, czy kasza, nie?
Dzięki za linka, z ciekawością go sobie przejrzę. :)
P.S. Tłuszcze mają chyba zerowe IG, nie?

All the good things for those who wait

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Raczej nie można rozpatrywać IG tłuszczy, biorąc po uwagę definicję IG

Ale właśnie z tego opracowania wyżej jest ciekawy wniosek o tłuszczach. Dodatek tłuszczu do posiłku zawierającego węglowodany może zmniejszać odpowiedz glikemiczną i jednocześnie zwiększać odpowiedz insulinową! Np: dlatego IG nie jest takim wartościowym wskażnikiem jak się powszechnie słyszy

Zmieniony przez - ellis w dniu 2007-02-22 11:16:09
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja - pytanko

Następny temat

Dla znudzonych kurczakiem

WHEY premium