SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Yohimbina a Poliole i inne "węgle"

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1450

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Siema, tak się zastanawiam a nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi:

Wiemy, że słodziki nie wywołują odpowiedzi insulinowej- tzn mam na myśli takie subst jak aspartam, acesulfam-k, cyklaminian/ sacharynian sodu. Jeżeli już tu nie mam racji poprawcie mnie;) Jeżeli jednak mam rację to można je brać w okolicach brania yohy, gdyż jak wiemy odchudzające właściwości johimbiny znosi całkowicie insulina. Wg Lyle'a McDonalda, każda nawet najmniejsza ilość jedzenia zniesie efekt odchudzający yohy CAŁKOWICIE.

I tu powstają pytania, które wydają się głupie, ale mnie trapią.

1. Co z poliolami zawartymi w gumach, teoretycznie mają węgle, ig co prawda niskie, ale jednak to jest zawsze coś . Przy całej paczce gumy do żucia to bywa 10 g węgli- co z tego że to poliole, skoro i tak odp insulinowa jest.

2. Co np z kawą rozpuszczalną, która wg etykiety ma trochę węgli (np. Jacobs ma 41 g/100 g, choć wiadomo że porcja to tylko 5 gramów )

3. Co z herbatą malinową która wg etykiety ma na jedną torebkę 2 gramy węgli

Ok, ktoś powie że to absolutnie nieistotne wartości- może i tak, ale przy paru porcjach kawy/herbaty lub przy paru gumach do żucia, wartości mimo że nadal małe, mogą mieć jakiś wpływ na insuline.

Grzebałem dużo na zagranicznych stronach, dużo ludzi absolutnie odradza gumę, ze względu na poliole właśnie.

Wiem, że pytanie bardzo trudne , bo trudno znaleźć jakieś badania na ten temat.

A i odpowiedzi w stylu "nie popadajmy w paranoje" proszę poprzeć jakimiś konkretnymi argumentami. Ja wiem, że podczas IF takie ilości nie mają wplywu. Jednak moje pytanie nie dotyczy IF tylko johy.

Pozdro


Zmieniony przez - Dremor w dniu 2014-12-17 10:29:56
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349870
Możesz pytań w badaniach,chyba jest temat o johimbinie, tam są pasjonaci takich rozważań, ja szczerze mówiąc nigdy się nie zastanawiałem i nie wnikałem, życie jest zbyt krótkie by się tym martwić. Jednak na chłopski rozum, minimalna dawka krzywdy tu nie zrobi, jak i johy nie łykasz chyba co 2h by sie martwić?

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2014-12-17 10:51:54

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
No właśnie takie były plany Serio Jedna z metod, która opiera się na 2 godzinnym okresie półtrwania yohimbiny, zaleca branie yohy w czasie postu co dwie godziny aż do posiłku, w dawkach około 10-12 mg.

A nuż jakiś faftaq się odezwie albo Łukaszk To, że Ty coś odpisałeś jest dobrym prognostykiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349870
przy mojej tolerancji johimbiny, która z wiekiem jest co raz gorsza, zarżnąłbym się na świeć przy takim modelu.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Ja z ciekawości chciałem przetestować, ale nie ukrywam, że sam temat typu kalorii i wielkości porcji i jej wpływu na yohe bardzo mnie ciekawi. Pamiętam, jak kiedyś miałem podobne wątpliwości co do IF, jednak o tym że tych parenascie kalorii na IF nic nie szkodzi, to można wszędzie przeczytać, a o yoszce cicho sza;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta, tylko czy aby na pewno?

Następny temat

Ile kcal dziennie?

WHEY premium