SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

węgle na noc, węgle rano ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1831

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 233 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6606
Witam, ładuje od jakiegoś czasu węgle na noc zamiast na śniadanie, i powiem że rzeczywiście odczuwam dużo większa regeneracje a waga stoi w miejscu więc jeszcze krok i będę mógł redukować, nie mniej jednak męczy mnie co jakiś czas tak jak dzisiaj głód z rana

wczorajszy jadłospis to:

8:00 Śniadanie - serek wiejski z brzoskwinią (zawsze, ale to zawsze odlewam tłuszcz)

9:00 (musiałem być 3h poza domem więc zarzuciłem węgle i wziąłem twaróg chudy ze sobą na wszelki) - 60-70g płatków owsianych, 60-70g płatków jęczmiennych, 40g otrębów przennych, 300ml mleka

13:30 - kanapeczka z sałatką rybną + ogórki z chilli + brzoskwinia na deser (tutaj zacząłem być naprawde głodny)

15:00 - 200g twarogu chudego z brzoskwinią

16:00 - 200g twarogu chudego z brzoskwinią

17:30 - 200g smażonej piersi + ogórki chilli + fasolka szparagowa na parze (ogórki robione i z działki tak samo jak fasolka)

20:00 powtórka z poprzedniego posiłku

22:30 serek wiejski z brzoskwinią (chciałem już zarzucać węgle ale na TVP1 miał lecieć dokument odnośnie dopingu, strasznie się zawiodłem swoją drogą)

24:00 - 70g płatków owsianych + 70g płatków jęczmiennych + 40g otrębów + 300ml mleka

Na razie jestem jeszcze na etapie liczenia wszystkiego w pamięci i wsłuchiwania się w swój organizm oraz porównywania pomiarów więc średnio wychodzi powyżej, wyjątkiem od reguły jest żeby mi zleciało niżej, co do tłuszczów to rybka, smażone mięso, olej do sałatek i jakiś słonecznik na zagryzke, jeszcze pare dni bez orzechów się obejde


Węgle - powyżej 4g
Białko - powyżej 2.5g
Tłuszcz - powyżej 0.5g

w dzień treningowy podbijam węgle


Dzisiaj na śniadanie serek wiejski z łyżeczką miodu + brzoskwinia, i moje pytanie jest takie czy jak mnie ssie to moge zarzucić węgle zaraz po śniadaniu ? zaznaczam że nie licze wszystkiego mega dokładnie tylko jem rozsądnie ale nie chce się zalać tak jak nie chce katować organizmu nie mówiąc już o samopoczuciu i regeneracji która jest dla mnie najważniejsza jako że jestem w 4 tygodniu odbloku i już zaczynam ćwiczyć konkretniej

nigdy wcześniej nie byłem na tej diecie ale widze że można łatwo przesadzić i stąd te pytania


edit: a może lepiej zarzucić rano twaróg chudy z owocem ?
chociaż założyłem że po 9h snu powinienem wjechać lekko dobrymi węglami prostymi zamiast znowu twarogiem



Zmieniony przez - Marek87 w dniu 2012-08-08 11:41:16
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Nie widze powodu, dla ktorego mialbys nie jesc wegli rano. Poza tym wegle wieczorem wcale ich nie wykluczaja.

Jednak co do calosci diety, to uwazam, ze wymaga sporo poprawy. Szczegolnie nałogowe pochłanianie twarogu i serka wiejskiego z "brzoskwinką" i posiłek typu mix płatków (nie wiem po co) z mlekiem.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
cycuszki będą rosły, tylko niekoniecznie takie jak byś tego chciał.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 233 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6606
Twaróg jem bo dobre i długo wchłanialne białko, szybko czuje się najedzony i jest całkiem smaczny jak się zje z jakimś owocem

Serek wiejski dodatkami jako posiłek lekki bo ile można na samym twarogu i również można tutaj urozmaicać smak

Mix płatków bo pomyślałem że dwa rodzaje płatków mają więcej wartości odżywczych niż jeden rodzaj :]
Laktoze trawie bardzo dobrze i po prostu lubie mleko więc bazuje na tych produktach i raz albo dwa razy dziennie dorzucam mięso bądź jaja żeby mieć te aminokwasy egzogenne + z tego co czytałem to w mleku też się znajdują

poza tym czytałem o diecie układanej pod grupe krwi a mając A RH+ celuje właśnie w produkty zbożowe i Mleczne


oczywiście diete urozmaicam ale nie wiedziałem że jest aż tak słabo





Zmieniony przez - Marek87 w dniu 2012-08-08 12:06:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1198
Jak dla mnie to posilki miedzy godzina 13:30-16 sa bez sensu. Dowalasz w ciagu 2,5h niecale 100g bialka. Polowe tego brzydko mowiac wysrasz:D. Przynajmniej takie moje zdanie, a twarog przesunac przed snem+dodac do niego wegle. Wiecej zdrowych tluszczy, wogole ich tutaj nie ma. Oliwa z oliwek, orzechy. To tylko moje zdanie, powodzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 233 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6606
Orzechy są włączone do mojej diety ale nie zawsze są pod ręką, apropo przed-ostatniego posiłku to mój błąd, tam znowu poszło 200g twarogu, myślałem że serek wiejski bo w lodówce mi ubyło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Dowalasz w ciagu 2,5h niecale 100g bialka.

I cóż z tego? Może dowalić i 200g.

Co do autora-rób, jak uważasz. Każdy ma swoją filozofię.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 277 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5372
8:00 Śniadanie - serek wiejski z brzoskwinią (zawsze, ale to zawsze odlewam tłuszcz) daj ten mix płatków lub ze 150g samych owsianych.

9:00 (musiałem być 3h poza domem więc zarzuciłem węgle i wziąłem twaróg chudy ze sobą na wszelki) - 60-70g płatków owsianych, 60-70g płatków jęczmiennych, 40g otrębów przennych, 300ml mleka tutaj nie rozumiem wiec nie odpowiem.

13:30 - kanapeczka z sałatką rybną + ogórki z chilli + brzoskwinia na deser (tutaj zacząłem być naprawde głodny) tutaj bym dał np: świeża rybe typu mintaj (stosunkowo tania 10zl/kg) lub jakieś mięso typu pierś, udo z kuraka + jakieś węglowodany np kasza, ryz, makaron + oliwa z oliwek

15:00 - 200g twarogu chudego z brzoskwinią to samo daj mięso + węgle posilek zmien na 15.30 chociaż.

16:00 - 200g twarogu chudego z brzoskwinią tego bym nie dawał wogóle bo jedzenie co godzine jest bez sensu szczególnie twarogu który się długo wchłania.

17:30 - 200g smażonej piersi + ogórki chilli + fasolka szparagowa na parze (ogórki robione i z działki tak samo jak fasolka) dodaj źródło węgli

20:00 powtórka z poprzedniego posiłku to samo jak wyżej

22:30 serek wiejski z brzoskwinią (chciałem już zarzucać węgle ale na TVP1 miał lecieć dokument odnośnie dopingu, strasznie się zawiodłem swoją drogą) tutaj wywal wszystko i daj twaróg 200g + chleb razowy + oliwe

24:00 - 70g płatków owsianych + 70g płatków jęczmiennych + 40g otrębów + 300ml mleka to już sobie odpuść...



ogólnie to i tak moim zdaniem to jakoś pomieszane jest, widać ze masz kase bo dziennie 400g twarogu + 400g piersi więc zmieniłbym diete całkowicie i dal 5 posiłków :
śniadanie płatki + mleko + garsc orzechów
na 2 sniadanie jajka + chleb razowy lub zytni pelnoziarnisty
potem ze 2 obiady np: 200g pierś z kurczaka, 100-130g ryżu lub makaron lub kaszę do tego oliwa z oliwek + ewentualnie tą twoją ukochana brzoskwinkę :)
na kolacje twaróg ze 200g + ewentualnie chleb razowy + oliwe jak lubisz. Podliczyłbym i zobaczył co z tego wyjdzie oczywiście warzywa do kazdego posilku..

Zmieniony przez - zenek123121 w dniu 2012-08-08 15:21:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 863 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 42581
a co z tluszczem ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta wstępna- prosze o pomoc

Następny temat

Dieta do sprawdzenia przed cyklem na saa

WHEY premium