SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Poliole

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6684

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 330 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35782
Chciałbym się dowiedzieć czy poliole przy diecie CKD trzeba wliczać do dziennego bilansu węglowodanów? Znalazlem ostatnio cukierki Alpenliebe, których skład to w 90% poliole nie ma żadnych innych cukrów. Cukierki są naprawdę pyszne np. mleczno-maślane, kawowe albo truskawkowe. Gdyby nie trzeba wliczać polioli to na CKD byłyby idealną przekąską.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3610 Napisanych postów 36538 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260901
raczej ostroznie bym z tymi poliolami sie obchodzil..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 9203 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29034
paanie daj pan spokoj z poliolami

http://www.smoczyjezdzcy.pl - Smoczy Jeźdźcy - darmowa gra MMORPG w przeglądarce - polecam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 4168 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 16830
odświerze posta. mógłby ktoś napisać coś więcej o poliolach? czasami jestem na mieście i nie mam jak zjeść normalnego posiłku więc zjadam 2-3 matrixy olimpu, a tam są przede wszystkim poliole z węglowodanów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11
Witam

Odświeżam wątek i dołączam się do pytania. Sporo grzebałem, ale nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. A, że jestem na diecie niskowęglowodanowej to jest to dość istotna kwestia. Na necie znalazłem coś takiego, ale niestety nie za wiele mi to mówi:

"Maltitol nie bierze w pełni udziału w energetycznej przemianie materii. Reakcje, jakim ulega w organizmie, umożliwiają jego spożywanie przez chorych na cukrzycę, gdyż jest wolniej wchłaniany w przewodzie pokarmowym, nie zwiększa zawartości glukozy we krwi i nie stymuluje wydzielania insuliny. Ma także niższy indeks glikemiczny niż sacharoza.
Wszystkie alkohole wielowodorotlenowe ce****ą się kalorycznością o blisko 40% niższą niż sacharoza czy fruktoza, co jest równie ważne w przypadku diety stosowanej u chorych na cukrzycę.
Jednak należy pamiętać, że diabetycy powinni kontrolować poziom glukozy we krwi po spożyciu produktów zawierających maltitol, ponieważ mogą wykazywać osobnicze różnice w jego trawieniu i przyswajaniu. "
Może jakaś mądra głowa znająca się na procesach zachodzących w naszych organizmach przetłumaczy powyższe lub doda coś od siebie jak liczyć poliole do dziennej dawki węgli.
Z góry dzięki za odpowiedź - i myśle, że nie tylko ja :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
Poliole dostarczają około 2kcal, u niektórych osób np. chorych na cukrzyce mogą zachowywać się jak normalne ww wywołując mocne wrzuty insy, u wielu osób powoduj też problemy żołądkowe, ale w normalnych warunkach nie mają takiego samego metabolizm jak ww...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11
ok , ale jak to przeliczyć na węglowodany - czy 2g poliolow = 1g węglowodanów??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ser biały - prosto z wioski %-)

Następny temat

AOSA FIT

WHEY premium