SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyposażenie siłki w pokoju do oceny

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2557

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 43 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 24
Planuję zakup sprzętu do siłowni w pokoju w bloku. Obecnie mam rowerek stacjonarny, kettlebell żeliwny 16kg.

1) Ławka prosta MS-L002
2) Stojaki z asekruacją MS-S005
3) Gryf olimpijski MS-G184-OLI
4) Obciążenia: żeliwne: 2x2.5 2x5 2x10 2x20, gumowe: 2x1.25

Dodatkowo:
5) Prasa do nóg MS-A002
6) Wyciąg górny i dolny MS-W002

Uwagi:
- będę ćwiczył sam, więc stojaki muszą być z asekruacją; w większości modeli jest na wysokości 75cm co przy ławeczce 50cm to chyba za nisko
- będę robił ćw. wielostawowe, więc ciężar większy niż przy ćw. izolowanych; w MC na sztandze pojawi się 100+ więc gryf olimpijski - pewnie skończy się na FBW ale szczytne cele trzeba mieć :)
- ławka powinna mieć możliwość montażu akcesoriów: np prasa do nóg
- mile widziana możliwość ustawienia skosu ujemnego i dodatniego w ławeczce
- ławkę wybrałem z większym obciążeniem max - 350; MS-L014 jest niewiele tańsza a obciążenie max 250
- bica można ćwiczyć bez modlitewnika i bez gryfu łamanego więc nie biorę :)
- sztangą można przećwiczyć wszystko więc nie biorę gryfików pod sztangielki anie zestawów po 4x tylko 2x
- siłownię robię w mieszkaniu więc wyciąg do ławeczki wydaje się mniej problematyczny niż wyciąg montowany do sufitu
- Marbo Sport bo transport do POT w Lublinie jest za darmo; ceny w innych sklepach w Lublinie są wyższe: Decathlon, GoSport w Olimp, sklep przy Paco; zamawianie poza Lublinem to wysokie koszty transportu
- nie biorę obciążeń 15 tylko 20 - za pomocą 1.25, 2.5, 5, 10 można uzyskać ciężar od 1.25 do 18.75 więc 20 wydają się sensowniejsze
- obciążenia żeliwne a nie gumowe ze względu na cenę

Trochę wagi mam, chcę zrzucić ale to powolny proces więc preferuję wyposażenie trwalsze. Przejechałem się kiedyś na orbitreku za 450 z hipermarketu - stoi i się kurzy. Dlatego poszedłem w sprzęt z seri semi-pro z profilami 50x50 a nie 40x40 jak w home. Wolę dołożyć trochę niż wydać sporo kaski na coś czego będę się bał używać, żeby sobie krzywdy nie zrobić )

To jak zakładam gacie na głowę czy idę w dobrym kierunku?

Zdrowia życzę i osiągnięcia celów :)

It's Not Sweat...It's Liquid Awesome!!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
zestaw ok jak na początek, przyadłby ci sie jeszcze drązek, osobiście wolalbym drązek niz prase do nóg;)

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cel wakacyjny ;)

Następny temat

Trening w domu na wakacje

WHEY premium