SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyjście z niskich wartości kcal

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1471

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam. Mam kilka pytań ale na początku napiszę co i jak. Przez pewien okres swojego życia strasznie się zapuściłem i ważyłem 109kg. Pod koniec października postanowiłem coś z tym zrobić i ułożyłem sobie plan treningowy i dietę. Pan tren jak najbardziej dobry ponieważ widać efekty, dieta też była dobra przynajmniej tak mi się wydawało przez jakiś czas. Dieta polegała na niecałych 1900kcal przy czterech ciężkich treningach i czterech interwałach tygodniowo. Po prostu chciałem szybko zgubić wagę. Teraz ważę 82kg. Sporo mnie kosztowała ta dieta pod względem zdrowia i samopoczucia. Postanowiłem ułożyć normalną z wyliczeniem wszystkiego. Mam kilka pytań i proszę o jak najwięcej rad, nawet tych najmniej ważnych.
-Czy po tak długim okresie katowania się i tak małej ilości kalorii gdy zwiększę sporo kalorie i wszystko powyliczam będę dalej redukował tkankę? Czy może mój organizm się przez ten czas przyzwyczaił i nie będzie już reagował redukcyjnie?
-Czy coś należy zrobić innego niż ułożenie właściwej diety? Jakieś wolniejsze zwiększanie kalorii czy od raz zwiększyć tak jak powinno być?


Proszę o wszelkie rady i z góry dziękuję za pomoc!!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
podstawowe pytanie - przez jaki okres czasu byles na tych niedorzecznych kaloriach? nie wiem, co to za trener, ale przy wadze 109kg redukowac z klientem na 1900kcal jest lekko mowiac kompletna glupota i brakiem elementarnej wiedzy.
1

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tą niby dietę zacząłem na koniec sierpnia ale wtedy jeszcze się od niej urywałem i w weekendy nadrabialem co w tygodniu straciłem xD Ale tak juz od końca października zacząłem w 100% trzymać się jej i na nic sobie więcej nie pozwalać. To była dieta od dietetyczki xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
Ok. Teraz powiedz raz jeszcze czego oczekujesz od nas tu na forum?

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chodzi, o to że jak do tej pory miałem 1900kcal, a teraz wyliczyłem alby redukować 3174kcal (B:120g, W:437 i T:106g) i waga mi ładnie spadała (wiadomo, że trochę mięśni spadło ale przede wszystkim tłuszczu), to dalej waga będzie spadała. Wiem, że nie tak szybko ale czy organizm się nie przyzwyczaił do tak małej kaloryczności i będzie na nią reagował? Co najlepiej zrobić, żeby przerzucił się organizm na tą większą kaloryczność? Czy po prostu zwiększyć kcal. do 3174 i będzie wszystko ładnie? Proszę o opinię na te tematy i jakieś rady co dalej z tą małą kalorycznością.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
Poki bedziesz na deficycie to bedzie tracil mase ciala. 120g bialka troche malo, wazysz 82kg teraz wiec spokojnie do 160g podbij bialko kosztem wegli. Wejdz sobie na 2900kcal i obserwuj pomiarami co sie bedzie dziac przez kolejne 2 tyg.
1

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki wielkie na radę. Czyli 2900kcal. w tym Białka:160g, Tłuszczy:106g, a węglowodanów ile?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51767 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349884
Węglowodanów cała reszta pozostałych kcal z zapotrzebowania.
1

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czyli 2900kcal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
B:160g-640kcal T:106g-954kcal W:326g-1306kcal dobrze to obliczylem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51767 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349884
Pomyliłeś się o pół grama węglowodanów.
Wszystko jest okej.
2

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pierwsza redukcja 65kg

Następny temat

Dieta redukcyjna do oceny!

WHEY premium