zamało na zawody w wyciskaniu...nie mam takiej formy jak Ty:)

gregorterm Moderator
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
Akcja Zima w Mieście Sosnowiec Grand Prix III edycja – 30.01.2011r.

W Sosnowcu – Sielec w siłowni mieszczącej się na Stadionie Zimowy ul. Zamkowa 4 odbyła się III a zarazem ostatnia edycja Akcji Zima w Mieście Grand Prix w konkursach siłowych w wyciskaniu sztangi leżąc, podciąganiu na drążku oraz uginaniu ramion na poręczach.

W wyciskanie sztangi leżąc o ciężarze równym własnej wadze ciała na maksymalną ilość powtórzeń w której do rywalizacji przystąpiło 12 uczestników tyle samo co w I i II edycji. Podobnie jak w drugiej edycji zwycięstwo odniósł Krzysztof Trociński z Sosnowca, który z sztangą ważącą o wadze 79 kg wykonał 33 powtórzenia. Drugie miejsce wywalczył Krystian Kondracki z Będzina 29 powtórzeń z ciężarem 73,5 kg. Natomiast Ryszard Czajkowski z Sosnowca, który tym razem ważąc 78 kg wykonał 27 powtórzeń zajął trzecie miejsce.

W podciąganiu na drążku zwycięstwo odniósł Jarosław Kubik z Zawiercia, który wykonał 38 powtórzeń. Drugie miejsce wywalczył Ryszard Czajkowski wykonując 35 podciągnięcia a Zbigniew Bończuk z Rudy Śląskiej trzecie miejsce z 27 powtórzeniami.

W trzeciej z rozegranych konkurencji uginaniu ramion na poręczach o zwycięstwie musiała rozstrzygnąć dogrywka. Tym razem pierwsze miejsce wywalczył Krzysztof Trociński, który wykonał 71 powtórzeń a w dogrywce 63 powtórzenia. Natomiast zdobywca drugiego miejsca Ryszard Czajkowski uzyskał 71 powtórzeń, ale w dogrywce 61 i musiał tym razem zadowolić się drugim miejscem. Trzecie miejsce Jarosław Kubik 65 powtórzeń.

Najwszechstronniejszym zawodnikiem III edycji został podobnie jak w I i II edycji Ryszard Czajkowski 133 powtórzeń (27+35+71), drugie miejsce Jarosław Kubik 121 powtórzeń (20+47+54) identyczna ilość co w II edycji. Na najniższym stopniu podium a Zbigniew Bończuk 104 powtórzenia (14+26+64).

Najlepszym zawodnikiem z trzech edycji w wyciskaniu leżąc swojej wagi ciała został Ryszard Czajkowski, który uzyskał w sumie 99 powtórzeń, drugie miejsce Krystian Kondracki 86 powtórzeń i na trzecim miejscu Zbigniew Szkopkowski z Bytomia 79 powtórzeń.

Natomiast w podciąganiu na drążku po podsumowaniu trzech edycji zwycięstwo odniósł Jarosław Kubik 126 powtórzeń natomiast Ryszard Czajkowski z 100 powtórzeniami zajął drugie miejsce a na trzecim Zbigniew Bończuk 77 powtórzeń.

Na poręczach podobnie jak w wyciskaniu zwyciężył Ryszard Czajkowski uzyskując w sumie 204 powtórzenia w trzech edycjach. Zbigniew Bończuk zajął drugie miejsce 180 powtórzeń i na trzecim miejscu Jarosław Kubik 174 powtórzenia.

Ryszard Czajkowski został najwszechstronniejszym zawodnikiem Grand Prix Sosnowca w ramach Akcja Zima w mieście uzyskując łącznie w wszystkich konkurencjach w trzech edycjach 402 powtórzeń. Drugie miejsce wywalczył Jarosław Kubik 355 powtórzeń i na trzecim miejscu Zbigniew Bończuk 301 powtórzeń.

Zwycięscy otrzymali pamiątkowe puchary w wszystkich klasyfikacjach, medale, dyplomy a wszyscy uczestnicy konkursów nagrody rzeczowe w postaci bluz i kurtek sportowych, ufundowanych przez organizatora konkursów MOSiR Sosnowiec oraz Urząd Miasta Sosnowca. Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursów w imieniu organizatora MOSiR w Sosnowcu.