SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wychodzenie z głodówek na prostą.

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3885

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
a do kazdego posiłku enzymy trawinne i zuj długo, celebruj jedzenie siądz i wolno jedz, by kady kęs był dokładnie zmieszany ze śliną
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 442
Jasna sprawa. Ślicznie dziękuję! Enzymy to może dopiero od jutra bo w aptece nie mieli i babka obiecała mi zamówić na jutro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 442
Nie wiem, czy jest sens wrzucać miskę w potreningu, bo pewnie sama przeraziłabym się małą ilością kalorii Zjadłam dzisiaj:
- ryż i 2 banany
- 2 ugotowane marchewki z ziołami
- 2 gotowane marchewki, 1 gotowaną pietruszkę i 2 gotowane ziemniaki z masłem i ziołami
- awokado z ryżem
- banan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 442
Okej, mija tydzień na ohydnej ryżowo-marchewkowo-bananowej diecie Uff. Nic nie pisałam, bo byłam naprawdę zajęta i jak wracałam do domu to jedyne na co miałam ochotę, to położyć się do łóżka i usnąć. Ale jelita jak najbardziej w porządku, przyznaję, że to był chyba najspokojniejszy pod tym względem tydzień od bardzo dawna. Enzymy zakupione, bakterie też i łykałam je od piątku, bo wtedy udało się je w końcu zdobyć.
I teraz pytanie - od razu przejść na te 1700 kcal? Jak z jedzeniem produktów razowych - wywalić i jeść białe odpowiedniki, czy zrezygnować w ogóle z takich produktów? I jeszcze pytanie - jak z dobijaniem białka? Bo być może nie uda mi się mięsem i jajkami dobić do bilansu, więc i tak miałam zamiar wspomagać się odzywką. Tyle że te na serwatce odpadają, te na soi chyba też bo czytałam w podwieszonych tematach, że ladies powinny soi unikać. Są jeszcze jakieś inne, czy muszę liczyć tylko na naturę? Z góry śliczne dzięki za odpowiedź!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 442
Dolegliwości wróciły :( Przez te ostatnie 4 dni nie dobijałam do bilansu w żadnej kategorii poza tłuszczami, ale eksperymentowałam z węglami i białkiem. Już wiem, że chleb żytni oraz makaron razowy nie dla mnie. Ale już makaron biały wszedł i został, tak samo z chlebem pełnoziarnistym bez zawartości mąki żytniej. Pytanie - mogę sobie upiec chleb na zakwasie, ale z mąki pełnoziarnistej pszennej? Na razie owoce idą słabo - nadal odżywiam się bananami, bo truskawki i jabłka nie zadziałały na mnie dobrze. Nabiału w ogóle nie jem. Mięso indycze staram się wciskać, gdzie tylko się da, ale i tak do wymaganej ilości białka mi brakuje, bo po jajkach jest źle. Nie wiem, jak jeszcze to białko pozyskać. Strączkowych lekarz kazał unikać, bo mają dużo błonnika i jeszcze bardziej czyszczą jelita.
Jakoś pogubiłam się w tym wszystkim, już nie mam pojęcia jak jeść, żeby mieć choć jeden dzień bez dolegliwości żołądkowych, ale jednocześnie nie jeść bezsmakowych papek z ryżu i banana. Źle się to odbija na mojej psychice, w dodatku rodzina mi nie pomaga mówiąc, że "Jestem chyba zaprogramowana do posiadania nadwagi" i powinnam przestać się w ogóle starać Tyle, ze ja nie chcę się poddać! Chcę w końcu, żeby moje starania przynosiły efekt, żebym była zdrowa i silna. Tylko już sama nie mam pojęcia jak to zrobić.
Z dobrych wiadomości - wróciłam do ćwiczeń. Co drugi dzień jazda na rowerze, a co drugi trening na piłce dla początkujących i to daje mi energię i radość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1275
Calaira dobrze Cię rozumiem. Jakaś dobra duszyczka podesłała mi link do Twojego dziennika na Priv bo chyba mam podobne problemy. U mnie nie stwierdzono zespołu jelita drażliwego tylko zakażenie bakteria helicobakter pyroli, ale nie jestem do końca przekonana czy faktycznie to miałam. Teraz po kuracji antybiotykami chciałam wrócić do miski i żołądek wariuje. Przytyłam też przez ten miesiąc kiedy brałam leki i lekarz kazał mi jeść "normalnie" bo zjedzenie kaszy, ryżu czy czegokolwiek innego źle się dla mnie kończyło. I też słyszę od rodzinki że szczuplejsza już nei będę i powinnam dać sobie spokój z tymi dietami. Dzisiejszy dzień mnie załamał strasznie kiedy się okazało że z mojego planu nici. Powiem Ci jedno, nie łam się, wiem jakie to uciązliwe kiedy nic nie możesz zjeść i nie masz zupełnie siły. Lejdis na pewno nam pomogą bo nei wierzę że nic się nie da zrobić i jesteśmy skazane na obecny wygląd i samopoczucie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 41556
Najczęściej dwa problemy nasilają objawy typowe dla jelita drażliwego:
-obniżona aktywność tarczycy
-przerost bakteryjny/grzybiczy jelita cienkiego (SIBO/SIFO)

Pojawienie się obu problemów może mieć związek z przewlekłymi głodówkami. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem w Twoim przypadku byłoby wprowadzenie diety z restrykcja FODMAP oraz dbanie o dostateczną podaż kalorii i składników odżywczych do prawidłowego funkcjonowania tarczycy.

Zaproponowane przesz obliques rozwiązanie sprawdziło się. Produkty jakie spożywałaś zawierały małe ilości FODMAP. Stopniowo w celu zwiększenia aktywności tarczycy musisz jednak zwiększyć kaloryczność diety i rozszerzyć menu o kolejne produkty. Wśród produktów do wprowadzenia w najbliższym czasie zdecydowanie nie widziałbym produktów pszennych i żytnich. Jeśli chodzi o produkty mogące stanowić alternatywę, to bezpieczniejsze wydaje mi wprowadzenie (poza ryżem) kaszy gryczanej niepalonej, kaszy jaglanej, amarantusa lub komosy ryżowej.

Zmieniony przez - LukaszK w dniu 2013-06-30 09:45:32
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwszy plan treningowy

Następny temat

PROSZE POMÓŻCIE !!!!!!!!!!

WHEY premium