SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wpływ na kształt mięśni. Barki.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6605

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 1557 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 24901
A jak na moje to widac ze ten gen był. Tam bardziej ze na tym zdjeciu aktualnym 78kg/174 wygldasz jakbyś był na masie co tez optycznie cię powieksza. Druga sprawa to taka przyznaj szczerze czy nie leciało nic nadzwyczajnego w cyklach bo to mnie ciekawi bardzo :)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
A czy to miejsce do poruszania takich tematów ? Piszczcie sobie na PW

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 872 Napisanych postów 15001 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 261566
Poziom bf jest taki sam na wszystkich zdjeciach....a jesli chodzi o te inne "czynniki" to czynnik jest taki sam od lat i nie zmienia sie nawet na tydzien i rzeczywiscie to raczej tematy na priv ;) Chcialem tylko pokazac ze tutaj ewidentnie chodzi o mase tych miesni, bo gdy jest zbyt mala to miesien zawsze bedzi plaski

P E R F E C T B E A S T

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 88 Napisanych postów 1092 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14212
Ja bym sie upieral jednak ze geny sa kluczowe. Zdjecie z dzisiaj od 6 tyg sama lawka i barki w formie żolnierskiego mozna se w dzienniczku zobaczyc a twierdze ze barki sa najlepsza moja partia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 88 Napisanych postów 1092 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14212
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 149 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1744
PrzeGibon
Poziom bf jest taki sam na wszystkich zdjeciach....a jesli chodzi o te inne "czynniki" to czynnik jest taki sam od lat i nie zmienia sie nawet na tydzien i rzeczywiscie to raczej tematy na priv ;) Chcialem tylko pokazac ze tutaj ewidentnie chodzi o mase tych miesni, bo gdy jest zbyt mala to miesien zawsze bedzi plaski

Ale to by znaczyło, że chcesz powiedzieć, że Arni miał za małą masę i dlatego miał takie niekształtne barki ?

A poza tym, żebym mógł potwierdzić na 100% czy wg mojej teorii nie masz "ścięcia"...musiał byś pokazać zdjęcie BOKIEM i zobaczymy jak ułożone są poszczególne aktony względem siebie. I wtedy będzie wiadomo (wg mojej teorii ;) ) czy rzeczywiście masz okrągłe bo masz masę, czy masz okrągłe bo ... masz "szczęśliwą budowę barku" ;) i wystarczyło tylko dać masę :> ?

"Po tym mistycznym wydarzeniu zacząłem wierzyć w życie okołoziemskie."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 872 Napisanych postów 15001 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 261566
Moim zdaniem nie mam "tej szczesliwej budowy" Mam za to obsesje na punkcie treningu barkow, a Arni mogl miec po prostu "nie w pełni rozwinieta" mase miesni naramiennych. Tak samo jak wg dzisiejszych standardow duzo ludzi twierdzi ze mial za mała mase miesniowa nog....



Mysle ze duzo ciekawszy temat bylby o bicepsach warto by poruszyc ta kwestie... Kiedys mialem ladne szczyty a w tej chwili mam plaskie bicepsy Mozliwe ze taki stan rzeczy zawdziewam nederwaniom a moze cos zle robie ? Jest kilku kulturystow o fenomenalnie wybitych szczytach i maja "dziwny trening" No chyba ze chca nim odwrocic uwage od oleju Kazdy wie ktorzy polscy zawodnicy maja "ponadprzecietne bicki"


Zmieniony przez - PrzeGibon w dniu 2016-10-04 21:41:45

P E R F E C T B E A S T

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 149 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1744
Moim zdaniem nie mam "tej szczesliwej budowy"
Ale, że to moja teoria ;) to wolałbym zobaczyć osobiście, aby zebrać 'materiał' do mojej 'pracy badawczej', bo na razie mam ciągle mało przykładów na udowodnienie teorii :>

Zastanawiam się też czy przypadkiem ten "nieszczęśliwy układ głów" ma wpływ na słynne bóle i kontuzje barków od ćwiczenia wyciskania na ławce płaskiej :| Przez to, że te barki są bardziej ...."obrócone w tył" ... jakoś inaczej rozkładają się napięcia więzadeł itd. :?





No kształt bicepsa to osobny rozdział. Też widzę, że często ci z masą wcale nie mają okrągłego jak niektórzy bez masy, a to już nawet widać jak weźmie się dwóch takich przy unoszeniu sztangielek siedząc na skośnej ławce. Powoli we dwóch unoszą równocześnie...i ... widać jak tam pod skórą ... "inaczej się zwija / kurczy" biceps !? Jakby miały zakodowane w innych miejscach szczyty.

Kolejny rozdział to oczywiście klata. Jeden ma fajną jak zbroja rzymianina, drugi ma pulchne cyce ze sterczącymi, wypukłymi środkami. Jeden ma fajnie na boki, drugi jakoś tak wąsko itd. itd. — a wszyscy napitalają rozpiętki czy przenoszenie zza głowy...

itd. itd. — ale ja swój rozdział poświęcam na barki bo to akurat moje ulubione :)

"Po tym mistycznym wydarzeniu zacząłem wierzyć w życie okołoziemskie."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 137 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 621
kriSLee
Moim zdaniem nie mam "tej szczesliwej budowy"
Zastanawiam się też czy przypadkiem ten "nieszczęśliwy układ głów" ma wpływ na słynne bóle i kontuzje barków od ćwiczenia wyciskania na ławce płaskiej :| Przez to, że te barki są bardziej ...."obrócone w tył" ... jakoś inaczej rozkładają się napięcia więzadeł itd. :?

Kolejny rozdział to oczywiście klata. Jeden ma fajną jak zbroja rzymianina, drugi ma pulchne cyce ze sterczącymi, wypukłymi środkami. Jeden ma fajnie na boki, drugi jakoś tak wąsko itd. itd. — a wszyscy napitalają rozpiętki czy przenoszenie zza głowy...


Powoli zmierzasz do odkrycia prawdy. Te "ścięte barki" to jest najczęściej wada postawy, która wpływa po pierwsze na wygląd barków i klaty, po drugie na kontrolę motoryczną/technikę przy wszelkich wyciskaniach, unoszeniach, a nawet wiosłowaniach, a co za tym idzie może powodować kontuzje w tych rejonach. Żeby naprawić lekką wadę wystarczy często dopracować technikę podciągania, martwego ciągu i oczywiście wyciskań, do tego w planie robić więcej objętości na tył niż na przód. Jak stan jest poważniejszy to warto celować izolacjami w dolną część mięśnia czworobocznego, mięśnie zębate, równoległoboczne, wyrobić dobrą aktywację tych rejonów przed przystąpieniem do ćwiczeń podstawowych. Do tego, do czasu naprawienia "kształtu mięśnia" mocno ograniczyć wszelkie wyciskania i unoszenia, bo one mogą wadę pogłębiać. Chodzi o to, że im mocniej katujesz te barki ćw kulturystycznymi, tym bardziej je "gnębisz" i wyglądają coraz gorzej.

Wpiszcie sobie w google "rehabilitacja zakompleksionej sylwetki", tam chyba nawet jest użyte to wyrażenie "ścięte barki".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
W czasach Arnolda stawiano na rozwój głowy bocznej, by maksymalnie poszerzyć sylwetkę. Barki przy tym nie mogły być zbyt masywne, by nie przytłaczały klatki.

Nogi zaś wszyscy czołowy zawodnicy mieli szczupłe, więc łatwo tutaj wyciągnąć pewne wnioski Nogi Arnodla wcale nie odstawały od reszty. Ale wystarczy się zagłębić w metodykę Vince'a Girondy, który trenował wszystkich czołowych kulturystów z tamtych lat. Pośladki miały być małe, nogi zbudowane ale przy tym estetyczne i szczupłe. Aktor czy zawodnik sylwetkowy miał wyglądać jak Grecki Bóg.

To taka ciekawostka.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Scigacz na kolano

Następny temat

Push & Pull 4 dni, Siła i Hipertrofia, Ocena

WHEY premium