SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Walka mieczem

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 26350

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zawsze interesowala mnie walka bronia biala a w szcegolnosci wszelkiego rodzaju mieczami, dzidami, wloczniami
Niestety w dzisiejszych czasach przydaje sie bardziej umiejetnosc jakis szztuk walki przydatniejszych na ulicy a wiec wybralem karate (ktore tez jest moja miloscia, moze inny styl niz cwicze, ale wkonuc karate to karate a wiec musza byc podobne :)

Czy ktos moglby mi opisac, ile mniej wiecej czasu trzeba trenowac aby osiagnac jakis wyzszy stopien zaawansowania (zakladajac ze cwicze jeszcze karate, a wiec ogolnie powinienem byc w dobrej formie)
I w jakiej cenie sa katany:, a moze ktos mi jest w stanie podac jakas szkole w ktorej ucza tej mistycznej sztuki znajdujacej sie w 3miescie (zajecia musialy by odbywac sie w weekendzie, poniewaz w tygodniu mam juz sporo zajec

P.S W te wakacje jak bylem z kumplem w wawie, na srodku stolicy (obok placu bankowego) przechodizl koles z mieczem ktory mial kolo 1.85 m (byl mniewiecej mojej wielkosci ). Koles niosl go na plecach odkryty na iwerzchu {tzn. byl w pochwie). Przechodizl obok policji, strazy miejsckiej i nikt go nie zaczepial {ani wladze ani menele:D)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 253 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4156
Ronowicz-jak to katana jest legalna? Wprawdzie nie znam sie na tym dobrze, ale z tego co wiem to jak masz noz za dlugi to to juz jest bron biala i trzeba miec pozwolenie, a co dopiero miecz?!? A tak jeszcze-co myslicie o mieczach europejskich?

Brain
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
Wyjasniam juz. W mysl nowej ustawy - nie istnieje juz cos takiego jak bron biala. Za to masz solidnie dyskryminowane wszelkie olowiane ,metalowe ,drewaniane imitacje kija baseballowego.

Grzegorz.
Wasz unizony moderator Sztuk Walk i Gier Komputerowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
Kazama: W tojmiescie masz tylko Kendo- jednek sekcja wybitnie nastwaiona na zawody - wiec fechtunku katany sie tam nie nauczysz. Nie ma w Polsce sekcji Kenjutsu (walka mieczem) ani iaido (dobywania miecza). Niedawano pisalem jak w osobnym poscie jak kupic katane ,gdzie kupic, i jakimi kryteriami sie kierowac. Katana interesuje sie i zawziecie trenuje od 8 lat. Jakis czas temu planowalem otwarcie sekcji kenjutsu lub iaido na zasadzie wspolnej nauki bez misztrza - przynajmniej przez poczatkowy czas. Problemy by nie bylo poniewarz posiadam wszelkie uprawnienia i certyfikaty lecz niestety. Brak chetnych- Totalny brak chetnych. Masz oprocz nie 2 pewnych znajomych. Praktycznie nasz 3 na cale 3miasto. W takich warunkach to delikatnie rzecz biorac sekcji otierc nie ma sensu. Przykre ale prawdziwe.
MIeczo ktorym mowiles - jesli pochodz z japonskiej galezi to byla to daikatana.

Grzegorz.
Wasz unizony moderator Sztuk Walk i Gier Komputerowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Milo ze tez jestes z 3miasta. Szkoda ze nie ma zadnej szkoly u nas. Jezeli kiedy kolwiek bedziesz przeprowadzac otwarte zajecia, lub nawet bedzie mozliwosc trenowania z toba to mozesz na mnie liczyc {glownie w weekendy, niestety narazie nie mam potrzebnego spzretu, a moze da sie ebz tego zaczynac:), ale moze gdzies na wiosne jak uzbieram na jakas katane to bede gotowy na propozycje, wole pozbierac troche i kupic cos lepszego co by starczylo na cale zycie niz jakis bubel {mysle ze jak uzbieram ok. 2500 to straczy na jakis lepszy sprzet). Moze ewentualnie bedziesz korki udzielac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
Mi jeszcze barkuje do poziomu. Praktyke walki mieczem mam opanowana, calkiem calkiem. Kilka kat z iaido i kenjutsu opanowanych, ale co z tgeo skoro mialem tylko kilka razy okazje zeby korygowal moje postepy osoba z mistrzowskim stopniem w tej dziedzinie. Ze wzgledu bezpieczenstwa 80% sprringow katanowych robimy na takich ciut podrasowanych bokkenach a kata na normalnych katanach. Jakaby co to bede o tobie pamietal.Ale watpie by stal sie cus by sie z 8 osob zebralo. Inaczej sensu nie ma.

Grzegorz.
Wasz unizony moderator Sztuk Walk i Gier Komputerowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A czy dysponujesz jakimis linkami poswieconymi temu sportowi, aby doksztalcic sie pzez siec?:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
Przez siec jest odgroma i ciut ciut. Aktualnie mialem formata z miecha temu i mam pusta historie -ale dla brata przy katanie moge posuzkac.

Grzegorz.
Wasz unizony moderator Sztuk Walk i Gier Komputerowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
http://www.kendo.pl/

Strona org. kendo w pl. Miedzy innymi adres w gdyni. Ale tam nie ucza walki katana. Sport. Piekny sport- ale nie dla mnie naprzyklad.

Grzegorz.
Wasz unizony moderator Sztuk Walk i Gier Komputerowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
Tu masz adres Polskiego STowarzyszenia Iaido. Z gory cie musze rozczarowac - ptylko 1 mala sekcja w opolu i w dodatku podlegaja pod kendo i maja ich egzaminy. Czyli kendo.
http://iaido.org.pl/organ.html

Grzegorz.
Wasz unizony moderator Sztuk Walk i Gier Komputerowych.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak to jest z początkami?

Następny temat

KONKURS

WHEY premium