SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Walka mieczem

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 26351

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 336 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3665
trzeba było tak odrazu napisać a nie zaczynać od obrażania ludzi. każdy ma tutaj prawo do zasięgania informacji a ty jako wieloletni instruktor powinieneś udzielić wyczerpującej odpowiedzi.
bierz przykład z oloka.


"JEŻELI KTOŚ CIĘ ZACZEPIA, POPROŚ GO BY PRZESTAŁ. JEŻELI NIE PRZESTANIE ZNISZCZ GO!"

"JEŻELI KTOŚ CIĘ ZACZEPIA, POPROŚ GO BY PRZESTAŁ. JEŻELI NIE PRZESTANIE ZNISZCZ GO!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czy wszystkie sztuki walki musza byc rozpatrywane przydatnościa na ulicy -to poprostu sztuka walki a ćwiczący to artyści juzkiedys pisałem ,że najskuteczniejsza forma obrony jest pistolet i po temacie

prawdziwymi zwycięzcami są ci ,którzy wygrywają pojedynki dnia codziennego!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
"bierz przykład z oloka."
hehe... czuje się zaszczycony. Niedługo będą mnie przez mail o autografy prosić

"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat. Poprzez trening można dotrzeć do bram niebios."- Sosai Masutatsu Oyama

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 253 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4156
To ze wyrobi refleks itp. to wiem, bo sport to sport, zawsze cos rozwija. Ale chodzilo mi o rozpatrywanie tego jako przydatnosci sztuki walki wlasnie w walce (myslalem ze zajazycie :( . Mi tez walka mieczem sie bardzo podoba, ale... (tak na dobra sprawe to wakizashi do kurtki w zimie mozna nosic i da to napewno poczucie bezpieczenstwa, ale w lato do krotkich spodenek? :)
Pozdrawiam.


Brain
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Brain - nie wiem o co tobie chodzi to tak jak rozmyslanie o wielkości świat Bożego narodzenia nad Wielkanocnymi.Cwiczymy jezeli to lubimy dla siebie dla bo akurat to nam odpowiada .Co by musiał myslec o tym jak to wykorzytac oszczepnik,łucznik gdyby mieli podobne dylematy jak chodzic z oszczepem czy łukiem po ulicy aby czc sie bezp[iecznie!!!!

prawdziwymi zwycięzcami są ci ,którzy wygrywają pojedynki dnia codziennego!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
W czym moze przydac sie nauka kendo,iaido,kenjutsu dla ulicznego fightera?

Poprawi refleks. Poprawi percepcje. Nauczy dyscypliny i spokoju (jak zadna sztuka chwytana czy uderzana). Koordynacja ruchow. Jednak - jesli chcesz trenowac pod katem ulicy to taka sztuka ci sie wogole nie przyda.
Np. Ja w mieczach znalazlem swoja smykalke,lubie to, poswiecam temu duzo czasu, poprostu czuje ze to jest to - dla mnie, kazdy traktuje to inaczej. MOim zdaniem trzeba byc fascynatem.


Grzegorz.
Wasz unizony moderator Sztuk Walk i Gier Komputerowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
WAZNA INFORMACJA:

Zgodnia z ostatnia ustawa - posiadanie NAOSTRZONEJ KATANY jest LEGALNE. Nie ma na nia zadnych paragrafow - jest calkowice legalna bez zezwolenia. Takze mozna ja nosic spokojnie po ulicy (oczywscie udajac sie na traning ,a nie wymach**ac nia po drodze). NIkt wam za to glowy nie urwie, kary nie wlepi ani do sadu nie pociagnie. KATANY sa LEGALNE.

Grzegorz.
Wasz unizony moderator Sztuk Walk i Gier Komputerowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Okej ale w przypadku kiedy bys szedł na trening i posłużył sie katana w swojej obronie lub kogos to Prokuratura i Sąd uznały by ja za niebezpieczne narzędzie i przekroczenie granic obrony koniecznej ,gdyz jako osoba trenująca powinienes zdawać sobie sprawe ,jakie może mięć nastepstwo jej uzycia.
OSU
PS.tez lubie po machać mieczem ale robie to bokenem gdyz nie mam czasu poszukac dobrej katany-może jakieś namiary i ceny katan do iaido i ni tylko????

prawdziwymi zwycięzcami są ci ,którzy wygrywają pojedynki dnia codziennego!

Zmieniony przez - karateka w dniu 2002-09-21 09:59:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 936 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22642
Już widzę reakcje gości którzy podchodzą do ciebie aby cię skroić z kasy lub nawet obić, a ty wyciągasz z pod kurtki taki mieczyk. Założe że szybko by wiali gdzie pieprz rośnie.
Albo wyskakuje do ciebie gość ze scyzorykiem a ty mu mówisz że masz coś lepszego i wyciągasz katane. To by się klient zdziwił.


"Bycie przygotowanym do wojny jest najlepszym sposobem zachowania pokoju"

"Bycie przygotowanym do wojny jest najlepszym sposobem zachowania pokoju"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
karateka: Przpisy mowia ze nie moglby sad tak uznac, rozum mowi ze mogliby. MI tam wystarczy ze mam legalny miecz, i moge praktykowac jego nauke w domu ,w lesie, na sali,w parku - bez strachu i legalnie. A nie czaic sie po kontach czy mi katany za ciezkie pieniadze nie chca odebrac i zrobic sobie pozniej z niej na komendzie podajnik do papieru wc kupinego za moja grzywne.

Grzegorz.
Wasz unizony moderator Sztuk Walk i Gier Komputerowych.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak to jest z początkami?

Następny temat

KONKURS

WHEY premium