SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WPC80 wyłącznie po treningu?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1398

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 22 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2791
Witam
Potrzebuję porady odnośnie spożywania białka WPC 80. Ćwiczę FBW trzy razy w tygodniu. Przyjmuję 2g białka na kilogram masy ciała i staram się, aby pochodziło ono z produktów spożywczych. Ponieważ jednak po treningu nie zawsze mam pod ręką pełnowartościowe białko, zastanawiam się czy mógłbym wyłącznie po ćwiczeniach siłowych (czyli te 3x w tygodniu) przyjąć koktajl z białka WPC 80. Chodzi mi o to, czy będzie to celowe, jeśli będę je stosował tylko po FBW. Nie chcę brać go wedle zaleceń 3x dziennie, bo spożywam dużo jaj, mięsa i ryb, a poza tym nie chcę na to wydawać dużo kasy . Jeżeli mój pomysł jest dobry proszę o potwierdzenie, czy 30g białka (czyli około 40g WPC80) będzie wystarczającą ilością.

Pozdrawiam

Smakosz Ostrowii :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 234 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4007
Stosuj jak masz braki w diecie, jak po treningu nie mozesz zjesc posilku to pij bialko a 40g WPC bedzie wystarczajaca iloscia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4196 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53586
A nie masz jak zjeść posiłku po treningu?

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 22 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2791
Dzięki za odpowiedź Pera123 - łap soga . A po treningu nie zawsze mam chęć na 6 jaj a puszka tuńczyka nie zawsze pod ręką, więc taki koktajl wydał mi się szybką i dobrą alternatywą...

PS Zapomniałem dodać na początku - to mój pierwszy post na SFD więc witam wszystkich!

Smakosz Ostrowii :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 610 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4773
6 jaj po treningu gz :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 22 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2791
No - trzymałem się zasady 30 gram białka po treningu to wyszło 6 jaj

Zmieniony przez - kamikaze85 w dniu 2009-10-02 11:32:33

Smakosz Ostrowii :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 234 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4007
Haha czemu akurat 6 jaj musisz zjesc moze by np 2 jajka troche twarogu lub tunczyka, a najlepiej zrobic koktajl:
- duzy banan
- 150-200g twarogu
- 200 ml mleka 0 lub 0,5% tluszczy
- 100g platkow owsianych
- 30g kakao naturalne ofc

wszystko zmiksuj w blenderze lub zamknietym mikserze i gotowe!

Od razu podaje BTW
B: 36g
T: 2g
W: 114g

I juz masz naturalny, pelnowartosciowy posilek w postaci koktajlu ktory mozesz zabrac ze soba na silke

Zmieniony przez - Pera123 w dniu 2009-10-02 11:51:52

Zmieniony przez - Pera123 w dniu 2009-10-02 11:52:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 22 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2791
Wielkie dzięki za przepis - na pewno skorzystam . Dotąd czasem robiłem podobny koktajl (200ml mleka, 100gr płatków owsianych i 3 surowe jaja w całości), a odkąd się dowiedziałem że jaja surowe nie są w pełni przyswajalne postanowiłem wrzucić do blendera gotowane, ale nie było to smaczne . Jeszcze pytanie co do twarogu. Czytałem że zawiera on wolno wchłanialne białko, więc średnio nadaje się po treningu, więc jak to w końcu jest?

Smakosz Ostrowii :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 234 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4007
Ja bym czegos takiego do ust nawet nie wlozyl blee
Z tym twarogiem to masz racje, ale mozesz go zastapic maslanka np truskawkowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 22 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2791
OK. Maślanka może być, a jeśli nie będzie pod ręką białkowego żarełka to WPC80 się walnie i gitara

Smakosz Ostrowii :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 234 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4007
Jasne, teraz zalozylem temat w kuchni sfd, podalem tam wszystkie swoje przepisy na koktajle, batoniki, potrawy i GAJNERA! Wejdz a znajdziesz cos dla siebie!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Łap_próbki_od_Activlabu !!

Następny temat

Pytanie gdzie kupić whey hydrolysate

WHEY premium