SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Węglowodany i regeneracja organizmu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2662

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1024 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 20096
Witam, czy wie ktos moze ile weglowodanow potrzebuje organizm na drugi dzien po ciezkim treningu silowym, aby w pelni zregenerowac sie? Trening wyglada mniej wiecej tak: przysiady, drazek, lawka <-- wszystko 5x5 i wyciskanie na barki i wioslowanie <--3x3. Waze ok 75 kg. Czy 3g/ 1kg masy ciała weglowodanow pokryje zapotrzebowanie na regeneracje? (trenuje 3x w tygodniu)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
Pełna regeneracja mięśniowa następuje od 24 do 48h po treningu. (Oczywiście są to liczby umowne bo nie biore pod uwage np przetrenowania etc)
Kluczowym będzie by bilans był dodatni wtedy organizm ma energię na syntezę białek (odbudowę i nadbudowę).

Węglowodany napewno korzystnie wpłyną na regeneracje lecz branie ich pod uwage jako kluczowe nie jest dobre ponieważ w glikogenie sportowcy mogą mieć zmagazynowane nawet 500 gram węglowodanów. Podczas godzinnego treningu siłowe traci się koło 50 gram.


O ile dostarczysz organizmowi odpowiedniej ilości kalorii z białek i tłuszczy to 3 gram na kg masy ciała przy takim reżimie treningowym będzie wystarczające.

Zmieniony przez - Rothen w dniu 2010-02-11 14:29:30

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1024 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 20096
Dzięki za tak rozbudowaną odpowiedz. Mam pytanie co do tego co powiedziałeś: "Podczas godzinnego treningu siłowe traci się koło 50 gram. " Skąd masz takie informacje, możesz podać źródło? To dosyć mało, myślałem, ze organizm zuzywa wiecej energii z weglowodanow podczas treningu silowego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
Były na forum wklejane badania, które pokazywały że podczas jednej serii ćwiczeń na siłowni spala się 2 gram węglowodanów.

Dlatego ja uważam za bezsensowne ładowanie węglowodanów prostych po siłowni tymbardziej dla osób podatnych na przyrost tkanki tłuszczowej. Wystarczy zwykły posiłek węglowodanowo białkowy do 40 min od zakończenia treningu np makaron z piersią z kurczaka.

Więcej węglowodanów traci się podczas aerobów. Co wcale nie oznacza, że są one lepsze od siłowni np do odchudzania bo nie są w żadnym wypadku. Ale to inna kwestia.


Oczywiście pamiętaj, że organizm zużywa węglowodany nie tylko podczas treningu. Podczas innych czynności także. Mózg naprzykład zużywa b.dużo glukozy.

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
zgadza się jeśli cały czas dostarczamy źródła ww złożonych i glikogen jest na stałym poziomie utrzymywany

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1024 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 20096
dzieki za pomoc
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak przybrac chociaz 10kg

Następny temat

Doradzenie

WHEY premium