SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wężej czy Szerzej nogi?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2383

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 441 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6165
MMA
rudek111
MMA
Druga jest prawidłowa - węziej i frontalnej.
czemu? to wplywa na siłe kopów??
Węższa pozycja powoduje, że można łatwiej, szybciej wykonać kopnięcie. Długa pozycja jest lepsze przy samym boksowaniu.
Frontalna pozycja powoduje, że łatwo wykonuje się kopnięcia okrężne z obu nóg. Przy bocznej mocno kopiemy tylko z tylnej. Poza tym, boczna pozycja bardzo naraża na okopywanie przedniej nogi low kickami.

własnie na yt widziałem ze do obrotówki trzeba miec nogi blisko siebie zeby kop był mocny ,jak sie uczyłem to tez widziałem ze kolana tez musza byc ugiete do wysokiego kopniecia obrotowki (na wys. twarzy) i po co ludzie wyskakuja z obrotowkom przeciez to roznica wagi 1 nogi

jesien zima siłka boks lato koks :d

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
rudek111
własnie na yt widziałem ze do obrotówki...
Ale wiesz, że w Muay Thai rzadko wykonuje się obrotówki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
Nie znam się, to się wypowiem. Jak patrzę na kopnięcia, to wygląda, że kiedy masz szeroko nogi, kopnięcie trwa dłużej i sprzyja wspinaniu się na palce nogi podporowej (a taka postawa przeciwnika to marzenie każdego judoki).


Zmieniony przez - KrzyśK w dniu 2020-06-27 23:24:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
KrzyśK
(a taka postawa przeciwnika to marzenie każdego judoki).

Muay Thai służyło do konfrontacji z innymi przedstawicielami Muay Thai, a nie do walki z innymi stylami. W przypadku Judo sytuacja jest analogiczna. Jeżeli zaczynamy dyskutować o konfrontacjach między-stylowych, to bez sensu patrzeć z perspektywy czystego stylu. Bo judoki nikt nie kopie/nie uderza, a tajskiemu bokserowi nikt nie zakłada dźwigni/duszeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
marcinpruszcz
KrzyśK
(a taka postawa przeciwnika to marzenie każdego judoki).

Muay Thai służyło do konfrontacji z innymi przedstawicielami Muay Thai, a nie do walki z innymi stylami. W przypadku Judo sytuacja jest analogiczna. Jeżeli zaczynamy dyskutować o konfrontacjach między-stylowych, to bez sensu patrzeć z perspektywy czystego stylu. Bo judoki nikt nie kopie/nie uderza, a tajskiemu bokserowi nikt nie zakłada dźwigni/duszeń.
f5
Judo początkowo służyło do walki z przeciwnikami, którzy judo nie nie znają. Zostało wymyślone na żywców, albo na takich, którzy coś trenują, ale nie judo raczej. Stąd jego popularność wśród np policjantów przed laty. A wspinanie się na palce jest tak samo samobójcze, niezależnie od tego, czy przeciwnik kopie, podcina, czy po prostu d****nie się porusza. Wychylenie do przodu, stosowane przy rzutach przez ramię, biodro, czy podstawioną nogę to przecież właśnie postawienie przeciwnika na palcach, więc jak sam staje, to jest idealnie. Nie wiem, czy w Muai Thai można jakoś wykorzystać taką postawę, może nie i wtedy to nie jest to błąd z punktu widzenia MT. Więc masz racje to co napisałem to tylko dywagacja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
KrzyśK
Judo początkowo służyło do walki z przeciwnikami, którzy judo nie nie znają. Zostało wymyślone na żywców, albo na takich, którzy coś trenują, ale nie judo raczej.

Mogło tak być, ale jest to element historii, którego żaden obecnie żyjący judoka nie zna. Teraz Judo to ogólnorozwojowy sport przystosowany do walki z innym judoką i nic poza tym.


KrzyśK
A wspinanie się na palce jest tak samo samobójcze, niezależnie od tego, czy przeciwnik kopie, podcina, czy po prostu d****nie się porusza. Wychylenie do przodu, stosowane przy rzutach przez ramię, biodro, czy podstawioną nogę to przecież właśnie postawienie przeciwnika na palcach, więc jak sam staje, to jest idealnie.

Znowu patrzysz na to z perspektywy Judo i przepisów w tym sporcie obowiązujących. Gdyby poprawne wykonanie rzutu nie dawało punktu, to czy Judo dalej wyglądało by tak jak wygląda? Gdybyś musiał zmusić przeciwnika do poddania, to sytuacja diametralnie się zmienia...


A tu tak, żeby rzucić okiem jak poruszają się ludzie w innych stylach:
















No i tak w ramach ciekawostki, to masz tu filmik z podstaw Boksu. Zobacz jak uczą. Pięta przy uderzaniu jest oderwana od ziemi.







A żeby nie było, że jestem jakimś wrogiem Judo, bo sam od pewnego czasu się w to bawię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...Jak patrzę na kopnięcia, to wygląda, że kiedy masz szeroko nogi, kopnięcie trwa dłużej i sprzyja wspinaniu się na palce nogi podporowej (a taka postawa przeciwnika to marzenie każdego judoki).
Panowie, chyba zaczyna robić się off top. Kubusiendo pytał o prawidłową postawę w Muay Thai a my zaczynamy dyskusję "co jest błędnego w danej SW z punktu widzenia innej SW?". Tym samym przechodzimy do konfrontacji międzystylowej a to nie jest kwestia która interesuje autor tego posta.
Jeszcze tylko zwrócę uwagę, że pisząc Druga jest prawidłowa - węziej i frontalnej, mam na myśli która postawa jest prawidłowa w Muay Thai a nie która najlepsza w ogóle/na ulecę/w MMA/itd.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
MMA
...Jak patrzę na kopnięcia, to wygląda, że kiedy masz szeroko nogi, kopnięcie trwa dłużej i sprzyja wspinaniu się na palce nogi podporowej (a taka postawa przeciwnika to marzenie każdego judoki).
Panowie, chyba zaczyna robić się off top. Kubusiendo pytał o prawidłową postawę w Muay Thai a my zaczynamy dyskusję "co jest błędnego w danej SW z punktu widzenia innej SW?".


Tyle, że chyba są jakieś uniwersalne reguły? Ja już pisałem, nie znam się, ale wydaje się, że spowalnianie ataku (czy to będzie kopnięcie, czy podcięcie) i niestabilna postawa (czyli wspinanie sie na palce) to chyba są niedobre w każdej sztuce walki. Podkreślam - nie znam się, tak mi sie po prostu na zdrowy rozum wydaje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
KrzyśK
Tyle, że chyba są jakieś uniwersalne reguły?


Nie ma.


KrzyśK
wydaje się, że spowalnianie ataku (czy to będzie kopnięcie, czy podcięcie) i niestabilna postawa (czyli wspinanie sie na palce) to chyba są niedobre w każdej sztuce walki.


Nie wszędzie chodzi o twarde stanie w stabilnej pozycji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
KrzyśK
Tyle, że chyba są jakieś uniwersalne reguły?...
Odpowiedział marcinpruszcz bardzo krótko i zwięźle. Rozwinę temat.
Każdy sport walki, moim zdaniem, rozwija się w kierunku jak największej skuteczności w regułach które go obowiązują. Odchodzi od pierwotnych założeń, np. samoobrony, walki na ulicy, walki na polu bitwy. Podam kilka przykładów z mojej obserwacji*:
Karate Kyokushinkai - nie uczy ciosów rękami na głowę i obrony przed nimi. Nie uczy walki w parterze.
Tae Kwon Do ITF - jw. Dodatkowo wysoko punktowane są trafienia nogą w głowę lub barki bez względu na ich efektywność.
Zapasy, Judo - nie uczy obrony przed kopnięciami i uderzeniami bo są niedozwolone. Dodatkowo pochylona pozycja aż prosi się o kolano na głowę.
BJJ - jw. Dodatkowo ma mnóstwo technik wykonywanych w ten sposób, że zawodnik kładzie się na plecach i oplata nogę przeciwnika. Aż prosi się o cios ręką.
Boks - nie uczy obony przed kopnięciami. Nie uczy walki w parterze.
Kick boxing - nie uczy walki w zwarciu. Nie uczy walki w parterze.
Muay Thai - w walce w klinczu nie uczy obron przed rzutami i podcięciami. Nie uczy walki w parterze.
Wszystkie powyższe nie uczą walki przeciwko uzbrojonemu przeciwnikowi oraz więcej niż jednemu napastnikowi, mówię o rywalizacji sportowej.

* Mam nadzieję, że "dokopałem" sportom walki wszystkim równo i nikt nie poczuje się pominięty
3
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przedtreningówka a kondycja

Następny temat

Potężne zakwasy po pierwszym treningu

WHEY premium