SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ulubiona technika kończąca

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4491

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1731 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8943
Słaby: hadaka jime nie jest technika identyczną do mata leao. Ale warto ja znać bo wielokrotnie można kogos złapać na hadaka jime kiedy będzie sie bronić przed mata leao. :)

Zmieniony przez - grimper w dniu 2009-03-23 07:23:32

Pure Guinness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1341 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 43847
Grimper mozesz przyblizyc von flue?;)
Rafał zazdroszcze tak rozciagnietych bioder,ja dopoki ich dobrze nie rozciagne wole walczyc pajecza i polgarda, poprostu boje sie o kontuzje.
Co do latajacego trojkata heh przypomina mi sie akcja jak probowalem ja na zawodach i przeciwnik sie odsunal, ale fakt faktem dobry flying triangle nie jest zlyy
Co do technik z uzyciem gi : to polecam baseball choke,duszenie za plecow i duszenie swoim gi z bocznej


Zmieniony przez - _=WaFeL=_ w dniu 2009-03-23 09:47:28

Na początku treningów... zrób sobie badanie krwi i kału.. wtedy przekonasz sie czy trening masz we krwi czy w dupie...
_# SFD F!GHT CLUB #_

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1731 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8943
(Baseball) bat choke jest fajną techniką.
von FLue to kontra na nieudolna gilotyne :)

Pure Guinness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188
Wafel po tym wytłumaczeniu już napewno wie co to jest "von flue" i jak wygląda

Wafel,luknij sobie




Zmieniony przez - renegat44 w dniu 2009-03-23 10:53:38

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Grimper-przybliż mi trochę różnice między hadaka jime,a mata leo,bo nie ćwiczę BJJ i na pierwszy rzut oka nie mogę nic znaleźć.Dla mnie te techniki są takie same.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Przy hada jime zaciskasz duszenie rękoma, przy czym łączysz dłonie, tak,jabyś szedł z kimś za rękę.

Przy mata leo - dłoń ręki,która dusi wędruje na biceps drugiej ręki, a dłoń tej drugiej ręki wędruje na głowę dla wzmocnienia duszenia. Mataleo jest dużo silniejszym duszeniem od hadajime.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Czyli mówimy o tej samej techniceNiedokładnie może napisałem,bo niektórzy mówią hadaka jime z podpórką,albo przyporem.Z hadaka normalnego można przejść do przyporu,lub jak Grimper napisał z duszenia z przyporem do gołego duszenia.I to tygrysy lubią najbardziej.


Kombinowałem o co chodzi z tymi różnicami oglądając filmiki z you tuba i myślałem,że chodzi o różnice w trzymaniu za szmaty,gdy znalazłem taki filmik(patrz-początek filmiku)






Ale ze mnie czub dopiero zajarzyłem jak wkleiłem,że wchodził gościowi pod rękę



Zmieniony przez - słaby 56 w dniu 2009-03-23 13:30:11

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1731 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8943
Na filmie są mile alternatywy do mata leao.

Hadaka jime jest duszeniem plytszym i szybszym. Dziala najcześciej na poczatkujacych ktorzy potrafia zlapac za reke broniac sie, ale z braku wprawy robi to za pozno. Niestety doswiadczony potrafi z tego uciec, przy okazji wystawiajac sie na mata leao.

Pure Guinness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1341 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 43847
dzieki renegat,juz wiem robie to czasem w walce ale nie wiedzialem ze to sie tak nazywa

Na początku treningów... zrób sobie badanie krwi i kału.. wtedy przekonasz sie czy trening masz we krwi czy w dupie...
_# SFD F!GHT CLUB #_

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 691 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8789
to tak jak ja :P
ogólnie sporo nazw na forum poznalem :D
umialem robic techniki nie znajac ich profesionalnych nazw :P
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

No to teraz porządzimy :-D

Następny temat

PUCHAR POLSKI BJJ 2009 - KONIN - 16 MAJ 2009

WHEY premium