SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uderzenia - ATEMI

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 13864

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2687 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 52673
Fajnie sobie coś takiego poczytać ale w praktyce samoobrony w 80% są to sprawy nieprzydatne ( nie myśli się o tym podejmując obronę ).

Co więcej mistrzowie stylów stawiających nacisk na punkty nacisku polegli gremialnie w początkowych ufc - wnioski każdy niech wyciągnie w swoim zakresie.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Technika atemi opiera się na ciosach:
- rękami
- łokciem
- nogami
- głową

w technikach nie-atemi uderza sie brzuchem, pośladkami (a la mark Hunt), uszami i okiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 312 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6372
cynik75 zabawny jesteś. Jak ktoś by chciał mogę wypisać wszystkie ciosy właśnie w te miejsca z obrazkami.

Moja siłka - www.sfd.pl/temat422414/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
ciekawy temat.
Z góry jednak chyba należy zaznaczyć ze niech sie nie łudzi ten kto sądzi że bez treningu będzie w stanie zastosować naciski na te czułe punkty(no,moze z kopem w jaja nie powinno być problemu)

Co więcej mistrzowie stylów stawiających nacisk na punkty nacisku polegli gremialnie w początkowych ufc - wnioski każdy niech wyciągnie w swoim zakresie

polegli chocby dlatego że w sportowych SW na ulubione miejsca kombatowców,atakowac nie można.
Po prostu,zabrano im broń,którą umieli się posługiwac najlepiej.

PS: Ciekawe czemu na twarzy nie ma zaznaczonej okolic kości jarzmowej...
Na Combat Kalaki jak raz chciałem założyc duszenie z tyłu jak mi oponent kostkami popieścił tę właśnie kość dociskając drugą ręką policzek(ściskając ręce ku sobie) to myślałem że się zesram z bólu.

Na rysunku przedstawiającym przód nie zauważyłem czegoś po czy sam siadałem nie raz na treningach...(wątroby)
itd,itp.

Ale dobra wola doceniona. Sog

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Ciężko jest uderzać w newralgiczne punkty w ruchu.Zastosowanie ich,to uciskanie i czasem uderzanie punktowe "pięścią Feniksa","nożycami kraba",lub z luźno wyrzuconych palców(nos i oczy),przy wszelkiego rodzaju obchwytach z przodu,przytrzymaniach w zwarciu jedną lub dwoma rękoma,gdy nie ma za wiele ruchu.Przy obchwytach z tyłu jako "szoker" na rozluźnienie uchwytu najczęściej jest stosowane miażdżenie stopy swoją piętą(uderzenie-kakato...jak mamy buty to masakra ból,odczuli to ci,co laska butem,szpilką im weszała nagle na stopę)
Generalnie na twarzoczaszce jest wiele punktów wrażliwych i niekoniecznie trzeba wciskać jeden,można łączyć je odpowiednio w kombinacje.Muszę też zaznaczyć,że nie jest tak,że gościa uderzamy,czy uciskamy we wrażliwe miejsca i koniec walki,bo gość polega.Każdy ma inną wrażliwość bólową,zależne jest to jeszcze od tego,czy gośc jest pod wpływem alkoholu,lub środków odurzających,wtedy nawet po kopie w jaja impuls bólowy dociera do gościa z kilkusekundowym opóźnieniem.Wszystkie "szokery",atemi,czy jak je tam zwać mają za zadanie na chwilę wyłączyć gościa,a wtedy my albo spieprzamy,albo po rozluźnieniu uchwytu,uwolnieniu się z niebezpiecznej sytuacji ciągniemy serię technik tak,aby gość zjechał na ziemię.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Niektóre z tych punktów są całkiem fajne i jak najbardziej do zastosowania, pod warunkiem, że się wali porządnie a nie np. obmacuje rękę przeciwnika w poszukiwaniu tajnego miejsca
Solidny cios daje dobre efekty nawet jak nie trafia w szczegolnie czułe miejsce, więc tym lepiej działa na delikatnych częściach ciała. W niektóre miejsca, jak pod brodą, krtań, kość skroniowa czy po wewnętrznej uda nie jest trudno trafić przy odrobinie praktyki i działa to praktycznie na każdego. Co innego z tymi mniej oczywistymi punktami, które nie u wszystkich nawet występują. Na pewno warto wiedzieć, gdzie mniej więcej trafiać, ale raczej na zasadzie ekstra nakładki na konkretne umiejętności.Komus kto nie pojecia o uderzaniu czy dźwigniach sama wiedza teoretyczna wiele nie da, a przynajmniej rzadko.

Zmieniony przez - searme w dniu 2008-07-15 17:29:55

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2687 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 52673
"polegli chocby dlatego że w sportowych SW na ulubione miejsca kombatowców,atakowac nie można.
Po prostu,zabrano im broń,którą umieli się posługiwac najlepiej."

Posłużyłem się przykładem pierwszych ufc, bo tam ograniczenia reguł były zerowe ( tzn. nie można było gryźć ). Walić w jaja czy stosować "magiczne" ataki uciskowe było jak najbardziej wolno.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
x-ray ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 7467 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32016
Eeee tam, wszystko da sie, trza tylko potrafic... i trafic... Wydrukowalem te obrazki i zrobilem kalke na scianie... Po miesiacu treningow, jak trafie... to zabije... chyba...

Pzdr

Koksy to nie wszystko http://www.sfd.pl/temat148281/
Nie masz koncepcji, zajrzyj tutaj http://www.sfd.pl/temat255388/
Patrz co jesz http://www.sfd.pl/temat280738/
Train smarter, not just harder!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
fajne ale takie coś jest dobre dla tych którzy potrafią zachować zimną krew, ja nie potrafię i myślenie mi się wyłącza i włącza instynkt a instynkt "używa" tego co przećwiczyłem a nie tego co zobaczyłem na obrazku (bo chyba nie będę trenował bicia kogoś po nerkach )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 312 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6372
x-ray - Jak chcesz mogę przespisać wszystkie uderzenia w te miejsca wraz z obrazkami.

Moja siłka - www.sfd.pl/temat422414/ 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Troche supli nie zaszkodzi

Następny temat

przyzad do uniów

WHEY premium