SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UKŁADAMY CYKLE

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 71002

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 96 Napisanych postów 8310 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 38343
Witam Państwa,

Jestem stałym użytkownikiem Sportowego Forum Dyskusyjnego od przeszło 2 lat. Przeczytałem wiele tematów, udzieliłem niemało odpowiedzi. Zdałem sobie sprawę, iż brakuje w tym dziale tego czegoś. Trudno to nazwać „czymś", dlatego nie pie.rdoląc się dłużej, wy.***ie Wam to chciałbym przekazać. Krótko, zwięźle i treściwie.

Post dedykowany jest tylko i wyłącznie osobom początkującym, którzy zagubieni są w świetle panujących trendów, a mianowicie co przy.******lić, ile oraz jak ułożyć swój własny cykl nie zadając d****nych wyj.ebanych pytań w stylu: * * * ... dam sobie siana z przybliżaniem stylu.

Zakładając, że Panie nie koksują... Panowie pytacie co by tu wziąć, jak długo i ile? Jaki zrobić odblok? Jak powinien wygląd cały cykl.

Pierwsza sprawa jaką należy poruszyć to jak długo ćwiczymy? Czy jesteśmy gotowi na przyjęcie farmakologii?

Prawidłowy tok myślenia młodego delikwenta powinien być następujący:

1. Sumiennie ćwiczymy przez okres co najmniej 2-3 lat. Uczymy się techniki wykonywania ćwiczeń, prawidłowego oddychania, koordynacji mózgowo-mięśniowej.
2. Wyrabiamy sobie nawyki żywieniowe. Uczymy się reakcji naszego organizmu na ilość spożywanych makroskładników. Należy rozróżniać czego możemy się spodziewać po diecie opartej na niskim podaży węglowodanów oraz na diecie wysoko-węglowodanowej. To wymaga niestety czasu. Czas ten poświęcamy wadze kuchennej oraz obserwacji naszych wyników siłowych i nastroju (podenerwowanie, śpiączka, itepe.)
3. Używamy suplementów takich jak kreatyna, aminokwasy (BCAA, Glutamina), Omega-3, pełno witamin i minerałów.

Jeżeli te punkty są Ci obce możesz nie czytać dalej.

* (90% osób w tym ja, powinniśmy już nie czytać )

Druga sprawa dotyczy naszych możliwości finansowych. Jeśli po kalkulacji kosztów związanych z cyklem zabraknie nam kasy na kurczaki, ryż, warzywa i suple - olać cykl. Przygotowania powinno zacząć się na etapie „kosztorysowania" diety przez założony okres cyklu. 700-800zł lekką ręką idzie zawsze.

Trzecia sprawa to dobór środków farmakologicznych. Proponowałbym się skupić na:

* testosteronach (Omnadren, Sustanon, enanthate, propionate)
* nandrolonach (dekanian, npp)
* metanabolu
* stanozololu (Winstrol Depot oraz tabsy)
* trenbolonach (acetate, hexa, enanthate)


Teraz dosyć istotna sprawa, a mianowicie długość cyklu. Osobiście preferuję cykle od minimum 6 do max 12 tygodni. Dawka powinna być dobrana w sposób racjonalny. Jaki do hooja to sposób racjonalny? To taki sposób, że jeśli coś Wam mówi że trzeba doje.bać to znaczy, że racjonalnie będzie, że nie należy doje.bać.

Dawki to sprawa nadwyraz indywidualna, zależna od stażu delikwenta, jego wagi w stosunku do wzrostu, wymiarów oraz osiągnięć w pojęciu ogólnym.

Wracając do wyżej wymienionych środków:

Testosterony:

* Omnadren/Sustanon - 250mg raz na tydzień przez okres od 6-8 tygodni lub 250mg raz na dwa tygodnie jeśli środek używany jest jako podstawa pod inne środki przewodnie.

* Enanthate (Prolongatum) - od 100mg co 5 dni do 2-3 razy w tygodniu. (pn/czw)-(pn/sr/pt)

* Propionate - 50mg co 3 dni lub 50mg co 2 dni

Jeżeli chodzi o cykle oparte tylko na testosteronie proponuję zapoznać się z Enanthatem w dawce tygodniowej 150-250mg tygodniowo.

Jeżeli zechcecie połączyć testosteron z drugim i więcej środkami proponuje obniżyć dawkę tygodniową testosteronu. Moim skromnym cichym zdaniem w przypadku 3 środków naraz (nie jest wskazane dla osób początkujących łączyć więcej jak dwa środki jednocześnie) proponowałbym Omnadren/Sustanon w dawce 250mg na 2 tygodnie jako baza hormonalna z grupy sterydów Class I.

Cykle od 6 do 8 tygodni.

Nandrolony

Popularny Dekanian Nandrolonu zwany pod nazwą Deca-Durabolin to najczęściej stosowany siuwax pośród osób uprawiających kulturystykę. Z racji iż siuwax ten jest jednym z najczęściej podrabianym proponuję dosyć sceptycznie do niego podchodzić

Zakładam, iż w 2ml/200mg ampułce znajduje się około 120-140mg nandrolonu osoby początkujące zachęcane są przeze mnie podczas pierwszego kontaktu z tym koksem do stosowania 1ml tygodniowo - a więc rzekomych 100mg w tygodniu pierwszym zwiększając tę dawkę do 2ml tygodniowo po 2 tygodniach czyli w tym wypadku w tygodniu trzecim.

Dekanian: 100-150mg na tydzień. Optymalnym wyjściem z sytuacji byłoby stosowanie ampułek 50mg a 1 ml. Proszę mi wierzyć, że można wtedy liczyć na przyrosty ale nie masy tłuszczowo wodnej tylko jakościowej mięsniowej.

NPP - phenylopropioniat - dawki adekwatne do powyższych. Od 2x 50mg do 3x 50mg tygodniowo. Popularny Superanabolon ostatnimi czasy zyskał miano podróby, więc radzę podchodzić sceptycznie.

Cykle od 6 do 8 tygodni stosowania. W przypadku krótszego estru można przyjmować 6 tygodni.

Metanabol - Najczęściej sięgany przez początkujących. Proponuję stosowanie 10mg dziennie w pierwszym tygodniu. Dawkę tę można zwiększyć do 15mg w tygodniu kolejnym oraz utrzymywać ją do końca cyklu. Okres stosowania proponowany przeze mnie to 5 tygodni. Istnieje możliwość cyklingu 3 tygodnie ON 3 tygodnie OFF. Nie jest to jednak sposób na zachowanie możliwie najlepszego staniu zdrowia z uwagi na ciągłą ingerencję w układ hormonalny - tu: przysadkę mózgową.

Stanozolol - bardzo dobry środek, najbardziej ekskluzywny to Winstrol Depot. Bardzo często podrabiany, aczkolwiek jest wspaniałym środkiem do wszystkiego.

Dawki: 50mg Winstrolu Depot co 4 dni w pierwszym tygodniu do 3x tydzień po 50mg stopniowo podnosząc dawkę w celach adaptacyjnych organizmu. Rozszerze to zagadnienie na zakończenie tego pier.dolenia o tym jak pszczółka ukąsiła misia.

Wersja w tabletkach jest również fajnie działającym sterydem, aczkolwiek proponowane przez firmy undergroundowe stężenie może odbiegać daleko od zadeklarowanego. Oczywiście odbiegać stężeniem w dół. Dla przykładu powiem, iż Winstrol Zambon w 2mg tabsach podawany w dawce 8 tabletek dziennie łącznie 16mg - tyle przyjmują polscy zawodnicy. Na forum proponuje się 30mg - 3 tabletki - co wcale nie oznacza, bardziej wzmożonego efektu działania. Także po raz kolejny mamy loterię, jeśli chodzi o gramaturę.

Polecam Stanozolol przyjmowany przez 5-6 tygodni w dawce piramidowej - tok rozumowania ten jak przy Metanabolu.

Trenbolony

Drogie dzieci, środek na pewno posiadający właściwości, które Was najbardziej interesują, aczkolwiek siejący niemałe spustoszenie. Jest bardzo silnym androgenem i mocny anabolicznie. Zwiększa możliwości organizmu w przyswajaniu pożywienia i tym samym sprawia, że możemy lepiej przyswajać białka, węgle, tłuszcze. Nie oznacza to, iż należy po niego sięgać. Post ten dedykowany jest osobą początkującym, toteż nie zabierajcie się za Tren bo to nie Wasza liga.

Schemat układanie cykli polega na tym aby stopniowo przyzwyczajać organizm do coraz silniejszych bodźców - co raz cięższego treningu, który wymaga od nas dostarczeniu co raz to większych racji pożywienia. Wraz z dostarczeniem coraz to większych racji żywnościowych powinna następować co raz większa administracja środków farmakologicznych aby sprostać wymaganiom dyktowanym przez ciężki trening i przyjmowania co raz to większym ilością białek i węglowodanów. Organizmu ludzkiego - jego fizjologii nie da się oszukać - wszystko wymaga czasu oraz przyzwyczajania do coraz to mocniejszych bodźców. Na tym to polega. Proces budowy mięśni następuje długimi tygodniami, miesiącami nie do hu.ja dniami, czy godzinami. Wbijce sobie to do głowy bo głupota zaprowadzi Was na koniec świata przyjmując coraz to większe dawki sterydów bo śwagrowi poszło 10kg przez 3 tygodnie a mnie zaledwie 2. Idźcie do hipermarketu do działu mięsnego. Zachęcam każdego do znalezienia 2-3kg tacek z mięsem wołowym. Zobaczcie jaka to w pytę kangura objętość i powiedzcie, że 2kg to jest mało.

Według mojego obecnego poglądu rozpoczynanie cyklu powinno mieć fundament poprzez przygotowane odżywianie i suplementację. Zaczynamy od testosteronów lub/i metanabolu. Im mniejsze dawki na początek tym mniejsze ryzyko uszkodzenia siebie, swojej psychiki, organizmu. Zmiana środków owocuje nowymi bodźcami. Nie oznacza to faktu, że należy zakupić 5,6 sterydów i wbić je wszystkie przez okres 12 tygodni.

Cykle 6-8 tygodniowe: prosto i na temat. Nie modźcie w hu.j tylko cały czas podstawa. Testosteron lub Metanabol lub Nandrolon lub Winstrol. Wszystkie z czterech można brać pojedyńczo. Wszystkie z czterech można połączyć. Nie łączcie więcej niż 2 środki w tym samym czasie. Jeśli mamy testosteron to puszczamy go albo przez 6 albo przez 8 tygodni. Drugi środek dodajemy na ostatnie tygodnie cyklu (za wyjątkiem metanabolu, który przeważnie używany jest jako kickstart), aby dostarczyć organizmowi nowego bodźca. Przyjęło się, że oba środki mają przestać działać w tym samym czasie zanim dokonamy odblokowania przysadki mózgowej. Dla zobrazowania tego cykl.

*
1-6 Testosteron Enanthate 200mg (2x 100mg - pn/czw)

*
1-6 Testosteron Enanthate 100mg co 4 dni
1-5 Metanabol 10mg codziennie w tyg. pierwszym do 15mg w kolejnych

*
1-6 Testosteron Enanthate 100mg co 4 dni
4-8 Stanozolol tabsy Zambon - tyg. odpowiednio 1-5 ( 8/12/16/12/8)

*
1-6 Deca-Durabolin 100mg tygodniowo dochodząc do 200mg w następnym(ch) tygodniu(ach)
3-8 Winstrol Depot 50mg co 4 dni dochodząc do 50mg co 3 dni lub 150mg/tydz (pn/sr/pt)

*
1-6 Testosteron Propionat 50mg co 3 dni
1-5 Metanabol 10-15mg dziennie

Okres po jakim powinno zacząć się odblok po Nandrolonie to 3 tygodnie - natomiast dawka rzędu 100mg na tydzień po upływie 2 tygodni powinna pozwolić na bezproblemowe podanie Clomidu.

*
1-6 Testosteron Enanthate 100mg co 3 dni
1-6 Dekanian Nandrolonu 100mg na tydzień - 2 tygodnie po ostatnim strzale odblok

*
1-5 Sustanon 250mg na tydzień
1-6 Dekanian Nandrolonu 100mg - 2 tygodnie po Dece odblok lub tez druga ewentualność

1-6 Sustanon 250mg na tydzień
1-6 Dekanian Nandrolonu do 200mg - to jest jedynie moja sugestia - 3 tygodnie po ostatnim strzale odblok.

Cykle 8-12 tygodniowe

Polegają na tej samej zasadzie jakkolwiek możemy dokonać zmiany środków lub dołożenie trzeciego po uprzednim skończeniu działania któregoś z pierwszych dwóch. Taka rotacja powoduje kolejny pozytywny bodziec dla naszych organizmów co często owocuje nowymi efektami. Nie polecam dłuższych cykli na pierwszy raz. Przykładem dobrego cyklu 12 tygodniowego może być taki schemat:

*
1-8 Testosteron Enanthate 100mg co 4 dni zwiększając częstotliwość do „co 3 dni"
3-10 Dekanian Nandrolonu (100mg/100mg/200mg/200mg/200mg/200mg/100mg/100mg)
1-5 Metanabol (10mg/15mg/15mg/15mg/10mg)
8-12 Winstrol (do wyboru) nie przekraczać 150mg tygodniowo.

Trzy środki na pewno zapewnią pełne spektrum możliwości. Zastępując Metanabol Winstrolem uprzednio robiąc 2 tygodnie przerwy w tygodniach od 8 do 12 (5 tygodni) znowu dostarczymy kolejnego bodźca. W tym okresie warto zmienić dietę, obciąć węgle zwiększyć podaż protein w celu lepszego zarysu mięśni pod koniec cyklu.

Zaproponowałem włączenie Dekanianu Nandrolonu dosyć późno - ktoś mógłby zwrócić uwagę. Chodzi o to aby nie naje.bać siuwaxu na raz - w tym samym czasie. Najpierw na patelnię idzie Testosteron z Metanabolem - kiedy organizm przystosuje się do tych środków łagodnie wchodzi Nandrolon ze swoimi właściwościami. Kończąc cykl Winstrolem łatwiej będzie Wam wytrymować zarys mięśni zmieniając delikatnie dietę. Oczywiście możnaby polecieć Omnadrenem/Sustanonem i Metanabolem i tez uzyskać rzeźbę, ale trzeba się trochę orientować w tym. Powyższy cykl jest złożonym i przeznaczony dla średnio-zaawansowanych i zaawansowanych koksowników - można dobierać indywidualnie dawki pod swoje potrzeby. Jeśli wahacie się czy brać mniej czy więcej zawsze bierzcie mniej.

Najważniejsze w koksowaniu to zdrowy rozsądek. Jakkolwiek post ten nie jest żadnym kompendium wiedzy nakłaniam do lektury o fizjologii człowieka, zachodzących procesach hormonalnych, ewentualnych skutkach ubocznych oraz jak im zapobiegać. Odblokowanie w tych cyklach wiąże się często z podawaniem odpowiedniej ilości Clomifenu lub/i Nolvadexu. Dawki podczas PCT zależą od długości, rodzaju i ilości podawanych środków. Wiadomym jest, że jeśli przyjmujemy farmakologię - SAA przez długi okres czasu rozsądnym będzie przeprowadzić kurację Clomifenem przez okres 3 tygodni. Przy cyklach krótszych z zastosowaniem małych dawek odblok to kwestia około 2 tygodni. Lepiej być pewnym, że nasz przysadka została przywrócona do prawidłowego funkcjonowania.

Wujek Kazam wszystko ładnie Wam wytłumaczy w kwestii odblokowania jeśli będą jakieś pytania. Prosiłbym też o zapoznanie się z czasem półtrwania poszczególnych środków. To bardzo istotny element tej układanki. Nie będę o tym pisał - bo już kiedyś to poruszałem. Jak nie będziecie czytać, uczyć się to prawdopodobieństwo zrobienia sobie krzywdy jest duże.

Post laicki i do dupy. Nie wiem po jakiego wała to pisze - chyba z nudów.
Tak więc drodzy Państwo, życzę dobrych jakościowo i trwałych przyrostów, mądrego posługiwania się sterydami, rozsądku i zapału do ćwiczeń.
1

Be real - you have to make this shit your life. If you aren't in it all the way fully committed don't f***ing bother.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

100% CZYSTY HYDROLIZAT KOLAGENU

Kolagen SFD PURE GOLD dedykowany osobom dbającym o zdrowy wygląd skóry, a także osobom uprawiającym sport, po kontuzjach sportowych.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Aleks Moderator
Ekspert
Szacuny 3553 Napisanych postów 17894 Wiek 48 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 202771
Tak, moze byc.

Temat zamykam gdyz aby uzyskac pomoc w ulozeniu cyklu nalezy przeczytac podwieszone posty i spelnic wypisane tam warunki.

Zmieniony przez - Aleks w dniu 2007-10-30 08:37:12

Chcesz byc naprawde wielki.... to skup sie na swojej diecie

...
Napisał(a)
Usunięty przez micen za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 6722 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28641

Siłę człowieka mierzy się ilością jego nieprzyjaciół.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 167 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9316
Brawo.. Szacuneczek z Mojej Strony
...
Napisał(a)
Usunięty przez micen za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 172 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5585
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 597 Napisanych postów 23111 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 106556
dobry post
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7382
1-6 Testosteron Propionat 50mg co 3 dni
1-5 Metanabol 10-15mg dziennie


Jaki proponujecie odblok po tym cyklu???????????????? bo pierwszy cykl chce sobie zrobic własnie oparty na tych dwóch środkach

SZCZĘŚCIE to nie tylko to co los daje ale i to czego Nie odbiera=> więc po co sie truć...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 96 Napisanych postów 8310 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 38343
Panowie, bardzo prosze o NIEwsadzanie pustych linii. Będę banować jak automat. Jesli macie jakieś konstruktywne opinie/argumenty to prsze się wypowiadac śmiało.


Zmieniony przez - Uriel w dniu 2005-10-11 23:12:10

Be real - you have to make this shit your life. If you aren't in it all the way fully committed don't f***ing bother.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 96 Napisanych postów 8310 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 38343
Fighter - po w.w. cyklu nie powiniennes miec problemu z przywroceniem homeostazy.

Z mojej strony proponowałbym kupić 20 tabletek Clomifenu dla pewności.

2 tygodnie:

Dni:
1. 150mg - dawka uderzeniowa
2-5. 100mg
6-14. 50mg

Wiele osób może stwierdzić, że można i mniej ale jestem zdania, że lepiej być odblokowanym niż lekko przyblokowanym. Znam osobę, która by sie nie odblokowywała po takim cyklu. Mam na uwadze pewność oraz ewentualną możliwość spadku libido po cyklu.

Zmieniony przez - Uriel w dniu 2005-10-11 23:17:43

Be real - you have to make this shit your life. If you aren't in it all the way fully committed don't f***ing bother.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 668 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19585
daje soczka fajnie sie 3tało
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 2214 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 37912
dobre .
sog jak wejdzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 85996
Uriel wrócił

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

ile HCG?

Następny temat

co na ochrone wĄtroby ??

Obnizka