SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 259: Jan Błachowicz vs Israel Adesanya o tytuł wagi półciężkiej

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18507

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Josh Hedges – Zuffa LLC

Casey Kenney: Może Jose Aldo lub Frankie Edgar będą następni

29-latek przed najważniejszą walką w karierze.

Casey Kenney (16-2-1, 5-2-1 w UFC) jest jednym z zawodników, którzy w ubiegłym roku zanotowali największy wzrost notowań. Amerykanin w 2020r. wygrał trzy walki a teraz stanie przed największym wyzwaniem w karierze podejmując Dominicka Cruza (22-3, 5-2 w UFC). Były mistrz wagi koguciej najlepsze czasy ma już za sobą, ale nadal pozostaje groźnym oponentem.

Casey zna obecną sytuację rywala jednak wie, że ewentualna wygrana znacząco poprawi jego pozycję w dywizji koguciej.

Casey Kenney
Myślę, że ustawi mnie to w miejscu, w którym chcę być w UFC. Oczywiście, wskoczenie do TOP5, TOP10, zdobycie pasa to ostateczny cel. Dominick jest po prostu kolejnym gościem na mojej drodze i to świetnie, że jest on tutaj. Ostatnio walczył o pas, zostało mu tylko kilka walk w karierze tak, więc po mnie nie będzie miał wielu przeciwników.

Naprawdę, ktokolwiek postawiony przede mną będzie pokonany jako następny cel. Może Jose Aldo lub Frankie Edgar będą następni, nie miałbym nic przeciwko wycieczce po legendach.

Możesz usłyszeć, że ludzie o tym mówią, ale nie chcę nikogo lekceważyć. Kiedy mówię, że zostało mu kilka walk to może być to jedna lub pięć, ale Dominick nie stoczy jeszcze 10,20 walk, nie zostało mu 10 lat w tym sporcie.


Kenney był lekko zaskoczony propozycją walki z Cruzem, wcześniejsze plany zakładały jego starcie z Songiem Yadongiem (16-4-1 1 NC, 5-0 1 NC w UFC). 29-latek uważa, że jego postawa we wcześniejszych walkach przekonała do dania mu szansy rywalizacji z byłym mistrzem.

Casey Kenney
Myślę, że jedną z moich najlepszych cech jest zdolność do rywalizacji. Wyjdę i będę sobą niezależnie od tego, kto będzie przede mną. Udowodniłem to już wielokrotnie w moich walkach o tytuły, w Contender Series i w debiucie w UFC.

Kiedy dochodzi do tej chwili, ja staję na wysokości zadania i nie widzę by teraz było inaczej. Po to właśnie wszedłem do tego sportu, dla takich walk i takich momentów.


Kenney w zeszłym roku stoczył cztery pojedynki, po przegranej na punkty z Merabem Dvalishvilim Amerykanin poddał Louisa Smolkę a następnie decyzjami sędziów pokonał Heiliego Alatenga i Nathaniela Wooda.

Cruz w ostatnich walkach rywalizował o mistrzowskie tytuły podejmując Cody’ego Garbrandta i Henry’ego Cejudo. Oba te pojedynki przegrał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Islam Makhachev chce zająć miejsce Khabiba Nurmagomedova w dywizji lekkiej UFC

Islam Makhachev zamierza przejąć dywizję lekką UFC po odejściu Khabiba Nurmagomedova, a pierwszy krok w tym kierunku chce zrobić podczas gali UFC 259.

Islam Makhachev (18-1 MMA, 7-1 UFC) wraca do rywalizacji w sobotę po raz pierwszy od września 2019 roku, kiedy spotka się z Drew Doberem (23-9 MMA, 10-4 UFC) na głównej karcie znakomicie obsadzonej gali. Dagestański zawodnik spędził dużą część swojej kariery w cieniu swojego kolegi z drużyny, mentora i mistrza wagi lekkiej Khabiba Nurmagomedova, ale teraz, gdy „Orzeł” szykuje się do zakończenia kariery, ma rozpocząć się nowa era.

Islam Makhachev
„Myślę, że po tej walce, jeśli skończę Drew, wszystko się zmieni” – powiedział Makhachev podczas dnia medialnego. „To będzie passa siedmiu wygranych walk, a niewielu ludzi ma taką passę zwycięstw. Następnie będzie może top 5, top 10, a ja zamierzam pokazać swoje umiejętności.”


Mimo, że Makhachev długo był poza akcją, to zamierza powrócić w wielkim stylu. Dober zebrał kilka ładnych zwycięstw w ostatnim czasie, aby być zestawionym na tę walkę, która była pierwotnie zaplanowana jeszcze w 2016 roku, ale została odwołana w dniu ważenia.

Obaj zawodnicy przeszli długą drogę od tego czasu, ale Makhachev nadal uważa, że ma dominujący styl w tym pojedynku.

Islam Makhachev
„On jest twardy. Nie ma go w rankingach. Myślę, że jest nr 16. Wiem, że jest dobry, bo miałem z nim walczyć w 2016 roku. Ma dobre uderzenia, dobre przygotowanie kondycyjne, ale myślę, że mam więcej niż on. (…) Szczerze mówiąc myślę, że to jest łatwa droga. Obalę go, będę kontrolował. Uważam, że jego zapasy nie są tak dobre.”


Jeśli Makhachev wygra walkę, będzie miał drugą najdłuższą serię zwycięstw w UFC w 155 funtach za Charlesem Oliveirą. Uważa, że to powinno ustawić go w pozycji do jakiejś bardzo dobrej walki i powiedział, że podoba mu się pomysł walki z byłym mistrzem Rafaelem dos Anjosem, przeciwko któremu był dwukrotnie zestawiany w 2020 roku, zanim jego problemy zdrowotne spowodowały odwołanie walki. Wymienił również Tony’ego Fergusona jako potencjalnego rywala.

Islam Makhachev
„Może RDA będzie następny, ponieważ miał być moim ostatnim przeciwnikiem i odwołaliśmy walkę dwa razy. Może ktoś, kto będzie wolny. Może Tony Ferguson. Szczerze mówiąc, to nie ma znaczenia. Ale jeśli będzie to ktoś z pierwszej piątki, to będę szczęśliwy.


Ja po prostu potrzebuję jeszcze kilku walk do pojedynku o pas. To wszystko. Teraz czuję, że jestem gotowy na każdego, bo całe życie trenowałem jak mistrz. Nikt z pierwszej dziesiątki nie sprawia mi problemów”.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

mmajunkie.usatoday.com

Thiago Santos wie, że musi dać dobrą walkę na UFC 259, aby dostać pojedynek o pas

Thiago Santos liczy na to, że jego kolejny występ w Oktagonie będzie lepszym odzwierciedleniem jego samego w pojedynku przeciwko Aleksandarowi Rakicowi na UFC 259.

Po kontrowersyjnej przegranej przez niejednogłośną decyzję z Jonem Jonesem w lipcu 2019 roku, Thiago Santos (21-8 MMA, 13-7 UFC) miał 16 miesięcy przerwy od rywalizacji, aby dojść do siebie po podwójnej operacji kolana. W końcu powrócił w listopadzie na starcie z Gloverem Teixeirą, ale został skończony przez poddanie.

Teraz, kiedy jest już dawno po operacji, Santos powiedział, że czuje się znowu w najlepszej formie. Przegraną z Teixeirą nazwał „rozgrzewką” i liczy, że w sobotę pokaże pełnię swoich możliwości przeciwko Aleksandarowi Rakicowi (13-2 MMA, 5-1 UFC).

Thiago Santos
„Kiedy patrzę na moją ostatnią walkę, byłem gotowy, ale czułem, że po długim czasie przerwy (od rywalizacji), mój timing był wyłączony, ponieważ był to długi czas” – powiedział Santos podczas dnia medialnego przed UFC 259. „Teraz czuję się bardzo dobrze. Czuję się gotowy na 100 procent, a moja ostatnia walka była rozgrzewką. Teraz czuję się bardzo dobrze na powrót. Zrobię to o wiele lepiej niż w mojej ostatniej walce”.


Santos powiedział, że zdaje sobie sprawę, że nie dostanie łatwego przeciwnika do odbicia w osobie Rakica, który ma za sobą zwycięstwo nad byłym pretendentem do tytułu Anthonym Smithem. „Marreta” uważa, że jego nadchodzący przeciwnik stawia przed nim wiele wyzwań, ale jest przygotowany, aby być lepszym od Rakica w każdej płaszczyźnie.

Thiago Santos
„On jest niebezpieczny. To twardy facet. Jak każdy w tej dywizji, każdy jest niebezpieczny. Muszę zwracać uwagę na wszystko i to właśnie zrobiłem. W obozie poszło mi bardzo dobrze. Jestem gotowy na wszystko co on może mi zaoferować: uderzenia, grappling, zapasy. Czuję się gotowy na wszystko.”


Pomimo przegranej, Santos wciąż jest wysoko notowany w rankingu wagi półcięzkiej i wciąż jest w stawce pretendentów do walki o tytuł. UFC 259 jest idealnym momentem, aby pokazać się z dobrej strony, ponieważ głównym pojedynkiem gali jest walka mistrzowska w wadze półciężkiej między mistrzem Janem Błachowiczem a mistrzem wagi średniej Israelem Adesanya.

Santos powiedział, że nie stara się wyprzedzać samego siebie, jeśli chodzi o ponowną walkę o pas, ponieważ wie, że cała jego przyszłość zależy od tego, co wydarzy się w Oktagonie w ten weekend.

Thiago Santos
„To dobra sytuacja, ale wszystko zależy od mojego występu. Potrzebuję dobrego występu w sobotę, aby otrzymać walkę o pas”.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3429 Napisanych postów 9308 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 93089
Nie powinien dostać walki o pas, skoro nie tak dawno przegrał z Gloverem. Glover Teixeira jest pierwszy w kolejce. Santos jeśli by wygrał ma 1-2 w ostatnich 3 walkach. Rakic też nie powinien dostać walki zwg. na przegraną z Volkanem
1

Dawniej Agares25. Na forum od 2013.
Twój lęk zniknie, jeśli jesteś w stanie zaakceptować największe cierpienie
Nie jesteśmy niewolnikami losu, jesteśmy niewolnikami własnego umysłu.
Godzina cierpienia zawiera w sobie więcej prawdy niż cały rok zadowolenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC 259: Błachowicz vs. Adesanya – wyniki ważenia

Przedstawiamy wyniki ważenia przed galą UFC 259: Błachowicz vs. Adesanya, która odbędzie się w UFC APEX w Las Vegas, a jej walkami wieczoru będą aż trzy pojedynki o tytuły mistrzowskie. O tytuł wagi półciężkiej zmierzą się mistrz Jan Błachowicz i mistrz wagi średniej Israel Adesanya, o tytuł wagi piórkowej zawalczą mistrzyni Amanda Nunes i Megan Anderson, a mistrz Petr Yan i Aljamain Sterling staną do walki o pas wagi koguciej.

Ważenie rozpocznie się o godzinie 17:50.

Karta główna (godzina 4:00)

Walka o tytuł wagi półciężkiej
205 lbs.: Jan Blachowicz (c) (205) vs. Israel Adesanya (c) (200.5)

Walka o tytuł wagi piórkowej
145 lbs.: Amanda Nunes (145) vs. Megan Anderson (144.5)

Walka o tytuł wagi koguciej
135 lbs.: Petr Yan (c) (135) vs. Aljamain Sterling (134,5)

155 lbs.: Drew Dober (156) vs. Islam Makhachev (156)
205 lbs.: Aleksandar Rakic (206) vs. Thiago Santos (206)

Karta wstępna (godzina 2:00)
135 lbs.: Dominick Cruz (136) vs. Casey Kenney (136)
135 lbs.: Kyler Phillips (136) vs. Song Yadong (135.5)
125 lbs.: Askar Askarov (127)* vs. Joseph Benavidez (125.5)
115 lbs.: Amanda Lemos (116) vs. Livinha Souza (116)

Karta przedwstępna (godzina 00:00)
125 lbs.: Tim Elliott (125.5) vs. Jordan Espinosa (126)
205 lbs.: Kennedy Nzechukwu (205.5) vs. Carlos Ulberg (205)
170 lbs.: Sean Brady (170.5) vs. Jake Matthews (169.5)
125 lbs.: Rogerio Bontorin (126) vs. Kai Kara-France (125.5)
155 lbs.: Aalon Cruz (155) vs. Uros Medic (156)
135 lbs.: Mario Bautista (135.5) vs. Trevin Jones (134.5)

Zawodnik rezerwowy
205 lbs.: Glover Teixeira (204.5)

*- Askarov przekroczył limit o jeden funt, ale walka odbędzie się zgodnie z planem.






Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2021-03-05 19:23:50
1

Redaktor Fight24.pl i Sceny MMA i K-1

http://www.fight24.pl/
http://www.sfd.pl/Scena_MMA_i_K_1-f131.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3429 Napisanych postów 9308 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 93089
A to nie ma wcześniejszego ważenia? Bo mnie to zastanawia. Było coś takiego, że rano się ważyli o różnych porach se przychodzili i potem regeneracja, a teraz widzę, że będzie jedno oficjalne, choć chyba trochę wcześniej niż zwykle.

Dawniej Agares25. Na forum od 2013.
Twój lęk zniknie, jeśli jesteś w stanie zaakceptować największe cierpienie
Nie jesteśmy niewolnikami losu, jesteśmy niewolnikami własnego umysłu.
Godzina cierpienia zawiera w sobie więcej prawdy niż cały rok zadowolenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Jan Błachowicz idealnie w limicie wagi półciężkiej (205 lbs)
Israel Adesanya wniósł na wagę (200,5 lbs)




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1919 Napisanych postów 5342 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 29676
Polecam zobaczyć z kim walczył w K1, w 90% rekord nabity na ogórach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Nie ma jak pozować z daniem włoskich biedaków

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3125 Napisanych postów 22804 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 208988
Chyba chodziło o to, że może jeszcze podjesc
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

5 listopada - Bellator 251: Melvin Manhoef vs Corey Anderson

Następny temat

KSW 56 z udziałem Soldica, Narkuna i Owczarz

WHEY premium