SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 253: Israel Adesanya vs. Paulo Costa w walce o tytuł wagi średniej

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15251

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Paulo Costa Twitter

11 kg dzieli Paulo Costę od walki o pas z Israelem Adesanya na gali UFC 253

Paulo Costa musi podobno zrzucić jeszcze 25 funtów (11,3 kg) w ciągu najbliższych dwóch tygodni przed swoją walką o tytuł wagi średniej z mistrzem Israelem Adesanya na gali UFC 253.

Brazylijski zawodnik zmierzy się z mistrzem wagi średniej na gali UFC 253 na Fight Island zaplanwaną na 26 września. Jednak mierzący 183 cm Costa waży obecnie 210 funtów (95,2 kg), co oznacza, że ma zaledwie kilka tygodni na zrzucenie dodatkowej wagi i zejście do limitu 185 funtów na walkę o tytuł mistrza wagi średniej.

Według Costy, zwykle waży około 200-205 funtów przed redukcją pełnej wagi, ale przybrał na wadze podczas przygotowań treningowych do UFC 253 i w pewnym momencie ważył nawet 220 funtów (99,7 kg).

Pomimo sporego wyzwania ze zbijaniem wagi, niepokonany Brazylijczyk wydaje się być niewzruszony kwestią redukcji swojej wagi, nie mając problemu z redukcją przy okazji 13 poprzednich walk. Jeśli nie uda mu się zejść do limitu 185 funtów przed starciem z Israelem Adesanya, zagrozi to jego szansom na zdobycie pasa.

Deiveson Figueiredo, ze względu na kontekst, nie zrobił wagi w starciu z Josephem Benavidezem, a następnie utracił prawo do tytułu mimo że wygrał walkę. Na szczęście dla niego, w lipcu udało mu się zrobić wagę w ich rewanżu, a w pierwszej rundzie pokonał rywala przez duszenie zza pleców.

Czas pokaże, czy Paulo Costa będzie w stanie zrobić wagę i pokonać mistrza wagi średniej. Ale w międzyczasie pozostaje w przekonaniu, że wszystko pójdzie gładko o czym powiedział w rozmowie z SCMP MMA.

Paulo Costa
"Po pokonaniu Yoela Romero jestem pewien, że ludzie, którzy mieli pewne wątpliwości co do moich umiejętności, zmienili zdanie. Ludzie zaczęli wierzyć, że jestem prawdziwym zagrożeniem, a nie kolejnym facetem, który potrafi walczyć. W odpowiednim momencie, dojrzałem. Pod dużą presją, staję się lepszy.

Walka z Romero była prawdziwą wojną. Jestem bardzo dumny z tej walki. To było dla mnie bardzo ważne. Chłopaki, z którymi pracuję, sprawili, że wzniosłem się na inny poziom. Wywodzę się z jiu-jitsu i stałem się bardzo dobrym bokserem, ale przeciwko Romero chyba udowodniłem, że potrafię sobie radzić w zapasach. Próbował mnie obalić i udało mi się uniknąć sprowadzeń, a to wynik pracy, którą mój zespół wykonał ze mną.

To pokazało, że potrafię walczyć o pas i dlatego jestem teraz taki pewny siebie. Zostanę nowym mistrzem."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

UFC

Po krytyce ze strony Israela Adesana, Paulo Costę odwiedziła USADA przed walką na UFC 253

Jedną z głównych spraw, o których Israel Adesanya ciągle wspomina przed walką z Paulo Costą na gali UFC 253, jest brak testów antydopingowych przeprowadzanych na zawodniku z Brazylii. „Borrachinha” został w końcu przetestowany przez Amerykańską Agencję Antydopingową (USADA) w swoim kraju.

Prawie na każdym kroku, zarówno Adesanya, jak i Costa nie przepuszczali okazji, aby żartować ze swojego rywala i uprawiać trash talk. Podczas gdy Brazylijczyk śmiał się z różowych włosów mistrza wagi średniej lub z chudej sylwetki, Adesanya głównie sugerował, że Paulo jest na sterydach. Z tak umięśnioną sylwetką jaką posiada Costa, w połączeniu z oskarżeniami, że USADA boi się go przetestować w jego ojczystej Brazylii, Izzy wielokrotnie twierdził, że chce pokonać Paulo zanim dopadnie go USADA.

Teraz wydaje się, że nie ma już żadnych wątpliwości co do Paulo Costy i jego relacji z USADA. W ostatnim filmie na jego kanale YouTube, zawodnik wagi średniej udokumentował swoje doświadczenie, gdy USADA pojawiło się w jego siłowni, aby zrobić mu testy. Costa zrobił sobie nawet żart z komentarzy Adesanyi, zanim przeszedł do testu.

Paulo Costa
"Czy to USADA? Czy USADA przyjechała do Brazylii? To pierwszy raz, kiedy USADA przyjeżdża do Brazylii. Nie mogę w to uwierzyć! Tylko dlatego, że powiedzieliśmy, że USADA już nie istnieje w Brazylii, oni pukają do naszych drzwi. Nawet nie wiedziałem, że USADA istnieje w Brazylii. Ostatni test został przeprowadzony w Arizonie."


Następnie można zobaczyć, jak Costa oddaje mocz i próbkę krwi urzędnikom USADA. Należy zauważyć, że według internetowej bazy danych USADA, Paulo został przebadany pięć razy w trzecim kwartale 2020 roku. Dlatego też wydaje się, że tylko trollował i prowokował Adesanyę, że nie został przebadany.

Israel Adesanya i Paulo Costa zmierzą się na gali UFC 253 zaplanowanej na 26 września na Fight Island w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Nie lubię za bardzo Costy ale śmieszny ten jego trolling. Nie odniosłem jednak wrażenia aby zbytnio siedział w głowie Israelowi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Oficjalny plakat gali UFC 253: Adesanya vs. Costa

Tak prezentuje się oficjalny plakat gali UFC 253: Adesanya vs. Costa, która odbędzie się 26 września na Fight Island w Abu Zabi i na której zobaczymy dwie walki o tytuły mistrzowskie.

W głównym pojedynku wieczoru o tytuł mistrza wagi średniej zmierzą się dwaj niepokonani zawodnicy – mistrz Israel Adesanya (19-0 MMA, 8-0 UFC) i Paulo Costa (13-0 MMA, 5-0 UFC).

W walce co-main event o zwakowany tytuł mistrza wagi półciężkiej zmierzą się Dominick Reyes (12-1 MMA, 6-1 UFC) i Jan Błachowicz (26-8 MMA, 9-5 UFC) dla którego będzie to pierwsza walka o mistrzowski pas UFC.

Poniżej aktualna karta walk:

UFC 253: Adesanya vs. Costa

Data: 26.09.2020
Miejsce: Fight Island, Yas Island, Aby Zabi – ZEA

Karta główna

Walka o tytuł wagi średniej
185 lbs.: Israel Adesanya (c) vs. Paulo Costa

Walka o tytuł wagi półciężkiej – wakat
205 lbs.: Dominick Reyes vs. Jan Błachowicz

145 lbs.: Hakeem Dawodu vs. Zubaira Tukhugov
125 lbs.: Kai Kara-France vs. Brandon Royval

Karta wstępna
170 lbs.: Diego Sanchez vs. Jake Matthews
155 lbs.: Brad Riddell vs. Alex da Silva
205 lbs.: William Knight vs. Aleksa Camur
265 lbs.: Jeff Hughes vs. Juan Espino
205 lbs.: Khadis Ibragimov vs. Danilo Marques
135 lbs.: Ketlen Vieira vs. Sijara Eubanks
145 lbs.: Shane Young vs. Ľudovít Klein


Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2020-09-17 22:40:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Odliczanie do UFC 253: Adesanya vs. Costa

Przed nami kolejna numerowana gala UFC 253: Adesanya vs Costa, która odbędzie się w przyszły weekend, a jej głównymi walkami będą dwa pojedynki o tytuły mistrzowskie. Z tej okazji UFC opublikowało materiały promujące galę.

Gala UFC 253 odbędzie się 26 września na „Fight Island” we Flash Forum na Yas Island w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

W pojedynku wieczoru o tytuł wagi średniej zmierzą się dwaj niepokonani zawodnicy, mistrz Israel Adesanya (19-0 MMA, 8-0 UFC) i Paulo Costa (13-0 MMA, 5-0 UFC). W pojedynku co-main event zobaczymy walkę, która najbardziej interesuje polskich fanów MMA, a mianowicie pojedynek o zwakowany tytuł mistrza wagi półciężkiej między Dominickiem Reyesem (12-1 MMA, 6-1 UFC) a Janem Błachowiczem (26-8 MMA, 9-5 UFC). Dla Błachowicza będzie to pierwsza walka o pas mistrza największej organizacji MMA na świecie.

Poniżej materiały video przedstawiające ostatnie przygotowania zawodników do ich pojedynków oraz aktualna karta walk.

Pełny odcinek



Adesanya vs Costa



Reyes vs Błachowicz




UFC 253: Adesanya vs. Costa

Data: 26.09.2020
Miejsce: Fight Island, Yas Island, Aby Zabi – ZEA

Karta główna (godzina 04:00)

Walka o tytuł wagi średniej
185 lbs.: Israel Adesanya (c) vs. Paulo Costa

Walka o tytuł wagi półciężkiej – wakat
205 lbs.: Dominick Reyes vs. Jan Błachowicz

125 lbs.: Kai Kara-France vs. Brandon Royval
135 lbs.: Ketlen Vieira vs. Sijara Eubanks
145 lbs.: Hakeem Dawodu vs. Zubaira Tukhugov

Karta wstępna (godzina 02:00)
155 lbs.: Brad Riddell vs. Alex da Silva
170 lbs.: Diego Sanchez vs. Jake Matthews
145 lbs.: Shane Young vs. Ľudovít Klein
205 lbs.: William Knight vs. Aleksa Camur

Karta przedwstępna (godzina 00:30)
265 lbs.: Jeff Hughes vs. Juan Espino
205 lbs.: Khadis Ibragimov vs. Danilo Marques
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3429 Napisanych postów 9308 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 93089
Kvrwa jak ja chciałbym, żeby Janek wygrał. Ale chłop sięnie poddał i na początku mu średnio szło, tak teraz zaszedł bardzo daleko.


Zmieniony przez - Jacob2904 w dniu 2020-09-22 22:26:45

Dawniej Agares25. Na forum od 2013.
Twój lęk zniknie, jeśli jesteś w stanie zaakceptować największe cierpienie
Nie jesteśmy niewolnikami losu, jesteśmy niewolnikami własnego umysłu.
Godzina cierpienia zawiera w sobie więcej prawdy niż cały rok zadowolenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Do mnie wciąż nie dociera że Polak walczy o pas

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3429 Napisanych postów 9308 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 93089
Janek może w sumie być takim przykładem. Tyle razy dostawał w dvpę, a i tak w końcu wygrał. No i ten rewanż z Anderson przgrywał 30-25 w pierwszej walce, a w drugiej KO mu zasadził (choć trzeba przyznać, ża Corey ma trochę szklankę, no ale mimo wszystko).

Dawniej Agares25. Na forum od 2013.
Twój lęk zniknie, jeśli jesteś w stanie zaakceptować największe cierpienie
Nie jesteśmy niewolnikami losu, jesteśmy niewolnikami własnego umysłu.
Godzina cierpienia zawiera w sobie więcej prawdy niż cały rok zadowolenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3125 Napisanych postów 22804 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 208988
No ogólnie to tam troche krwi poszło, więc obrażenia był lgetien, a co do Polaka walczące o pas, to zobaczymy jak ta walka będzie wyglądać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221371
Blachowicz to nie jest imo "talent" to jest Tytan pracy , wszystko co osiągnął zawdzięcza sobie samemu , życzę mu cholernie tego pasa
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC 243: Whittaker vs. Adesanya – wyniki i dyskusja

Następny temat

Fedor Emelianenko stoczy ostatnią walkę w karierze z Quintonem Jacksonem na gali Bellatora w Japonii

WHEY premium