SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 253: Israel Adesanya vs. Paulo Costa w walce o tytuł wagi średniej

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15291

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3429 Napisanych postów 9308 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 93089
Mamed z Ryuta Sakurai remisował będąc w prime (pierwsza walka, a nie rewanż). Jak gości nie kończył to miał słabą kondycję, także w UFC moim zdaniem by nie poszalal.
1

Dawniej Agares25. Na forum od 2013.
Twój lęk zniknie, jeśli jesteś w stanie zaakceptować największe cierpienie
Nie jesteśmy niewolnikami losu, jesteśmy niewolnikami własnego umysłu.
Godzina cierpienia zawiera w sobie więcej prawdy niż cały rok zadowolenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Mike Roach/Zuffa LLC via Getty Images

„To co powiedziałeś o mnie będzie cię kosztowało pas” – Khamzat Chimaev odgraża się Israelowi Adesanya

Rywalizujący w wadze półśredniej i średniej UFC Khamzat Chimaev oraz mistrz wagi średniej Israel Adesanya wdali się w trash talk. Po szorstkiej odpowiedzi mistrza na wyzwanie ze strony Czeczena, zagroził on Nigeryjczykowi utratę tytułu, gdy spotkają się w Oktagonie.

Po znokautowaniu Geralda Meerschaerta w ciągu 17 sekund na gali UFC Vegas 11, Khamzat Chimaev powiedział, że pokonałby teraz zarówno mistrza wagi półśredniej Kamaru Usmana, jak i Israela Adesanyę. Mistrz wagi średniej oczywiście nie potraktował tych słów zbyt życzliwie i zakwestionował poziom Chimaeva oraz wytknął mu jego wygląd.

Israel Adesanya
„Nawet nie znam tego faceta, nie widziałem jeszcze jego walk. Widziałam konferencję prasową i on wygadywał po prostu bzdury. Właśnie zarzucił swoją sieć. Widziałaś, jak walczył? Szczurza warga? E tam …

Tim powiedział, że walczył z konkurencją na niskim poziomie. Więc on myśli, że jestem łatwą walką… to interesujące. Wszyscy tak robią, gdy się zbliżają, zarzucając szeroko siatką. Tak, rzucaj dalej.”


Ten komentarz dotarł do Khamzata Chimaeva, który postanowił odpowiedzieć mistrzowi.

Khamzat Chimaev
"Israelu Adesanya, to co powiedziałeś o mnie będzie cię kosztowało pas, jeśli nadal będziesz mistrzem. Powodzenia."


Israel Adesanya będzie bronił swojego tytułu przed Paulo Costą w głównej walce wieczoru gali UFC 253. Jest to bardzo wyczekiwana walka, ale Chimaev powiedział już, że poleci na Fight Island, aby zostać zawodnikiem rezerwowym na wypadek, gdyby Adesanya lub Costa musieli się wycofać.

Biorąc pod uwagę aktywność i aspiracje Khamzata Chimaeva, wydaje się prawdopodobne, że w niedługim czasie będzie miał szansę stoczyć walkę o tytuł. Ma już bilans 3-0 w UFC od czasu swojego debiutu w lipcu z trzema wygranymi przed czasem. Nie ma wątpliwości, że czeczeńsko-szwedzki zawodnik robi imponujący postęp, ale musi jeszcze zmierzyć się z rankingowym przeciwnikiem i będzie musiał zrobić to w pierwszej kolejności.

Na razie Adesanya koncentruje się na walce z Costą, ale jeśli wygra tę walkę być może w niedalekiej przyszłości zmierzy się Chimaevem w walce o pas.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3125 Napisanych postów 22804 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 208988
Eno, nie. Mamed później był lepsiejszy dużo. Jego prime to raczej walki późniejsze, kiedy był bardziej kompetny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Paulo Costa Instagram

Paulo Costa nie zamierza uganiać się po Oktagonie za Israelem Adesanya podczas ich walki na UFC 253

Paulo Costa oznajmił, że będzie „gonił” mistrza wagi średniej UFC Israela Adesanyę po Oktagonie w ich walce na gali UFC 253.

Paulo Costa jest znany jako jeden z najbardziej agresywnych zawodników w MMA, podczas gdy Israel Adesanya jest znany jako bardziej defensywny zawodnik walczący z kontry. Biorąc to pod uwagę, wielu fanów oczekuje, że Costa będzie ścigał swojego rywala po klatce.

W rzeczywistości, właśnie tego oczekuje Adesanya:

Israel Adesanya
„Jest głupi i idzie do przodu, wyprowadzając ciosy”, powiedział Adesanya w rozmowie z ESPN. „To jest to, co sprawia, że jest to naprawdę ekscytujące, i to jest to, na co czekam. Nie mogę się doczekać, aż ten wielki, nadmuchany ignorant podbiegnie do mnie, próbując zadawać ciosy, gdy będę się poruszał i trzymał przy nim. On nie boi się iść do przodu i po prostu zadawać ciosy i do tego jest silny.”


Costa mówi jednak, że nie ma zamiaru gonić mistrza, jeśli będzie próbował uniknąć walki w zwarciu.

Paulo Costa
„Po pierwsze, myślę, że jest zawodnikiem walczącym z kontry”, powiedział Costa podczas dnia medialnego. „Wszyscy tutaj widzieli, kiedy walczył z Romero. Jeśli ktoś nie wywrze na nim presji, to on również tego nie zrobi. On stał, koleś po niego przyszedł.

Spróbuję go naciskać, doprowadzić do walki, ale jeśli on będzie unikał walki, nie będę go gonił cały czas. Wrócę do środka Oktagonu, skrócę kąty i spróbuję doprowadzić do walki.”


Costa dalej bagatelizował pogląd, że jest zbyt agresywny, podkreślając, że może być tak samo „snajperem” jak Adesanya.

Paulo Costa
„Dokładnie to staram się pokazać wszystkim, ale ludzie mają wrażenie, że to on jest snajperem, a ja jestem tylko twardzielem, który rzuca ciężkimi ciosami, ale ja taki nie jestem. Moje ciosy trafiają pod „właściwy adres”.”



Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2020-09-24 20:41:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC 253: Adesanya vs. Costa – wyniki ważenia

Przedstawiamy wyniki ważenia gali UFC 253: Adesanya vs. Costa, która odbędzie się na Fight Island na Yas Island w Abu Zabi, a jej walką wieczoru będzie pojedynek o tytuł wagi średniej między mistrzem Israelem Adesanya a Paulo Costa. W pojedynku co-main event o wolny tytuł wagi półciężkiej zmierzą się Dominick Reyes i Jan Błachowicz.

Ważenie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Karta główna (godzina 4:00)

Walka o tytuł wagi średniej
185 lbs.: Israel Adesanya (184) vs. Paulo Costa (185)

Walka o tytuł wagi półciężkiej – wakat
205 lbs.: Dominick Reyes (205) vs. Jan Błachowicz (205)

125 lbs.: Kai Kara-France (126) vs. Brandon Royval (126)
135 lbs.: Ketlen Vieira (136) vs. Sijara Eubanks (136)
145 lbs.: Hakeem Dawodu (145) vs. Zubaira Tukhugov (150)*

Karta wstępna (godzina 2:00)
155 lbs.: Brad Riddell (156) vs. Alex da Silva (156)
170 lbs.: Diego Sanchez (170) vs. Jake Matthews (170)
145 lbs.: Ludovit Klein (150)** vs. Shane Young (146)
205 lbs.: William Knight (205) vs. Aleksa Camur (206)

Karta przedwstępna (godzina 1:00)
265 lbs.: Jeff Hughes (258) vs. Juan Espino (255)
205 lbs.: Khadis Ibragimov (206) vs. Danilo Marques (206)

*Zubaira Tukhugov przekroczył limit wagi piórkowej o 4 funty przez co zostanie ukarany odjęciem części swojej wypłaty.

**Ludovit Klein przekroczył limit wagi piórkowej o 4 funty przez co zostanie ukarany odjęciem części swojej wypłaty.










Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2020-09-25 19:32:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Trzeba będzie obejrzeć na żywo

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Ibragimov vs Marques - Ibragimov standardowo, pewnie ruszy do przodu od początku po zabójstwo i myślę że tym razem mu się uda. Marques bardzo łatwy do trafienia, uderza słabiej, ma słabsze zapasy, Khadis jest silniejszy. Ibragimov KO/TKO.

Espino vs Hughes - Jeśli Hughes przetrwa początek to może go zajechać w stójce, ale myślę że Espino go po prostu obali i podda, ewentualnie wymęczy grapplersko do decyzji.

Knight vs Camur - Camur jest ogólnie lepszym strikerem i raczej zapaśnikiem oraz parterowcem, ale William idzie do przodu, ma dobre cardio i bardzo mocny cios, kopy, brutalne g'n'p, Aleksa czasem zwalnia w późniejszej fazie walki. Myślę, ze Camur go wypunktuje ale nie będę w ogóle zdziwiony jak coś wyłapie w dowolnym momencie walki, bo Knight jak na takiego atletycznego gościa ma dobre cardio.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Klein vs Young - Klein to kozak, jest zaawansowanym kick-boxerem, ma niezłe zapasy i grappling. Shane to twardziel, idzie do przodu, narzuca mocne tempo, jest dobry w klinczu. Myślę, że Ludovit go będzie punktował i wyciągnie tu ze 2 rundy, ale Young będzie ciężki do znokautowania, może zajechać Kleina.
Sanchez vs Matthews - Proste, jeśli Sanchez ma wygrać to raczej w późniejszej fazie jak Jake się zmęczy. Widzę jednak raczej dobrego zapaśnika i parterowca w osobie Jake'a jako gościa który albo utrzyma walkę w stójce i porozbija Sancheza albo wypunktuje zapaśniczo.
Riddell vs da Silva - Easy walka dla Riddella który ma kozacką stójkę, jeśli Alex ma to wygrać to raczej tylko w parterze, a Bratt ma niezłe TDD. Dodatkowo Brazylijczyk się mocno pompuje. Riddell KO/TKO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Dawodu vs Tukhugov - Tukhugov jeśli ma to wygrać to tylko cepem w 1 rundzie, bo raczej wątpię że wymęczy decyzję zapaśniczo. Stójkę technicznie Dawodu ma dużo lepszą, będzie mu okopywał nogę i schaby, a jeśli Zubaira użyje zapasów to nie sądze że łatwo obali czy utrzyma Hakeema i po prostu w ten sposób się spompuje. Dawodu DEC

Vieira vs Eubanks - Z tego co widziałem to zakładam, że Vieira wybroni obalenia, a w stójce jest lepsza i może sama będzie nią rzucać w klinczu więeeec. Vieira DEC

Kara-France vs Royval - Nie skreślam Royvala, może coś wyciągnąć na glebie ale bardziej realne że Kai utrzyma w stójce i wypunktuje, jest sporo lepszym technicznie strikerem.

Błachowicz vs Reyes - Reyes jest szybszy, powinien przeważać pod kątem aktywności, Jan za bardzo polega na pojedynczych akcjach, Polak może poszukać obaleń ale raczej nie sprowadzi Dominicka. Reyes DEC ale nie skreślam Jana. Rozpisałbym się więcej ale mi się nie chce haha
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Adesanya vs Costa - Costa będzie trudny na początku bo zabierze Israelowi miejsce na kopnięcia, ale spodziewam się że przestrzeli dużo ciosów bo Israel to nie statyczny i dużo wolniejszy od niego Romero, będzie się ciągle ruszał, starał unikać ciosów, regularnie kontrować, pykać jabem (Nie tylko Hall ale także nie wybitny w tym obszarze Romero często nim trafiał Costę) i jak będzie miał przestrzeń to okopie jego korpus, nogę wykroczną. Także jeśli Costa nie skończy w 2 pierwsze rundy to Izzy go raczej porozbija przed czasem, cardio ma na pewno lepsze.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC 243: Whittaker vs. Adesanya – wyniki i dyskusja

Następny temat

Fedor Emelianenko stoczy ostatnią walkę w karierze z Quintonem Jacksonem na gali Bellatora w Japonii

WHEY premium