SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 197: Jones vs. Saint Preux – wyniki i dyskusja

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11685

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 368 Napisanych postów 1617 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20992
W celu wyjaśnienia. Gdy Jones walczył z Ruą Brazylijczyk był wówczas świeżo po operacji kolan i od tego momentu zaczął prezentować się fatalnie. Przestał pracować na nogach i przestał w ogóle uzywać swojego Muay Thai. Na pewno nie był to ten sam Shogun co w walce z Chuckiem. Potem fatalne występy przeciwko Verze, Hendo, Gustafssonowi, gdzie szedł po prostu do przodu i liczył na szczękę i swój mocny cios. Lekkość i poprawę zanotował po kolejnej operacji i kontaktach z F. Roachem. Z Te Huna i w rewanżu z Hendo wyglądał jak milion dolarów. Ciosy proste, płynność na nogach i kopnięcia. To był stary dobry Shogun, a nawet z nowymi umiejętnościami. Potem wpadka z OSP, który świetnie skontrował Maurycego i przegrana bez walki. Nic nie powiedziała o obecnym poziomie Brazylijczyka. Ostatnia walka z Minotauro w miarę ciekawa. Były przede wszystkim kopnięcia, które strasznie dewastowały rodaka. Zwłaszcza middle na korpus. Boks niestety znowu jakby kulał, ale podobno Shogun walczył z rozwalonym łokciem i nie mógł za bardzo uderzać. Po walce zresztą poddał się operacji. Dlatego jestem niezmiernie ciekawy jak się zaprezentuje teraz. Czy wróci stary Rua, czy będzie to już gwóźdź do trumny. Bo jak przegra tą walkę to już nawet ja zapragnę jego emerytury. Mimo wszystko liczę, że Dos Anjos, Werdum czy inne kocury od Cordeiro go dociążą odpowiednio i Maurico zdobędzie drugie zwycięstwo z rzędu.

Co do Jonesa. Nie rozumiem tej krytyki. Wygrał walkę dominując gościa zupełnie i wygrywając każdą runde. Po co miał niepotrzebnie ryzykować? Wiedział, że OSP potrafi uderzyć tym bardziej, ze zjadł jeden potężny cios. Wolałpo prostu walczyc asekuracyjnie i tak jak napisał Dremor: styl robi walkę. Walka z Gustafssonem uswiadomiła mi już dawno, ze warunki Jonesa to jeden z jego głównych atutów a tutaj nie miał aż takiej przewagi jak zawsze.

Pettisa mi szkoda.Bo ma wielki potencjał i mógłby naprawdę pokonać wszystkich rywali, z którymi przegrał. Niestety w walce za bardzo liczy na jedną magiczną akcje pozostając przez 3/4 walki niezwykle biernym. Barboza udowodnił po raz kolejny, że jest kocurem. Niestety ze względu na braki w przekrojowości nigdy nie znajdzie się na szczycie.

Fili kocur. Akcja kończąca przednia. Ale moim zdaniem będzie drugim Pettisem. Blisko czołówki, ale większe walki będzie przegrywał.


Zmieniony przez - Noolan w dniu 2016-04-25 13:16:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 3900 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 129683
najwiekszy fan, ale obiektywny!

dla mnie jest krolem p4p, no ale wyrazilem zdanie ogolu, bo ktos musial.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Dremor - jeszcze Kennedy ma Rogera Gracie na rozkładzie. wkurza tą gadką o sterydach ale trzeba przyznać że jest na prawdę dobry i kompletny

Gaugan - kurde, mądre słowa o rywalizacji w tej kategorii karłów, nie wiem czemu nigdy mi to nie przeszło przez myśl

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 15594 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91830
Tylko DJ praktycznie deklasuje każdego rywala, po za dodsonem, ani Werdum, ani JJ ani Lawler ani nikt inny tego nie robi, nawet GSP tego nie robil z taką klasą i poziomem wytrenowania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 3900 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 129683
co moze wynikac wlasnie z tego, ze jest duzo mniejsza szansa na spotkanie drugiego goscia na podobnym poziomie w tej konkretnie kategorii wagowej.

Aldo tez dominowal swoich przeciwnikow kilka lat - czy Spider - ale w koncu trafila kosa na kamien. tutaj moze nie trafic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1193 Napisanych postów 8529 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 108293
Gaugan :d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Dla mnie p4p to ten co pokonał relatywnie najwięcej najlepszych zawodników. I tyle. I dlatego wg mnie jest nim JJ.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 3900 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 129683
no i wszystko sie zgadza, Bobson moze pokonac max 4 "najlepszych pzawodnikow", bo tylu jest ich w tej kategorii w ogole wszystkich.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1150 Napisanych postów 5029 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 288245
Obelx to wymien jednym tchem 5 rywali niziolka ? A potem zrob to samo z JJ czy Werdumem. To sa anonimy. Z nim jest tak samo jak z obecnym p4p w boksie niejamim Romanem Gonzalezem. Ilu go zna ? Rekord 45-0 ... 160cm wzrostu. Wiem ze kazdy powinien miec szanse walczyc ale tych smiechowych kategorii jednak w p4p bym nie wliczal (kobiet tez nie).
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
JJ ciagle best p4p

"CHO NO TU" - Seba

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Emelianenko vs Maldonado, 17.6

Następny temat

[VIDEO] Stipe Miocic preparing for Fabricio Werdum

WHEY premium