SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening-pomoc dla świeżego

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1016

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1612
Witam.Jestem nowy na forum.Postanowiłem sie za siebie wziąść tylko mam pare pytań:
1)Czy przy wadze 106kg,17 lat najpierw musialbym zrobić redukcje a potem rzeźbe czy moge odrazu zacząć robić rzeźbe?
2)Czy jeśli dopiero zaczynam ćwiczyć to warto kupić jakieś odżywki czy lepiej ćwiczyć "na sucho"?
3)Posiadam ławeczke,gryf prosty i łamany,hantle 2x,drążek do podciągania i około 75 kg obciążenia.Czy taki sprzęt nada sie do ćwiczeń na początek czy warto jescze w cos zainwestować?
4)Czy bieżnia magnetyczna jest dobra czy lepsza jest elektryczna?
To by było tyle.Tylko nie bijcie jeśli coś jest źle.Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 144 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1692
1) Łatwiej byłoby odpowiedzieć na to pytanie znając twój wzrost. Możesz od razu zacząć cwiczenia silowe, oczywiscie jesli beda dopasowanie do twojego stopnia zaawansowania. Do tego jakies aeroby na spalenie tluszczyku.
2) Nigdy nie bierz tego syfu na początek. Przez pierwsze lata w zupelnosci wystarczy Ci dobra dieta. Po paru latach to już będzie twój wybór ale osobiście ja bym się NIGDY niczym nie faszerował.
3) Ogólnie to trochę do złęgo działu trafiłeś, tu jest głównie o treningu bez sprzętu - co jest jednoczesnie odpowiedzią na twoje pytanie ze do cwiczen wystarczy nawet masa wlasnego ciala. Jesli chcesz popracowac z żelastwem to przejdź do sekcji kulturystyki i tam przeczytaj podwieszone tematy. Odpowiadajac na pytanie: w zupelnosci wystarczy.
4) Ogólnie lepsza jest droga w lesie. Mówie serio, biegać najlepiej w terenie, raz że ciekawiej, dwa że zdrowiej, trzy że bieżnia jest płaska i stopa zawsze układa się tak samo co może prowadzić do mikrourazów poszczególnych partii. Jak biegasz w terenie noga zawsze inaczej się ułoży przy każdym kroku. Co do pytania na magnetycznej bedzie biegac Ci się trochę ciężej, co możę zniechęcać szczególnie jeśli jesteś osobą początkująca. Ale z drugiej strony jeśli dopiero zaczynasz ćwiczyć i szukasz swojej drogi to nie ma sensu wydawać kasy na elektryczną jak nie wiesz którą scieżką rozwoju pójdziesz.

Życzę powodzenia i determinacji. Jakby coś to pytaj śmialo, po to jest to forum.

"Bo ćwiczenie cielesne nie na wiele się przyda; pobożność zaś przydatna jest do wszystkiego, mając obietnicę życia obecnego i tego, które ma nadejść" 1 Tm 4, 8

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kiedy pojawią się efekty?

Następny temat

Pare pytań od świeżaka

WHEY premium