SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na nogi a chondromalacja

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2532

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 41
Witajcie!

Ćwiczę na siłowni ponad dwa lata i generalnie jestem bardzo zadowolony ze swojego rozwoju... poza nogami :( Kiedyś bardzo dużo biegałem, ale niestety dopadła mnie chondromalacja stawów kolanowych (http://pl.wikipedia.org/wiki/Chondromalacja) - z aerobów pozostał rowerek. Czy ktoś z szanownych forumowiczów spotkał się z takim problemem (można go sprowadzić do bólu kolan) i ma jakieś pomysły jak ćwiczyć nogi (może macie jakiś plan treningowy)? Bardzo by mi na tym zależało.

Dzięki i pozdrawiam
Tomek

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 25

Waga: 70

Wzrost: 180

Cel treningowy: masa/siła

Staż treningowy na słowni: 2 lata

Uprawiane inne sporty: rower

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): full siłownia

Dieta: Właściwa i świadoma ;)

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: Uzupełniane białko w przypadku niewystarczającej ilości w diecie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Pytanie najważniejsze
Jaki stopień tej chondromalacji ? Czy miałeś jakieś zabiegi, zastrzyki, suplementacje a tym kierunku ?
Osobiście miałem 2 stopień, jestem po operacji, przecinania bocznej troczek rzepki. Rehabilitowałem się prawie rok. Różne masaże, zastrzyki, lekkie jazdy na rowerze i wróciłem... choć nie było łatwo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 41
Oh widzisz najważniejszego nie napisałem. Stopień I. I to zmiany w bardzo w niewielu miejscach - mimo tego boli mnie po wysiłku (a jak przeholuję to pojawia się stan zapalny i kolana są gorące) i wolałbym ćwiczyć nogi z głową żeby tego nie wykończyć, dlatego chętnie wysłucham rad.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 41
Zabiegów ani zastrzyków nie miałem, chodziłem na rehabilitacje, wsuwam piguły na stawy (przerabiałem już sporo: arthron complex, flexus, animal flex itp) - masz jakeiś sprawdzone?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Z medykamentów to jadłem siarczan glukozaminy, piascladine 300
Do tego miałem krioterapie, mobilizacje rzepki, , elektrostymulacje głowy przyśrodkowej, magnetoterapię, ale myślę z twój przypadek nie jest aż taki ciężki na szczęście. Dopóki czujesz ból, nie powinieneś forsować nóg ćwiczeniami obciążającymi kolano. Skup się na rehabilitacji, fizjoterapeuta powinien Ci pokazać wachlarz ćwiczeń jaki możesz stosować. Ja osobiście zaczynałem od pływania, później spacerki nordyckie, trochę rowerka, powolne przysiady aż do powrotu formy i przysiadach z ciężarem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

GROOBE NOGI, co robic?

Następny temat

Trening FBW 2 razy w tygodniu?

WHEY premium