SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na Masę + Odżywki

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1430

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8
Witam
Mam do czynienia z siłownia od paru miesięcy z przerwami a teraz ćwiczę trzy miesiące bez przerwy w domowych warunkach z wykorzystaniem tylko hantli sztangli łamanej ławki skośnej i drążka. Niestety nie mam nigdzie siłowni w pobliżu i muszę sobie jakoś radzić;/
Chciał bym przytyć z 4-5 kg bo aktualna waga to 69 kg przez 3 m. treningów schudłem 3kg i potrzebuję masy by powiększyć swoją masę mięśniową . Chciał bym też urozmaicić swoją dietę jakimiś odzywkami bo czasami jak ćwiczę po pracy czuję jak by mi brakowało siły do podnoszenia ciężarów.

A więc tak mam 22 lata ważę 69 kg mam 174cm wzrostu pracuję fizycznie 9 h 6 dni w tygodniu. trenuję 3 razy w tyg ale często zdarza się tak że tylko dwa w pon i śro bo w czwartki często zjeżdżam do domu z pracy na weekend wtedy staram się przejechać na basen. W tamtym roku dużo biegałem a teraz też można jak najbardziej gdzieś dodać to do treningów.


O to mój 3 dniowy plan:


Poniedziałek :
1.Podciąganie na drążku 3 dostępnymi rodzajami po 1 serii jak najwięcej pow.
2. Wiosłowanie sztangą wzdłuż tułowia podchwytem 15/15 32kg
3. Wyciskanie sztangą 10/8 32kg
4. Zginanie przedramion wzdłuż tułowia 10/10 32kg
5.Martwy ciąg 15/15 32kg
6. Wyciskanie francuskie hantlom stojąc 20/20 10kg


Środa
1. Pompki z obciążeniem jak najmniejszy rozstaw rąk blisko tułowia na szerokość ramion 20/20 10kg
2 .Podciąganie na drążku 3 dostępnymi rodzajami po 1 serii jak najwięcej pow.
3. Martwy ciąg na wyprostowanych nogach 15/15 32kg
4. Przysiady ze sztangą 15/15 32kg
5. Rozpiętki na skośnej ławce 15/15 5kg
6.Wyciskanie francuskie hantlom stojąc 20/20 10kg

Piątek
1. Podciąganie na drążku 3 dostępnymi rodzajami po 1 serii jak najwięcej pow.
2. Mostek boczny 15 razy każda strona
3. Przysiady ze sztangą z uniesionymi piętami 10/10 32kg
4. Spięcia brzucha (nogi do brzucha ) 15/15
5. Spięcia brzucha ( nogi wyprostowane ćwiczenia z 6 weidera) 15/15


I teraz panowie proszę o was o jakieś propozycję o zmianę ćwiczeń które mogę użyć ćwicząc na masę. Jak najbardziej można zwiększyć ciężar i dodać 3 serię . Z góry dzięki i pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
nie ćwiczenia, a dieta jest na masę. do 5 serii i 8 powtórzeń w każdej. do tego dieta, czyli w pierwszej kolejności jedzenie, odżywki jeśli naprawdę już nie możesz jeść. ale raczej nie polecam wpychania kalorii na siłę jeśli nie jesteś głodny. bez sensu obciążać organizm.

bardzo chaotyczny plan. w planie całego ciała, wykonuje się wielostawowe ćwiczenia na całe ciało. niestety te plany nie są kompletne. najlepiej wybierz wielostawowe ćwiczenia na każdem treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2360 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
no i rozumiem że te 32 kg to Twoje max obciążenie jakie masz w domu?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8
nie z obciążeniem nie ma spawy w domu mam cała ławeczkę z 160kg cieżarkami . tylko tu gdzie teraz mieszkam nie mam miejsca gdzie to włożyć ;/ teraz robiłem cwiczenia z obciążeniem na rzeźbę mały ciężar więcej powtórzeń .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2360 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
w takim razie czemu używasz tak małych obciążeń do siadów czy ciągów, nawet jeśli robisz jakiś trening na większym zakresie powtórzeń to i tak czymś większym niż 32kg..

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8
bo zacząłem trening teraz bo 3 miesiącach siedzenia w domu na chorobowym i chciałem sobie na początek przypomnieć technikę i przygotować mięśnie do coraz to większych ciężarów!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2360 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
aha
Cóż, sam wybór ćwiczeń nienajgorszy. Wywal tylko ćwiczenia izolowane,jak rozpietki, bo takie nie nadają się do krótkich planów FBW

Ćwiczenia rób od tych najcięższycvh,najbardzej złożonych do tych prostszych. Czyli najpierw siady a nie pompki.

Podciąganie na drążku...robisz serie na max, jeśli wykonujesz już sporą ilość powtórzeń to stosuj dodatkwe obciążenie i rób w zakresie w jakim wykonujesz inne ćwiczenia

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spalanie tłuszczu z brzucha

Następny temat

Ekspander - ćwiczenia na plecy w odcinku piersiowym kręgosłupa.

WHEY premium