SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening kondycyjny + siłownia

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5477

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24
Witam wszystkich!

Na początku przepraszam, jeśli jest taki problem wyjaśniony, ale nie znalazłem nic na pierwszy rzut oka, a nie mam czasu na dokładne wertowanie.

Wracając do tematu, chciałbym rozwinąć wydolność swojego organizmu, znalazłem na forum odpowiadający mi trening. Tylko pojawia się pytanie: czy tenże trening kondycyjny nie "niszczy" efektów siłowni. Osobiści uważam to za absurd, ale znajomy powiedział mi, że biegając i wykonując różne ćwiczenia niejako "spalam" nabytą na siłowni masę mięśni.

Druga sprawa dotyczy alkoholu. W tą historię bardziej mi chce mi się wierzyć. Ten sam znajomy powiedział mi, że po jednorazowym porządnym wypiciu tracę około 2 tygodnie siłowni (chodzę co 2 dni). Czy to prawda? Jestem akuratnie w takim wieku, że czeka mnie masa 18-stek.

Prosiłbym o odpowiedzi mądre osób, które mają jakie pojęcie o tym co piszą :). Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1922 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7236
wszystko jest zależne!
zależy jak biegasz,jeśli masz na myśli biegi długie to raczej nie idą w parze z masą!
jeśli trenujesz typowy sprint.to masa mięśniowa nie przeszkadza!
co do alkoholu-lepiej nie pić,ale jak już "musisz" to lepiej mało np.piwko.

"odrobina aromatu zawsze pozostaje na ręce która podaje ci różę"

http://www.sfd.pl/Shula/WFC_CHALLENGE/Dziennik_Blog.2011/2012r.-t803927.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24
Trenuje wydolność organizmu, długie biegi wymagające kondycji. Propos alkoholu, to wiem, że lepiej nie pić, ale za zdrowie solenizanta to zawsze dobrze :). Powiedziałeś, że to nie idzie w parze - czyli siłownia idzie na marne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1922 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7236
siłownia nie idzie na marne.co do kondycji to jeśli porobisz krótkie interwały(15 do 20min) 2 do 3 razy w tygodniu,będzie to współgrało z treningiem na siłowni.

"odrobina aromatu zawsze pozostaje na ręce która podaje ci różę"

http://www.sfd.pl/Shula/WFC_CHALLENGE/Dziennik_Blog.2011/2012r.-t803927.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 845 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14892
Trening kondycyjny może źle odbić się na efektach treningu siłowego nóg, gdyż to one są głównie obciążane przy biegach. Z górną partią nie powinno być problemu, chociaż wiadomo, że więcej kalorii spalisz, więc więcej będziesz musiał jeść, żeby nabierać na masie.
Jeśli chodzi o alkohol to głupie pytanie stary - Jeśli zależy ci na ćwiczeniu na poważnie to bądź poważny. Jeżeli nie potrafisz się powstrzymać od ostrego picia, to taki trening na pół gwizdka nie ma jak dla mnie sensu.
No ale jak już musisz to pij ;), jakieś tam efekty będą.

Force is what makes the athletic world go round and round and separates the men from the boys.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24
Chyba masz racje z tym piciem. Jakoś przeżyje. Co do treningu nóg na siłowni, to głównie skupiam się na górnych partiach ciała (ręce, plecy, klata itd.), także tu dużego konfliktu nie będzie. Dzięki :) !

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1792 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17000
Ten sam znajomy powiedział mi, że po jednorazowym porządnym wypiciu tracę około 2 tygodnie siłowni



to ja juz waze z 10 kilo ^^

alkohol nie taki straszny ... ;p (ja pije na cyklach krety , a i tak daje mi sporo masy -3,4kilo po cyklu) Nie wiem, moze to tylko uwarunkowania genetyczne, bo pomimo dosc szczupłej sylwetki nie nazekam na problemy z nabieraniem masy mięśniowej...

btw biegam dobrych kilkadziesiąt kilometrów w tygodniu, nie zauwazylem, zeby cos złego dzialo sie z moją sylwetką

na spore spadki narazeni są naprawde wielcy ludzie po SAA albo conajmniej 2 latach treningu

Chwila moralnego kaca - jak gówno z siebie dajesz, to do Ciebie wraca.

8,5m/s ;)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trener idealny . . .

Następny temat

Licznik

WHEY premium