SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening klatki na siłę/masę na suwnicy Smitha?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9574

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1093
Mam pytania co do suwnicy Smitha (trening klatki na płaskiej i na skosie w górę):
1. Czy suwnica może być godnym zamiennikiem wyciskania płasko (czyli czy działa na tej samej zasadzie)?
2. Czy można na suwnicy rozbudować siłę (efektywny trening wyciskania na klatkę w celu poprawy wyników)?
3. Czy trening na rozbudowę masy klatki na suwnicy, bez tradycyjnej płaskiej zwykłej ma sens (bez wycyskania na normalnej sztandze)?

Piszę to dlatego że u mnei na siłowni jako tako nie ma stojaków do sztangi prostej, wszyscy klatkę robią na suwnicy smitha, ja również.

Pakowacz! Szybko! Duszo!
Lepiej z ch**a zrobić skręta niż z kaczora prezydenta

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
1. Czy suwnica może być godnym zamiennikiem wyciskania płasko (czyli czy działa na tej samej zasadzie)?Wiadomo wolne cięzary sa najlepsze-musisz sam kontrolowac ruch i technike, odpowiednikiem napewno jest, jednak troszke słabiej oddziałowywuje na klatke wg mnie.
2. Czy można na suwnicy rozbudować siłę (efektywny trening wyciskania na klatkę w celu poprawy wyników)?myślę, że się da jednak na sztandze było by to o wiele łatwiejsze.
3. Czy trening na rozbudowę masy klatki na suwnicy, bez tradycyjnej płaskiej zwykłej ma sens (bez wycyskania na normalnej sztandze)? Sens zawsze ma. Z suwnicami miałem tylko przez pewien okres do czynienia i powiem ze o wiele mniej męczy klatke. No chyba, ze masz możliwość ustawienia raczek niżej. Przeważnie sa ustawione tak ze ruch konczysz ok 5-10 cm nad klatka.

Zmieniony przez - Don Garcia w dniu 2005-11-20 09:27:41

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1093
No ja mam możliwość ćwiczenia pełnym zakresem ruchu od klatki, bez wymuszenia wcześniejszego zatrzymywania, na skosie również

Pakowacz! Szybko! Duszo!
Lepiej z ch**a zrobić skręta niż z kaczora prezydenta

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1093
Ok Don Garcia oczywiście SOG, za pomoc, choć nie ukrywam że byłbym szcześliwszy jeżeli pokrzepił by mnie jeszcze ktoś

Pakowacz! Szybko! Duszo!
Lepiej z ch**a zrobić skręta niż z kaczora prezydenta

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
szczerze mówiąc to mało osób tutaj pomaga, michail zajęty jest, brutusa to nie było juz długo , mawashi tez nie ma czasu. Jedynie filar doradza ale sam nie może dac sobie rady.

pozdrawiam

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1117 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6057
wg mnie takiej masy jak na wolnych ciezarach to nie zrobisz , musisz sobie sprawic stojaki albo wyciskaj hantlami , to jest za***isty zamiennik sztangi , pozdro

Zmieniony przez - basswood w dniu 2005-11-21 15:39:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1093
Ja ćwicze na siłce ceny są niskie toteż nei zamierzam się przenosić na inną Co do hantli to sie zgadzam ale amm je w planie tylko na treningu regeneracyjnym, na mase na suwnicy nei narzekam, gorzej siłą to ejst dopiero tragedia

Pakowacz! Szybko! Duszo!
Lepiej z ch**a zrobić skręta niż z kaczora prezydenta

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1117 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6057
ale własnie o to chodzi ze wyciskanie dobrze wpływa na siłe szczególnie jak wyciskasz nimi na skosie około 30 stopni , pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
no nie wiem czy hantelki na siłe dobrze robia , mi zawsze po cwiczeniu hantelkami ciezej sie wyciska sztanga.

pozdro

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1093
A myślicie że wyciskanie na suwnicy głową w dół dałoby coś? Oczywiście po wyciskaniu płaskim, trzecim ćwiczeniem mogłyby być hantle na skosie głową w górę.

Pakowacz! Szybko! Duszo!
Lepiej z ch**a zrobić skręta niż z kaczora prezydenta

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1117 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6057
od suwnicy głowa w dół bylyby lepsze pompki na poreczach z pochylonym tułowiem do przodu a moim zdaniem hantle za***iscie wpływaja na siłe poniewaz w dolnej fazie ruchu musisz je zatrzymac ( nie da sie przeciez odbic ) i wyciskac je kiedy sa na dle nie ruchome to bardzo trudne bo nie mozna tu wykorzystac w zaden sposób siły pedu hantli bo mozna sobie krzywde zrobic a w dodatku wymuszaja prawidłowa technike , pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cel: Do wakacji osiagnac jakis wyglad!

Następny temat

Wypychanie nóg na suwnicy - pytanie

WHEY premium