SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening a pocenie się

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 219

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 108 Na forum 213 dni Przeczytanych tematów 760
Witam ekipę,

Jeżeli nie ta kategoria to proszę o przeniesienie. Znalazłem jakiś wątek na ten temat ale to z 2008 roku i odpowiedzi nie znalazłem.

Ogólnie czy czwiczylem kiedyś czy teraz to nie specjalnie jakoś się pocę podczas treningu a nie powiedziałbym że się op******am.

W saunie czy ja łaźni to normalka ale podczas treningu nie... Czy może to mieć coś wspólnego z tym że nie wiem... za słabo się przykładam do treningu czy sobie wkręcam i to indywidualna sprawa?

Ps
w pomieszczeniu jest chłodno bo chodza klimy no i pije wodę podczas treningu..


Zmieniony przez - els94 w dniu 2024-02-28 14:47:39
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2478 Napisanych postów 5800 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106172
els94
Witam ekipę,

Jeżeli nie ta kategoria to proszę o przeniesienie. Znalazłem jakiś wątek na ten temat ale to z 2008 roku i odpowiedzi nie znalazłem.

Ogólnie czy czwiczylem kiedyś czy teraz to nie specjalnie jakoś się pocę podczas treningu a nie powiedziałbym że się op******am.

W saunie czy ja łaźni to normalka ale podczas treningu nie... Czy może to mieć coś wspólnego z tym że nie wiem... za słabo się przykładam do treningu czy sobie wkręcam i to indywidualna sprawa?

Ps
w pomieszczeniu jest chłodno bo chodza klimy no i pije wodę podczas treningu..



Zmieniony przez - els94 w dniu 2024-02-28 14:47:39


W jakimś stopniu indywidualna ale niewiem jak inni ja tam bym wolał mieć żeby się nie pocić niż jak się leje ciurkiem;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160433 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234394
witaj.
pocenie wynika z konieczności termoregulacji organizmu, to kwestia dość indywidualna, nie każdy musi sie pocić jak przysłowiowa świnia :) oczywiscie intensywnosc trenigu tez bedzie miala na to wplyw, jednak jezlei Twoje cialo nie czuje potrzeby, aby wymienic zwiekszyc wymiane temperatury z otoczneiem poprzez odparownaie wody, to widocznie tak ma byc :) nie dopatrywalbym sie tutaj czegos niepokojacego. Oczywiscie zwroc uwage na ilosc plywnow jaka spozywasz w ciagu dnia, jak i elektrolitow, bo ich nieodbory rowniez moga tutaj wplywca na ograniczenie produkcji potu
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 108 Na forum 213 dni Przeczytanych tematów 760
Dzięki za odpowiedź. Łap plusika i jakbyś miał jeszcze wolne miejsca to daj znać. Napisałem email i na insta. Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160433 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234394
przekopuje sie przez maile powoli%) koniec miesiąca zawsze jest dla mnie zabojczy, plus luty nieco krotszy wiec dodatkowo robota mnie przygniata%) musz edopiac wszystko, najpozniej w piatek na pewno sie odezwe
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 108 Na forum 213 dni Przeczytanych tematów 760
Spoczko dzięki i do usłyszenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Jeżeli sytuacja taka ma miejsce tylko w nocy, po wcześniejszym treningu, to raczej nie ma się czym przejmować. Jest to całkiem normalne, że po wysiłku fizycznym, który miał miejsce w zasadzie chwilę wcześniej. Organizm ciągle jest jeszcze gotowy do ucieczki/walki (tak właśnie interpretowana jest aktywność fizyczna). Reakcja więc po wykonanej pracy może być właśnie taką. Duża część osób ma również problemy z zaśnięciem, czy też wyburzaniem w trakcie trwania nocy z uwagi na podwyższenie poziomu kortyzolu.

Nie zmienia to faktu tego, że warto wykonać podstawowe badania krwi.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 108 Na forum 213 dni Przeczytanych tematów 760
Podczas treningu się nie pocę Domerze. Ale za to wybudzam się w nocy kilka razy ale normalnie nie, że spocony czy coś.

Zainteresowało mnie co napisałeś o kortyzolu bo właśnie wybudzam się te kilka razy w nocy plus robią mi się duże i dużo rozstępów...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Strój pielęgniarki - porady

Następny temat

Alkohol - wpływ na formę

WHEY premium