SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Alkohol - wpływ na formę

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 295

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 60 dni Na forum 82 dni Przeczytanych tematów 65
Cześć wszystkim - mam pytanie -- jak to jest z tym alkoholem ?
Jak on wpływa na budowanie masy mięśniowej ?
Czy wypicie np. tych czterech piw pod koniec dnia -- negatywnie wpływa na budowanie mięśni ?

Pytam jako amator (chodź z 8 letnim stażem) który nie będzie startował (no niestety) w żadnych zawodach kulturystycznych -- ćwiczę bo lubie, chodź "rezultaty lusterkowe" są dla mnie istotne :)

Dzięki z góry za odpowiedź
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
Witaj.
Pytanie o jakiej częstotliwości picia alkoholu mówimy. Czy jest to wypicie czterech piw wieczorem codziennie czy raz powiedzmy na miesiąc. Oczywiście jak się okazuje każda dawka alkoholu ma niekorzystny wpływ na zdrowie obecnie pojawiły się publikacje naukowe gdzie faktycznie potwierdza się że nie ma czegoś takiego jak dawka kardiologiczna która wspomaga na przykład pracy serca. Na pewno nie jest to czynnik który będzie sprzyjał budowaniu sportowej formy jednak nie ma też co popadać w skrajności. Aczkolwiek cztery piwa to nie jest już dawka rekreacyjna:)
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 60 dni Na forum 82 dni Przeczytanych tematów 65
Wiadomo, że picie alkoholu nie jest czymś dobrym i z pewnością negatywnie wpływa na zdrowie ale nie wpadajmy w skrajność :)

Może źle to zabrzmi ale nie chodzi mi o zdrowie -- jako ogólne pojęcie, chciałbym się Was zapytać jak alkohol -- przykładowe te cztery piwa wieczorem -- wpływają bezpośrednio na budowanie masy mięśniowej ?

Mówiąc takim moim chłopskim językiem -- czy jak wypije te cztery piwa wieczorem to będę miał mniejsze przyrosty, mniejszą pompę w kolejnych dniach niż jakbym ich nie wypił -- częstotliwość: 2-3 razy tygodniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
czeknij:

mężczyźni, którzy spożywali alkohol + proteiny mieli 24% gorsze rezultaty, a alkohol z węglowodanami spowolnił syntezę białek mięśniowych aż o 37%.

Czytaj więcej na https://www.sfd.pl/art/Trening/Alkohol_a_białko._Synteza_białek_mięśniowych-a550.html

Ogolnie alko bedzie spowalanialo syntezx ebiualek, wydłużało czas regeneracji itd
Ospisujac na chlopki rozum, takalko bedzie spowalniac przyrosty, moze wymagac od Ciebie dluzszych przerw miedzy sesjami treningowymi, czy znaczaco obciazac watrobe gdy dojdzie do tego sporo zarcia do przerobiania podczas okresu masowego
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 60 dni Na forum 82 dni Przeczytanych tematów 65
No i o to chodziło - konkretnie, dzięki byczku :)
Dobrej nocki

PS: ogólnie zrezygnowałem -- miałem chęć tym bardziej ciężki dzień za sobą ale przynajmniej tyle dobrego, że uczyniłem słusznie -- no ale cóż -- do soboty :) w tedy żadne badania i przekonania nie będą mnie przykonywać xD


Zmieniony przez - KozikGal w dniu 2024-02-28 22:53:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Jeśli ED walisz 4bronki to już nie bardzo, raz pod kątem zdrowia, dwa pod kątem uzależnienia.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Tak. Alkohol negatywnie wpływa na formę fizyczną. Bez względu na to, czy są to jakiekolwiek wyniki sportowe, czy też kształtowanie sylwetki. Im więcej i częściej, tym gorzej i nic tego niestety nie zmieni. Aprobata innych osób również. Zasada tutaj (jak i w innych odstępstwach od czynników decydujących o formie) jest prosta. Im więcej i częściej będziesz pił, tym bardziej wpłynie to na Twojej zdrowie i wyniki sportowe. Kwestia głównie zdrowego rozsądku i tego komu na czym bardziej zależy. Zastanów się na czym Tobie zależy.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 60 dni Na forum 82 dni Przeczytanych tematów 65
krzykacz
Jeśli ED walisz 4bronki to już nie bardzo, raz pod kątem zdrowia, dwa pod kątem uzależnienia.


Tak naprawdę to nie codziennie :)
W tedy co zadałem pytanie , naszła mnienxhec na piwo i hylemciekaw wlasniebl ono zadziała na moje rezultaty/przyrosty.

Tak na prawdę jak przyjdzie sobota to zgadza się wypiję 4-5 piw, ewentualnie czystą -- zaś na tygodniu to rzadko choć są dni gdzie 3 piwa wypiję wieczorem ale to zdarza się raz w tygodniu.

Choć jestem zdania że wypicie dwóch trzech piw dziennie to nie alkoholik jest to wielka przesada ale to według mnie takim zdrowo rozsądkowym rozumem.

Odniosę się do żywego przykładu -- mój ojciec nie jest alkoholikiem i nie ma problemów z alkoholem ale wieczorem przed telewizorem 2 - 3 piwa wypiję - każdego dnia.
Rano zawsze jest trzeźwy bo ma taką pracę gdzie wchodząc na zakład jest obowiązkowe alkomat -- od 25 lat nigdy mu się nie zdarzyło być w tym momencie pijany, a te dwa/trzy piwa to nie pamiętam już od kiedy piję

Wiadomo nie dba o formę jak większość polskich pięćdziesięciolatków
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Jeśli masz problem z odstawieniem tych 3-4piwek ED, tzn że masz już problem tylko nie zdajesz sobie sprawy z tego i tłumaczysz to sobie jak Ci wygodniej - klasyczne oszukiwanie samego siebie. Podstawa terapii uzależnień.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 108 Na forum 212 dni Przeczytanych tematów 760
Spróbuj przestać pić na jakiś czas. Jeżeli Ci się nie uda to znaczy , że masz z tym problem.

"Odniosę się do żywego przykładu -- mój ojciec nie jest alkoholikiem i nie ma problemów z alkoholem ale wieczorem przed telewizorem 2 - 3 piwa wypiję - każdego dnia.
Rano zawsze jest trzeźwy bo ma taką pracę gdzie wchodząc na zakład jest obowiązkowe alkomat -- od 25 lat nigdy mu się nie zdarzyło być w tym momencie pijany, a te dwa/trzy piwa to nie pamiętam już od kiedy piję"

Oczywiście , że to alkoholizm. Niech przestanie pić na jakiś czas. To, że chodzi codziennie do pracy i jest tam trzeźwy nie znaczy, że nie jest alkoholikiem...

Zadajcie sobie pytanie po co jest Wam w ogle ten alkohol... Trucizna i nic więcej. Obtlumaczanie, wypieranie to nic jak mechanizmy obronne.

Alkoholik to nie jest ten co leży jak żul pod sklepem. Poczytaj sobie też o mechanizmach iluzji i zaprzeczeń.

Nie będę się tu rozpisywał czy kłócił. Jak oboje nie będziecie potrafili odstawić alko to macie problem ;)


Zmieniony przez - els94 w dniu 2024-03-01 23:48:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 108 Na forum 212 dni Przeczytanych tematów 760
Sam kiedyś przeszedłem terapię i nie jest to wyssane z palca. Podpinam się pod tym co napisał Krzykacz. I nie napisałem, że Twój Ojciec to alkoholik bo nie mnie go oceniać, ale to co robi codziennie to ewidentnie podchodzi pod alkoholizm.

Poznałem różnych alkoholików. Są nawet tacy co się nie upijają do urwania tylko raz na jakiś czas walną sobie jedną czy dwie szklaneczki whisky. Tak jak napisałem to nie musi być obs*rny za przeproszeniem gość z pod sklepu.

Kolejna sprawa... albo się pije do przyjemności albo w celu ucieczki od bólu. Tak, więc zadaj sobie pytanie... po co pijesz? Co Ci to daje?

Alkoholizm to choroba w dodatku nieuleczalna i śmiertelna.

Przestań pić na jakiś czas, przy okazji poczytaj o glodach i wyzwalaczach i zobacz jak to się będzie miało u Ciebie. Zrobisz jak będziesz chciał, ale po co se marnować życie.


Zmieniony przez - els94 w dniu 2024-03-02 00:07:06
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening a pocenie się

Następny temat

Problemy trawienne - porady

WHEY premium