SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening FBW do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 820

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 29 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1089
Witam, proszę o ocenę treningu.
Wiek - 22 lata
Waga - 71 kg
Wzrost - 185 cm
Cel: masa
Staż - 1 miesiąc (do tej pory ćwiczyłem nie trzymając się jakoś specjalnie planu, często to były też ćwiczenia na maszynach). Dietę zacząłem stosować

Poniedziałek/Piątek:
1. Przysiad 3 serie + 1 rozgrzewkowa, 8-12 powtórzeń
2. Plecy – 5 serii (trening 30 podciągnięć)
3. Klatka – Wyciskanie na płaskiej – 3 serie + 1 rozgrzewkowa. 8-12 powtórzeń
4. Barki – unoszenie hantli bokiem, 3 serie + 1 rozgrzewkowa, 8-12 powtórzeń
5. Triceps – pompki w podporze tyłem, 3/4 serie , 8-15 powtórzeń
6. Biceps – uginanie ramion ze sztanga 3 serie + 1 rozgrzewkowa 8-12 powtórzeń
7. Brzuch
Środa:
1. Wykroki z hantlami – 3 serie + 1 rozgrzewkowa, 8-12 powtórzeń
2. Plecy – 5 serii (trening 30 podciągnięć)
3. Klatka -Unoszenie hantli na ławce dodatniej – 3 serie + 1 rozgrzewkowa, 8-12 powtórzeń
4. Barki - Podnoszenie sztangi do brody/Wyciskanie zza głowy – 3 serie + 1 rozgrzewkowa, 8 -12 powtórzeń
5. Triceps – wyciskanie francuskie sztangi leżąć – 3 serie + 1 rozgrzewkowa
6. Biceps – uginanie przedramion ze sztangielkami z supinacją
7. Brzuch

Proszę o ogólną ocenę i odpowiedź na pytania. Z góry dziękuję.
1. Jeżeli chodzi o plecy to jest to słynny trening "30 podciągnięć". W moim przypadku przez pierwsze tygodnie będzie polegał na opuszczaniu . Nie chciałbym z tego rezygnować. Czy mogę stosować ten program?
2. Czy na brzuch mogę dołożyc kilka ćwiczeń? Czy raczej powinno to być jedno ćwiczenie?
3. Czy w dni nietreningowe mogę stosować ćwiczenia na ból pleców? I czy w dni nietreningowe mogę ćwiczyć tzw. deskę (plank)?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12094 Napisanych postów 160556 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234910
1. mozna choc osobiscie bym klasycznie polecial
2. zalezy co na brzuch chcesz robic, izometrycznie, czy allaszki-silowe np
3.mozesz smialo

plan wyglada OK, jednak na naramienne dalbym bardziej zlozone cwiczenie

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 29 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1089
Dzięki za odpowiedź! Na brzuch bym dał 3 serie po 20 powtórzeń klasycznych brzuszków na ławce skośnej , 3 serie unoszeń nóg w podporze na przedramionach po 10 powtórzeń + scyzoryki 3 serie po 10 powtórzeń. Może być? A co do barków to może bym to zastąpił wyciskaniem sztangi sprzed klatki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12094 Napisanych postów 160556 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234910
daj lepiej np allaszka z plankiem w serii laczonej

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sprzet - worek bulgarski.

Następny temat

Ocena planu HST

WHEY premium