SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tkanka tłuszczowa

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7845

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
swiroosek, spaliles 10 cm w brzuchu i JEDNOCZESNIE przyrosło ci w łapie 4,5 cm? ponoć to niemozliwe aby spalać tłuszcz i przybierać w mięśniach?

bd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
bd, ja moowie fakty. Zresztą jak tam uważasz.
Sam się zdziwiłem.


swiroosek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 191 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18119
Swiroosek, możesz napisać coś więcej na temat tej diety (mowa o diecie optymalnej dr. Kwaśniewskiego).


-=Ziomal=-
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dev, zobacz tutaj: http://ikoiko.republika.pl/

stronka taka sobie ale chyba najbardziej się
zagłębia w temat. Tylko uwaga!: należy czytać
ją bardzo obiektywnie ;))

Z mojego doświadczenia:
-schudłem
-należy co pewien czas dostarczyć błonnika (np. otręby)
-mogę ćwiczyć więcej niż na zwykłej diecie
-nie zauważyłem kłopotów z trawieniem
-w przypadku gdy nie chcemy długo czekać po odchudzaniu na mięśnie należy dostarczyć więcej białka w proporcji 1:1 z tłuszczami (ale nie więcej niż te 2gr/1kg masy ciała)
-jeżeli ćwiczymy to niestety trochę w niezgodzie z tą dietą musimy przyjmować duużo wody, a po treningu jakiś sok ważywny bez cukru (np. pomidorowy), żeby powsztrzymać katabolizm (węglowodany złożone)
i jak najszybciej zeżreć białko
-po godzinie 18 żadnych tłuszczy!

aha ja przyjmuję 1000kcal dziennie. z tego wychodzi coś takiego ok 55gr tłuszczu (to nie dużo) i 125gr białka. W dni teningu (wt, czw, nie) jem 1800kcal w tym ok 12gr węglowodanów (sok pomidorowy fortuny - jedyny, który ma napisane ile czego ma ;)).
I to na tyle. Przed treningiem wpierdzielam efedrynkę.
Problemem mogą być źródła tłuszczu zwierzęcego. Sery twarde od 40-60% w.s.m,
topione ok 60%, jaja 10%, masło - można zagrzać z mleczkiem mniam ;)) Tłuszcze jak najbardziej zwierzęce.

Aha moja żona jest trochę zaniepokojona tą dietką więc idę na badania w przyszłym tygodniu. Zeskanuję i wżucę na jakąś stronkę

to narazie

swiroosek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 191 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18119
1)Jak wiesz jak najszybciej po treningu trzeba dostarczyć węglowodanów prostych - czyli zjeść np. banana. Powiedz mi czy jeść tego banana czy poszukać czegoś innego ?

2) Dlaczego po godzinie 18 zero tłuszczy ? To co mam jesć same białko (np. tuńczyk ?)
3) piszesz że jak najbardziej tłuszcze zwierzęce - a co z roślinnymi ? można je spożywać, ewentualnie w jakich ilościach
4) Czy redukcja węglowodanów prawie do 0 nie obniży metabolizmu ? Przeczież w diecie optymalnej węglowodany też jakąś rolę odgrywają





Zmieniony przez - dev w dniu 01-05-08 07:59:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
przejrzałem tę stonkę www i jestem w szoku! normalnie nie miesci mi się w głowie, że jedząc tak tłusto można schudnąć! to brzmi niemal tak absurdlnie jakby ktoś powiedział, że aby rosły mięśnie należy unikać wysiłku fizycznego a w szczególności ćwiczeń z ciężarami. z drugiej strony nie mam powodu aby nie wierzyć ludziom którzy stosują tę dietę z powodzeniem. muszę mieć jeszcze trochę czasu aby to wszystko przejrzeć i przemyśleć na spokojnie.

p.s.myślicie, że jest to dobra metoda na rzeźbę?

bd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 191 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18119
Czy to jest dobra metoda na rzeźbę ?

Ja bym się pokusił o zadanie pytania czy to jest dobra metoda na przybieranie masy z jednoczesnym spadkiem zawartości tłuszczu w organiźmie. Na które większość z forumowiczów napisało by nie !!!!
Ale po zagłębieniu się w lekture stron o tej diecie coraz bardziej mi sie wydaje że TAK !
Poza tym piszą oni o tym, że większa (szybsza ?) jest synteza aminokwasów - co znaczy dla nas szybsze/większe przyrosty (?)

Chyba kupię sobie jedną z książek o tym...


DO XENY!
Xena ty kiedys pisałaś o tym, ze wielu twoich znajomych kulturysów przeszło na tę dietę. Mogłabyś wypytać się coś więcej na ten temat ? Czy ją zmodyfikowali zwiększając proporcje białka, jak z węglowodanami czy ich nic nie jedzą czy około 50 g dziennie ... Sama tym się pewnie cos interesowałaś możesz coś napisać :)
Z góry dzięki :)
Pozdrowienia

-=Ziomal=-
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Poczytaj na powyższej stronce. Jednak pamiętaj, że ograniczanie kalorii w diecie nie może być podstawą samej diety. Ja zamierzam wrócić do normalnej ilości kalorii
już niedługo. Dlaczego?:

1) Zdaża mi się zaspać czasem - co oznacza lekkie wyczerpanie
2)Moja waga zaczyna przypominać normalną i mam zamiar zacząć przyjmować kreatynę
3)Na diecie Kwaśniewskiego chudnie się około 6kg /miesiąc - zależy od stopnia otyłości
4) Zaczynam być głodny! ;)))

Serio - poczytaj o tej diecie. Zobacz jak na nią reagujesz. Tyjesz? Chudniesz? Po pierwszym miesiącu powinieneś mieć jakieś wyniki.
Katabolizm - słonność do rozkładania własnych tkanek na potrzeby energetyczne organizmu. Jakie potrzeby!???? Jedząc tłuszcze zamiast cukrów masz zupełnie odmienną gospodarkę energetyczną! Nie spalasz węglowodanów w 50 minut z nadwyżką energii tylko tą samą ilość kalorii otrzymujesz przez przemiany lipidowe tłuszczów, które przyjmujesz w pożywieniu. Nadmiar tłuszczów wydalasz a glukozy magazynujesz pod skórą. I to jest ból...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nadmiar tłuszczu wydala się? tzn. biegunka? i nic nie idzie pod skórę?

bd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Do bd:
Pomyśl, jedząc suplementy węglowodanowe jak wyglądasz? Jak grubas! Masz siłę, mięśnie owszem są ale pod tłuszczykiem. Następnie ćwiczysz na rzeźbę - aoroby, utrata wody ogólnie odchudzasz ten nadmiar tłuszczu, żeby pokazać mięśnie. Wniosek jest taki, że po prostu i tak przyjmujesz masakrycznie zadużo węglowodanów.

Przy tej diecie ilość białka do budowy ciała przyjmujesz taką samą - musisz tylko zwiększyć ilość tłuszczy do pokrycia większego zapotrzebowania energetycznego organizmu, bo niestety z samego żarcia białka
mięśnie ci nie urosną - musisz je prowokować do rozrostu ćwiczeniami. Poczytaj gdzieś na tej stronce co podałem, tam piszą goście na podstawie Biochemii Harpera, że sysnteza ATP jest kilka razy szybsza i wydajniejsza podczas metabolizmu kwasów tłuszczowych niż cukrów prostych.

swiroosek
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w wyborze HMB

Następny temat

aminokwasy

WHEY premium