SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

The Skydive

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 18516

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4637 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17515
Większości z nas skoki spadochronowe kojarzą się z desantem, gdzie żołnierze wyskakują jeden za drugim, po czym nad każdym z nich pojawia się biała, okrągła czasza pozwalająca mu bezpiecznie wylądować. Spadochron otwiera się zaraz po wyskoku, a ograniczone możliwości sterowania powodują, że trudno zaplanować miejsce lądowania, a słaby nawet wiatr może skutecznie pokrzyżować plany i zepchnąć pechowca nad las lub jezioro. Podczas lądowania na własnych kościach można sprawdzić twardość podłoża, a ważący kilkadziesiąt kilogramów sprzęt trzeba zanieść do, często znacznie oddalonego miejsca startu. Może to być ciekawe przeżycie, ale współczesny sport spadochronowy wygląda trochę inaczej. Współczesne spadochrony to bardzo skomplikowane maszyny latające, pozwalające na rozpędzenie się do kilkudziesięciu km/h, a następnie efektowny przelot kilka centymetrów nad ziemią i miękkie lądowanie. Używanie takiego sprzętu wymaga jednak znacznych umiejętności, dlatego dla początkujących skoczków przeznaczone są większe i wolniejsze czasze, za to eliminujące często popełniane błędy, głównie przy lądowaniu. Pokrowce tych spadochronów umożliwiają podłączenie tzw. liny desantowej, która otwiera spadochron zaraz po opuszczeniu samolotu przez ucznia. Po wykonaniu kilku skoków, zamiast liny desantowej montuje się stabilizator, czyli mały spadochronik (pilocik), który utrzymuje pozycję skoczka tak, by spadał płasko, ponieważ otwarcie spadochronu w złej pozycji może być niebezpieczne. Po kilku skokach ze stabilizatorem uczeń jest przygotowany do skoku wolnego, a jego zadaniem jest samodzielne utrzymanie płaskiej pozycji spadania podczas otwarcia spadochronu. Wszystkie spadochrony szkolne wyposażone są w automaty otwierające spadochron na odpowiedniej wysokości, jeżeli skoczek tego nie zrobi. Oprócz spadochronu głównego zawsze mamy ze sobą spadochron zapasowy. Chociaż współczesny sprzęt wykazuje się prawie 100% niezawodnością, zawsze może się zdarzyć, że czasza główna nie otworzy się prawidłowo. Wtedy należy odpiąć czaszę główną i otworzyć zapasową. Większość takich przypadków est z winy samych skaczących, a ściślej mówiąc tych, co spadochron układali. Z reguły skoczkowie sami układają swoje spadochrony, ale często korzystają też z usług układaczy. Aby zminimalizować ryzyko nieprawidłowego otwarcia spadochronu zapasowego, powierza się tę czynność zawodowym układaczom, tzw. riggerom, którzy po bardzo starannym ułożeniu zakładają plombę ze swoją pieczątką, podpisem i datą, do której można skakać. Po jej upływie trzeba spadochron rozłożyć i złożyć ponownie. Długie przebywanie czaszy w pokrowcu może spowodować problemy z otwarciem. Bez plomby na zapasie nie zostaniesz dopuszczony do skoku!
(text ze strony skydiving.com.pl)

**Moderator SFD**
***Członek MAFII RED***
**Jestem typem ajak!**

** eX Moderator SFD **

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4637 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17515


.

**Moderator SFD**
***Członek MAFII RED***
**Jestem typem ajak!**

** eX Moderator SFD **

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4637 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17515


.

**Moderator SFD**
***Członek MAFII RED***
**Jestem typem ajak!**

** eX Moderator SFD **

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4637 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17515


.

**Moderator SFD**
***Członek MAFII RED***
**Jestem typem ajak!**

** eX Moderator SFD **

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4637 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17515


.

**Moderator SFD**
***Członek MAFII RED***
**Jestem typem ajak!**

** eX Moderator SFD **

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4637 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17515


.

**Moderator SFD**
***Członek MAFII RED***
**Jestem typem ajak!**

** eX Moderator SFD **

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4637 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17515


.

**Moderator SFD**
***Członek MAFII RED***
**Jestem typem ajak!**

** eX Moderator SFD **

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4637 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17515


.

**Moderator SFD**
***Członek MAFII RED***
**Jestem typem ajak!**

** eX Moderator SFD **

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4637 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17515


.

**Moderator SFD**
***Członek MAFII RED***
**Jestem typem ajak!**

** eX Moderator SFD **

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4637 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17515
jak bede mial wiecej czasu wrzuce jeszcze jakies fotki i ciekawe artykuly.
Skydiving "kreci" mnie juz od jakiegos czasu za niedlugo chce sie wybrac do jakiegos klubu i zobaczyc jak to wyglada "na zywo" a moze sprobuje samemu

**Moderator SFD**
***Członek MAFII RED***
**Jestem typem ajak!**

** eX Moderator SFD **

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1425 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 33922
Sog !

Wlazł kotEk na płotek i mruga

Trzeba go loć, ale w morde go loć.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nowy dział rusza eXtremalnie do przodu :-)

Następny temat

SKATEBOARDING

WHEY premium