SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Technika w MC i przysiadzie, czyli oceny oraz postępy Wilka

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3208

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam ponownie,

Zastosowałem się do Waszych licznych rad wyżej wymienionych. Oto rezultaty

MC idące w tył i w pełni po nogach 04.11.2011




Otóż, jak zresztą widać odczułem na tym zaniżonym ciężarze niekontrolowany przypływ mocy, który mną miotał w tył. Problemem wydaje mi się tylny odcinek kręgosłupa, który póki nie zejdę tyłkiem naprawdę nisko (tak jak w pierwszym poście tego tematu) wygląda na zaokrąglony. Przy następnych powtórzeniach zadziałały przyzwyczajenia z ostatnich paru treningów.

siady ATG 04.11.2011




Jest wężej, bardziej w dół i niżej. W tej serii schodziłem w dół wolniej niż w pierwszej, co zredukowało "wink" na dole, który mimo to jest mocno widoczny.

W ramach zwiększenia ruchomości stawu biodrowego pomyślałem o takich sposobach, podrzuconych tu i ówdzie przez samego Wodyna (niekoniecznie w tym kontekście):







Dziękuję za dotychczasowe uwagi i czekam na następne wskazówki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
Nie rób przeprostów w mc

W sq zauważ jak przy wstawaniu robisz taki dziwny ruch że przesuwasz srodek ciężkości do przodu, przez co nie wypychasz go 'z pięt'

Ale co ja tam wiem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki, że wpadłeś ;] Na dłuższy czas temat będzie sobie wisiał w otchłani, ja natomiast mam nieco planów odnośnie samej techniki i treningu... Gdy to już zrobię, wrzucę tu aktualizację.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777696
Na początek przyjmij zawsze pozycję techniczną bo zaczynasz z lekkim garbem

Stań prosto wypnij klatkę, ściągnij łopatki , jak weźmiesz sztangę ze stojaków zepnij mięśnie brzucha i zacznij przysiad od cofnięcia bioder, przysiad to nie zwykłe kucanie ale cofanie bioder a po chwili cały tył uda pociągnie zgięcie w kolanie.

Ja bym powiedział , że w przysiadzie stoisz za szeroko i stopy masz na zewnątrz za bardzo odwiedzione , udo ma być w jednej linii ze stopą.

Kolejna sprawa nie wykonuj przysiadu ATG bo nie jesteś w stanie go poprawie wykonać skróć zakres ruchu do takiego, w którym nie wykonujesz płaskich pleców i kota, a jak sam zauważysz na dole podwijasz ogon a to nie może mieć miejsca

W mc podobnie zaczynasz od płaskich pleców a tam ma być zachowana krzywizna kręgosłupa, martwy klasyk nie jest dla Ciebie, spróbowałbym od wersji sumo, może się okazać, że będzie dla Ciebie odpowiedniejsza. Bez przeprostów, bez szarpania, głowa przedłuzeniem kręgosłupa.

Rozciągaj dodatkowo tył uda bo pewnie tam tkwi problem

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
rion wpadnij też do mojego dziennika ocenic sq i mc

str 39, link w podpisie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Koniec trebingu FBW

Następny temat

Witam ...

WHEY premium