SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Teakwondo a Krav Maga

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16362

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92
Ale wydaje mi sie, że wygrał by jednak Kravaciarz. Teakwondo przyszło do Polski jako walka sportowa taka jak np. szachy. Ochraniacze, przepisy. To jako sport. Inne jest Teakwondo którego uczą w instytucie Teakwondo. Przeciearz Bryl Stworzył Bas-3 na podstawie Teakwondo, a ten system to od Krav Magi jest brytalniejszy. Treonowałem Teakwodno, Shotokan a tearaz Kravke. Na Teakwondo uczyli tylko jak ładnie z "falą" robić układy. Moj kuzyn trnuje 5 lat a z wiekszosci duszeń i chwytow nie potrfi wyjść. A jak już cos wie to i tak nigdy mu to nie wyjdzie. W mom mieście jest: Combat Kalaki, Teakwondo i Shotokan, no i Krav Maga. Trenowałem wszystko oprócz Kalaki, I tylko krav Maga mnie zadowiliła. Uwazam że tekwondzista po 5 latach treningu nie szans z Kravaciarzem, bo 5 lat Krav Mgi to juz duzo umiesz.

varner

varner

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1216 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9521
Tak jak kiedys powiedzial Ronowicz, bez jakiejs podstawy krav maga nic ci nie da. Sama w sobie nie stanowi nic skutecznego.


pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
dobrze mowisz. Ale sa szkoly TKD ktore sa "Brytalne" (komplement do Bryla?? :) ). Malo bo malo, ale jeszcze sa. Mi chodzilo miejwiecej o to ze pierwsza sztuka walki jest twoim fundamentem w ktorej uczysz sie podstaw (bardzo malo jest osob ktorzy zaczeli od jendej sztuki walki i brneli w nia az po sam grob, oj bardzo malo). Kravat odrazu rzuci cie na glebokie wody (pomijajac polemiki o skutecznosci). Bez podstaw utoniesz predzej czy pozniej.

Grzegorz.
Wasz unizony moderator Sztuk Walk i Gier Komputerowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
To tak jakbys zaczynal trening kosza od wsadow bedac 12 latkiem. wsyztsko pokoleji. Jesli wiesz ze chcesz trenowac kravke i to jest to czego porzadasz i pragniesz od urodzenia to najpierw przygotuj sobie podstawy pod nia.

Grzegorz.
Wasz unizony moderator Sztuk Walk i Gier Komputerowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1216 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9521
A czy TKD da mu jakotaka podstawe?? Bo chyba nic innego mu nie zostaje.


pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92
Ja trnowałem TKD i Shotokan, tam się nauczyłem kopac, blokować, róznych postaw. Walczyłem również na zawodach TKD. Tyle że w TKD na niższym poziomie jest mało walki w zwarciu. I tu macie racje, bo na Kravce nie uczą za bardzo jak układac stopę. Odrazu cwiczysz na partnerze, a tam sie musisz hamować, W TKD uczysz sie kopać w powietrze i zdobywasz postawy. Mi TKD sie bardzo podoba bo ja lubie wysokie kopniecia ( kujawiaki, obrotowe, jopczagi na twarz) Tylko że ja na treningach TKD 1/4 w kosza grałem. Ja popieram Bryla w metodach treningowych bo on wychwuje prawdziwych fighterów, którzy nie biją sie walki ani bólu. Ale Kravka tez jest OK. Według mnie wszystko zalezy od trenera. Ogromną wada TKD jest to ze wiekszość technik noznych na ulicy w nie wyjdzie jesli nie bedziesz w dresie i trampkach.

varner

varner

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1216 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9521
Musisz ciagle patrzec czy w Twoim miescie nie tworza jakiejs nowej sekcji czegos lepszego, bo narazie to masz bardzo maly, i marny masz wybor.
Ale zawsze lepiej cos trenowac niz nic nie robic.


pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
Dokladnie. Tu nie chodzi o to bys odrazu sie rzeznikiem stal (no moze. Chodzi o to bys nie nabral starsznie zlych nawykow. Powolutku dojdziemy do celu. Najpierw nauka chodzenia, potem uderzania w tym chodzeniu ,a potem walka (albo to i to naraz), ale nie od razu ataki na przeciwnika bez wiedzy jak ten atak wykonac. Technika jest potrzebna. Musisz nauczyc sie oddychac prawidlowlowo w tracke walki, nayczysc sie skladania uderzenie itp itd. Nauka Kravki jako pierwszego stylu to jak nauka z ksiazki (no moze ciut lepiej). Uwierz - ci trenerzy KM ktorych zachwalasz trenowali duzo wczesniej i to nie byla krav maga. MOja rada taka - trenoj tkd - kto wie- moze trafisz na dobrego trenera ktory nie bedzie uczyl stricte sportowej odmiany? A jak tylko znajdzie sie cos lepszego to wiej.

Grzegorz.
Wasz unizony moderator Sztuk Walk i Gier Komputerowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92
Masz racje Ronowicz jesli chodzi o walke. Bo nie sztuka jest sie nauczyć chwytów i udzerzen tylko sztuka je stosowac, aby umieć dojsć do odpowiednich pozycji, wumsić na przeciwniku pewne ruchy. My na Kravce to ćiwczymy, klient który uczy ciwczył wczesnirj Kyoushinkai. Ale my sie uczymy tam własnie skracania dystansu i takich tam innych. Moim marzenim jest trenowć Jeet Kune Do. Według mnie najlepszy styl Jesli chodzi o uderzanie. Zwłaszcza w wykonaniu Brucee Lee. Ja duzo sam trenowałem przez 3 lata przynajmniej godziny dziennie trenowałem kopnięcia, te które znałem. nowych nie wprowaczałem zeby złych nawykó nie naprać. Przez dwa lata trenowłem TKD i Shotoan. Troche krotko. Teraz Karavke, Na studiach chce spróbować Aikido i BJJ.

varner

varner

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4047 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20273
Dawno, dawno temu trenowalem tkd i nawet dorobilem sie zoltego pasa (to bylo chyba 8 kup). Z treningow pamietam tylko tyle, ze 3/4 czasu kopalismy w poduchy trzymane przez przeciwnika. Teraz trenuje KM i jestem naprawde zadowolony. Moim zdaniem najlepiej przejdz sie na tkd i KM i sam sie przekonaj co bardziej Ci odpowiada. Jeden trening za duzo Ci nie powie, dlatego przetestuj to troche dluzej. Pozdrawiam

Moderator dzialu Grappling
Luta Livre Poznan Team

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozterki pocztkujacego.

Następny temat

Czy moge ciwczyc?

WHEY premium