SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Teakwondo a Krav Maga

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16297

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
witam wszytskich; od razu mówię ( a raczej piszę ) że jestem przypadkiem, brachol chciał żebym to przeczytał więc czytam; powiem tak - tak naprawdę nie ma znaczenia jaki styl trenujesz, liczy się to jaki masz charakter; możesz i 10 lat trenować km a jak dorwie cię początkujący dresiarz z manią rozwalania łbów, to możesz zebrać taki w******ol, ze wylądujesz w szpitalu; fakt często sekcje uczą pewności siebie i dobrze, ale jak pochodzisz 2 czy 3 lata, to taki z ciebie kiler jak z tego filfu ( z pazurą, nie ze stalone ); co do km to fakt, jest niezła, ale trochę w tym podpuchy, wszyscy są twardzi, są niepokonani, znają zabójcze techniki i co?; jak przychodzi co do czego to nie każdy włoi facetowi palce w oczy, albo zmiażdży mu krtań; oczywiście zaraz się rozpęta, że spoko każdy by mgł, bo on wie; w rzeczywistości nie każdy; a co do kravki, nie do końca to podpucha, izraelici trenyją ( mówie o oddziałach specjalnych ), ale ci faceci na ogół już coś wcześniej ćwicdzyli i to na ogół niemalże zawodowo, poza tym ten kto ćwiczył w polsce widzi jak to wygląda, dużo mówią, trenuje się "lekko", to znaczy nie wykonuje się technik "w pełni", razem z kolegami z oddziału byliśmy w ośrodku szkoleniowym im. goldy meir koło tel awiwu, ludzie, co tam się działo; tego się nie da opisać; walki pełny "full", paru facetów znieśli z maty z "lekkimi" kontuzjami; ale ci faceci to awodowcy, są wysportowani, przebyli "marsz śmierci", potrafią walczyć, są często ekspertami w innych stylach; tacy ludzie mogą ternować km, mają podstawy, inaczej to trochę bez sensu ( moim zdaniem );
a co do obrony przed pałkami itd..., facet jaja sobie robisz, jak się koleś zna na rzeczy, tyo połamie ci ręcę, i rozwali łep, zanim się zoriętujesz, i nie p****ol głupot, że kravka nauczy cie się bronić przed takim atakiem, może gdybyś był doświadczonym zawodnikiem, ale tak naprawdę jak jedteś doświadczony to nie ma znaczenia jaki styl trenujesz, myślisz, że jak krzysiu n..., jest mistrzem świata w shotokan, to nie jest "twardy" bo np. kravka jest brutalniejsza; bez jaj
a tak dla informacji, trenwałem boks, trchę km, ale ogólnie od ponad 6 lat trenuje kempo i zdarzyło mi się być już na misjacxh w macedonii i w egipcie w 1998 roku ( ochranialiśmy z kolegami ambasadę polską w kalfie koło kairu ), pozdrawiam wszystkich z forum, postaram się jeszcze coś napisać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92
Dobrze cto wszysko podsumowałeś. Chciałbym sie zapytać gdzie trenujesz Kempo? czy to jest inaczej ninjutsu. Bo zawsze to chciałem trenować, ninjitsu jest super stylem tyle że w Polsce go nie uczą ( chyba ). Jesli to nie tajemnica to w jakich jednostkach słuzysz?

varner

varner

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to jest tak - kempo to często po prostu nazwa danej szxtuki walki, w moim przypadku jest to akurat Kem Vo Combat, miałem nawet przyjemność trenować pod kierunkiem mistrza Ryszarda Jóźwiaka, pewnie usłyszysz różne rzeczy o tym stylu, ale ogólnie jest tak, że każdy styl ma swoich zwolenników i przeciwników, mnie osobiście odpowiada,
co do przydziału to oficjalnie podlegam pod min. spraw wewn., jestem oficerem tzw. wisłaków ( jednostek nadwiślaskich , jestem oddelegowany tzw. obserwator misji dyplomatycznych od 1991 ( miałem wątpliwy zaszczyt przebywać w moskwie podczas puczu ), w praktyce wygląda to taż, że rozkazy zabraniają nam używać broni palnej ( przynajmniej w rozsądnych granicach ) a sugerują używanie innych środków tzw. przymusu bezpośredniego ( jak to mawia mój trener - "lufa, kolba, hełm, kolano" ), i wtety przydaje się znajomość kilku technik
co do ninjitsu to słyszałem, że jest w wawie szkoła, ale nie wiem czy to prawda,
co do mnie trenuje w wojskowych ośrodkach, wrocław, wawa, kraków i kilka innych, zdarza mi się również uczestniczyć w treningach za granicą, kiedyś ternowałem shotokan w kluczborku i goju-ryu w wieluniu (okolice opola i sieradza ) zdarzało mi się również bywać na judo i kendo we wrocku, oraz zaliczyłem kilka treningów tai-chi u senseia braksala, ale moja budowa ( 188 cm, 109 kg ) nie bardzo się sprawdziła na tai-chi, po pierszej sesji rozciągania, przez kilka dni nie mogłem chodzić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1471 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 26792
kravka ma fajne nibyskuteczne ciosy :), ktorych trenujący nigdy nie wykonali (to dlubanie w oczach na przyklad, przeciez tego nie wyprobojesz na sparingu), a nie masz zadnej pewnosci ze dobrze wykonasz tą technike na ulicy (bedziesz ją robil PO RAZ PIERWSZY W ZYCIU do konca), wiec to gowno nie system, a poza tym gdyby ktos wyciagnal reke do mojej twarzy potraktowalbym to jak cios (niewazne czy z checią dlubania oczu lewy, lub prawy prosty) i zbił tą reke. oni są wszyscy przekonani ze zrobi sie z nich zolnierzy, i ze po 2 mcach beda wszystkich rozgramiac, a przeciez wszystko sie powinno zaczac od podstaw, i co najwazniejsze sprawdzic skutecznosc trenowanych technik na pelnokontkaktowych sparingach.

netfan

netfan

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
coś w tym jest, że największe opluwanie KM jest od małoletnich, a im gość jest starszy i ma więcej doświadczenia, tym jego sądy są bardziej stonowane i zawierają konkretne zarzuty o których można dyskutować...
kzin
co do predyspozycji psychofizycznych - zgadzam się w całej rozciągłości - jak podwórkowy zabijaka, który co tydzień ma jakąś bójkę trafi na jakiegoś czarnego pasa który nie ma "duszy do walki", to wynik jest dla mnie dosyć jasny... to się tyczy każdego stylu, może tylko w różnym stopniu (tam gdzie jest dużo sparingów np. boks będzie lepiej, a w jakimś aikido czy shotokanie będzie gorzej)
W KM na początku nie ma za dużo sparingów, ale są uczone pewne ważne nawyki, taktyka, trochę timingu, dużo aspektów psychologicznych. Na wyższych poziomach mocnych sparingów/walk zadaniowych przybywa, i oczywiście również w opcji kilku na jednego
O zabójczych technikach to ja więcej niż na KM słyszałem jak chodziłem na karate (to przecież tam istnieje teoria "ciosu kończącego"), choć 90% technik była na korpus - na KM 90% to głowa + krocze ...
W normalnych sekcjach nie może być za dużo mocnych walk, tak jak np. w ośrodkach dla komandosów. W normalnych sekcjach ćwiczą normalni ludzie: lekarz, inżynier, akwizytor, przedstawiciel handlowy, student i licealista... Oni nie chcą być niepokonani. Oni nie chcą być najlepszymi wymiataczami w mieście. Oni chcą mieć szansę samoobrony jak zaczepi ich jakiś żul, czy dwóch drechów... albo piany dupek na impezie będzie chciał wsadzić noż w klatę... --- właśnie wtedy, a nie jak trafi się na przygotowanego do wszystkiego kosiarza (na treningu są powtarzane różne sytuacje z komentarzem: "ostry strzał zanim ..., bo poźniej nie masz już szans..." Na KM nie uczą wyłapywania kul zębami, za to jest pokazane co można zrobić jak ktoś trzyma spluwę np. przy głowie.
netfan
U mnie w sekcji (staż w KM od stycznia) jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś mówił, że jest już bardzo dobry, jest raczej duża doza skromności. No chyba że niektórzy są skromni na treningu i w szatni a w szkole, domu czy pracy strugają bohaterów - ale to może się zdarzyć wszędzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
Sofronow.
Zrozum, w momencie gdy jak to ladnie ujales Krav maga tarfila w rece studentow,inzynierow itp zostala okrojona z pewnych technik. I to wlasnie to byly te techniki ktore krav mage wsrod systemow dla wojska popychaja do przodu. Gdy system obrano z noza (nie poporwnywac z tym cywilnym nauczaniem) oraz innym wojskowym sprzetem - zostalo drzewko bez listkow i owocow. Co z takim drzewkiem sie dzieje- wiadomo.
Rzecza ktora krav madze cywilnej przysporzyla najwiecej worgow to ich plakaty reklamowe - poczytaj - zoruzmiesz o co chodzi. Krav Maga odarta ze swojej prowojskowosci moze byc tylko nakladka na towje juz nabyte paroletnie umiejetnosci. Nie przecze ze sie z niej nic nie wyciagnie, ale to jest jak z domem - bez fundamentow - czyli bez solidnych podstaw - zawali sie. Krav Maga nie daje ci podstaw. Odrazu rzuca na zagleboka wode - w ktorej ,nie oszukujmy sie - tylko zawansowany plywak nie utonie.

PS. mniemam ze o tych malolatach bez doswiadczenia to nie bylo do mnie? Bo o doswiadczeniu to moglbym troszke opowiedziec.

I na koniec - standardowo. Mowilem o wersji cywilnej. Wojksowa jest poza zasiegiem - bo zwyklego zjadacza chleba nie dotyczy.

Grzegorz.
Wasz unizony moderator Sztuk Walk i Gier Komputerowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
Sofronow.
Jescze jedno. Pisales o zarzutach jakoby KZIN je pierwszy wymienil. Szacunek dla niego, madrze mowi.
A c do ciebie. Batalie o Krav MAdze tocza sie tu nie od dzis. Jest taka opcja "search" , nagorze strony. Poszukaj - zobaczysz ze sa dziesiatki postow w ktorym zwykli ludzie jak i experci robia radosna niekonczaca sie wyliczanke z bledow Krav Magi PL. Taki neverending story. Zamiast krytykowac i sie wymodrzac, przejzyj archiwa na sfd (nie tak znowu stare - pare tygodni wystarcz). Naprawde to niekulturalne wchodzic z butami i sugerowac ze to gospodarz nie posprzatal.

Grzegorz.
Wasz unizony moderator Sztuk Walk i Gier Komputerowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Ronowicz, ktos mu placi za to

On nie jest taki woli mięso niz buraki.
Wasz
czytelnik dzialu ...

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1471 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 26792
sofronow co ma wspolnego to co napisales z moja wypowiedzią???

netfan

netfan

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92
Też Kzin trenowałem kidyś Shotokan, ale to bardziej balet niz walka. Codz na wyzszych poziomach jest bardszo dobre- typowy styl uderzania. Ja lestem Z Olesnicy. koło Wrocka. Znasz kogoś z tamtej szkoły ofocerskiej. paru klientów uczy stamtąd Kravki. O Kempo tym co trenujesz słyszałem podobno typowy dla ochroniarzy.

varner

varner

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozterki pocztkujacego.

Następny temat

Czy moge ciwczyc?

WHEY premium