SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tanie i Smaczne Białko: VitaFit

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 71225

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 258 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 13657
Mam 2 pytania. Czy to białko będzie dostępne tylko na sfd czy może będzie ogólnodostępne ? A drugie pytanie dotyczy dolegliwości po wpc (biegunka itp.). Czy po tym białku występują takie dolegliwości, np. po Ostrowi czy Łowickim mam masakrę w bebechach (delikatnie powiedziane)... Nie będę ukrywał, że jestem zainteresowany tym białkiem tylko i wyłącznie ze względów ekonomicznych. Firmowe białka chodzą po 50-70 zł (gramatura 750g) co w moim przypadku bardzo źle wpływa na budżet :D Za to mogę mieć dwie paki tego cuda. Z góry dziękuję za odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50488
Było poruszone niejednokrotnie w tym temacie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5049 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31752
sraki brak...

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 258 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 13657
Z tego co ja tutaj wyczytałem to większość wypowiada się o smaku tegoż białeczka. Opinii o możliwych dolegliwościach jakoś się nie doszukałem (może przeoczyłem :D)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 258 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 13657
A co z dostępnością tegoż cuda natury he? Jakby nie patrząc jest to produkt Treca (chyba że się mylę).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 7150 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 84652
dostępne jest tylko na sfd

problemów gastrycznych brak

"Chęci i cierpliwość to wielbłądy, które mogą
Cię przewieźć przez każdą pustynię"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1536 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10043
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5049 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31752
same kłamce i spamery tu :P

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 450 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8102
Bull, jako nabywca tego białeczka mam pytanie (wątpliwość do rozwiania).

Otóż opis co do jego dawkowania (dzielenia porcji) zamieszczony na etykiecie jest dla mnie dość niejasny. Mam tam info o 2-ch opcjach:

1. porcja z 30g proszku = 3 łyżki stołowe
2. porcja z 40g proszku = 4 łyżki stołowe

Sęk w tym, że konsystencja tego prochu jest dość "czepliwa" (tzn proszek nie jest całkowicie sypki jak np sól), więc i odmierzanie tego łyżką jest mało precyzyjne (jedna większa, druga mniejsza, trzecia lekko czubata - naprawdę cieżko tu o dostatecznie dokładny pomiar).

Postanowiłem więc zapodać do tego celu miarkę wyciągniętą z SP80 Olimp... I tu pojawia się problem. Miarka ta mieści w sobie okolo 15g białka SP80. Dwie takie miarki = około 30g białka SP80. Podczas gdy, z wczorajszych testów jasno wynika mi, że:

3 łyżki stołowe WPC VitaFit (czyli w założeniu z etykiety 30g) = 1,5 miarki od SP80 (nawet ciut więcej). Czyli jeśli dam dwie taki miarki (czyli tyle ile potrzeba bylo SP80 na porcje 30g) to będzie tego stanowoczo za dużo.

Jasne, że w tych pomiarach nie ma też co przesadzać, niemniej zależy mi na rozwianiu tej niescisłości (mam tylko nadz. że wszystko jasno napisałem).

Teoretycznie można olać tu zabawę z miarką (tym bardziej, że to Olimp) i sypać proch łyżkami, jednak - jak już pisałem - dość cieżko odmierzyć białeczko w ten sposób, a pakowanie tego zdecydowanie więcej niż trzeba (skoro i tak na raz możemy przyswoić określoną ilość) nie bardzo mi się uśmiecha.

Do całego zamieszania dochodzi jeszcze wzmianka (z etykiety rzecz jasna) o rozpuszczaniu tego w ~300ml wody/mleka, podczas gdy osobiście od zawsze przekonany byłem iż ilość "rozpuszczalnika" (woda lub mleko) to wyłącznie kwestia indywidualna, wpływająca wyłącznie na intensywność smaku odrzyki (czyli np - chcę by gainer był mniej słodki to po prostu dodaję więcej wody itp).

Z góry dzięki

Zmieniony przez - Kamaze w dniu 2009-12-23 10:40:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336127
nie masz wagi kuchennej lub nie posiada jej nikt ze znajomych?

jeśli nie to sugeruję
http://allegro.pl/item845784956_elektroniczna_szklana_waga_kuchenna_5kg_1g.html

dieta bez tego także kuleje
wiec to podstawowe narzędzie w kuchni

co ty na to?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie białko

Następny temat

super whey protein ( precision engineered)

WHEY premium