SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Talent do boksu

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4251

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 57
Hej, to mój pierwszy wpis na forum, mam do was pytanie. Niedawno zaczęłam trenować muay thai, około 4 miesiące temu. Problem polega na tym, że nie mam do tego talentu (tak uważam i wydaje mi się że trener myśli tak samo bo nie skupia na mnie większej uwagi, natomiast na osobach które trenują której niż na ale widać że im to dobrze idzie bardzo mu zależy). Na sparingach w zasadzie stoję i średnio wiem co robić, staram sie wyprowadzać ciosy ale wydaje mi się że za bardzo kombinuje i próbuje wszystko przeanalizować dlatego obrywam.
A WIĘC STĄD MOJE PYTANIE:
Czy do boksu trzeba koniecznie mieć talent? Czy bez tego na prawde nic mi nie będzie wychodzić czy to bardziej kwestia treningu?
Bo niestety przez to się zniechęcam, gdy mamy technikę widze że jestem lepsza od tych "zdolnych osób" ale gdy przychodzi co do czego obrywam. A może to kwestia psychiki?
Przepraszam że się tak rozpisałam ale chciałam dobrze opisać problem dziękuje z góry za odpowiedzi
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 137 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6643
do
Lolitka29 -Z tą wściekłością to przesadziłem,ale jednak sądzę ,że powinnaś tą Twoją sparingpartnerkę walnąć też tak jak ona Ciebie parę razy mocniej z całej pary i przez moment poczuć taki impulsik sadyzmu i się z satysfakcją uśmiechnąć.Problem polega też i na tym ,że nie oszukujmy się -walić kogoś kto nie jest nawet naszym wrogiem w twarz -to sadyzm,he he.....
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 675 Napisanych postów 6770 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66722
talent i ciężka praca to podstawa sukcesu w każdym sporcie
Zależy na co sie nastawiasz jak na medale mistrzostw świat to może byc ciężko ale czy to powód aby rezygnować ? oczywiście że nie z każdym treningiem podnosisz swoje umiejetności i z czasem wszystko zacznie się układać w logiczną całość i nie będziesz myślećc tylko wykonywać sekwencje "z automatu"

Też nie mam talentu i mi to nie przeszkadza 16 lat trenować
2

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Sama napisałaś, że dopiero zaczynasz trenować Muay Thai, więc nie licz na to, że od razu będziesz wymiatać na treningach. Trenuj i staraj się poprawiać błędy, a z czasem będzie coraz lepiej.
2

Redaktor Fight24.pl i Sceny MMA i K-1

http://www.fight24.pl/
http://www.sfd.pl/Scena_MMA_i_K_1-f131.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 57
Yoshi87
Sama napisałaś, że dopiero zaczynasz trenować Muay Thai, więc nie licz na to, że od razu będziesz wymiatać na treningach. Trenuj i staraj się poprawiać błędy, a z czasem będzie coraz lepiej.


Tak, zaczynam tylko chodzi mi o to że niektórzy trenują jeszcze krócej i są dużo lepsi, szybciej to wszystko im wchodzi do głowy i to mnie troche zniechęca, ale nie mam zamiaru rezygnować chciałam tylko poznać wasze zdanie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Jeden przyswaja wiedzą i technikę szybciej inny wolniej, ale to nie znaczy, że musisz rezygnować z MT. Jeśli po dłuższym czasie zauważysz, że nie robisz postępów, to wtedy możesz pomyśleć nad tym, czy warto dalej trenować MT, ale wtedy możesz wybrać coś innego i być może w innej sztuce walki będziesz szybciej się uczyła. Możesz poprosić trenera lub bardziej doświadczonego kolegę, żeby zwrócił na Ciebie uwagę podczas treningu i zobaczył z czym masz problem i wtedy jak Ci powie, to zacznij pracować nad poprawą tych rzeczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136777
Bo walczą instynktownie i odruchowo, zamiast kombinować i myśleć, sztuki walki to sport w którym wykonujesz wyuczone techniki w ułamku sekundy nie zastanawiając się. To tak jak z sexem: ruchy frykcyjne robisz odruchowo, a nie rozkmniniasz, pół cm w doł czy do góry. Po prostu staraj się wykonywać to co nauczyłaś się na zajęciach, nie stój jak kołek w miejscu tylko próbuj atakować, z czasem coś zacznie wychodzić.
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 57
Gats 2
Bo walczą instynktownie i odruchowo, zamiast kombinować i myśleć, sztuki walki to sport w którym wykonujesz wyuczone techniki w ułamku sekundy nie zastanawiając się. To tak jak z sexem: ruchy frykcyjne robisz odruchowo, a nie rozkmniniasz, pół cm w doł czy do góry. Po prostu staraj się wykonywać to co nauczyłaś się na zajęciach, nie stój jak kołek w miejscu tylko próbuj atakować, z czasem coś zacznie wychodzić.


i właśnie w tym problem, że ja nie mam tych odruchów. Do tego boje się zadać komuś cios i jakoś ciężko mi się przekonać do tego, że przeciez nie zrobie mu krzywdy na takim etapie na jakiś jesteśmy. Dodam, że nie chce być mistrzynią świata, trenuje bo lubię. Tylko ta blokada i stres troche mi przeszkadzają
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136777
Jeśli boisz się zadać cios to warto przemyśleć, czy nadajesz się do uderzanych. Od razu mówię: ja nie chcę ani uderzać, ani być uderzanym, więc instynktownie spodobała mi się mata i style chwytane. Może po prostu mt nie jest dla Ciebie?

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 57 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 295
Lolitka29 też kiedyś miałem problem z psychiką (troche inny problem ale podobny) stres, strach itp... Ciągłe sparingi aż po czasie wyleczyłem sie z tego, sam nie wierzylem ze same sparingi mi pomaga ale jednak ;D, nie poddawaj sie, trenuj az to wyleczysz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
cierpliwości - nic więcej tu nie trzeba
ja trenuję i chwytane i uderzane, jedno drugie uzupełnia. Początki też miałem tragiczne - zamykanie oczu, strach itp spokojnie to wszystko minie sparing to ma być na początku zabawa, coś jak berek, 0 siły...przyzwyczajenie to ruchów i odruchów, kontrreakcje itp z czasem przeradza się w walkę
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 62 Wiek 4 lata Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3393
BARDZO WAŻNE JEST NASTAWIENIE PSYCHICZNE DO TAKIEGO RODZAJU TRENINGU JAK TUTAJ CZYLI IDZIESZ TAM ZE ŚWIADOMOŚCIĄ , ŻE MUSISZ BYC LEPSZA OD KOGOŚ WTEDY WYGRYWASZ ;D


Zmieniony przez - Lishka w dniu 2017-01-16 12:15:30

RAZ RAZ

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bjj

Następny temat

kickboxing + freediving + cw siłowe 1 w tyg. ma to sens?

WHEY premium