SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Taijutsu

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3704

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 81
Co wiecie o Taijutsu ?? Wie ktoś gdzie można się tego nauczyć i
czy jest to skuteczne ??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 725 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14919
Zobacz sobie tutaj:
http://www.bushido.eruda.pl/

Chłopaki dają radę, to taki niby tradycyjny styl, z parterem, stójką. Moim zdaniem ok. Turnieje mają. Sam nawet kiedyś startowałem na tych zawodach.
Kilku ich wychowanków ćwiczy teraz w innych klubach i nieźle sobie radzą - zawody itd.

Także ten styl dość ciekawy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 81
wiesz gdzie tego uczą ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 725 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14919
Ta szkoła co Ci wysłałem link to Ruda Śląska - Kochłowice, ale inne szkoły związane z Kempo Tai Jutsu (Vo Viet Dao) też są w innych rejonach Polski. Musisz poszukać co i jak bo nie wiem.
Może skontaktuj się z trenerami (ich komórki są na stronce, którą Ci podesłałem), oni pewnie będą wiedzieć, gdzie w Twojej okolicy są jakieś szkoły tego stylu.

A Ty z kąd jestęs wogóle?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 81
okolice Łodzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 725 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14919
Na tej stronce masz linki do innych klubów z nimi związanych:

http://bushido.eruda.pl/index.php?option=com_weblinks&catid=19&Itemid=23

ale najlepiej, zadzwoń do Trenerów z KTJ, onie pewnie będą mieli najwięcej informacji

pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
Tesel - pomieszanie z poplątaniem - co ma Tai jitsu wspólnego z Kem vo Combat? Poprostu NIC!
Ci panowie z tej stroniki doskonala reklama - gratuluję

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
tai jutsu = ju jitsu
to jest to samo, czyli w zasadzie wszystko i nic (w sensie oznaczania czegoś jakiegoś konkretnego stylu czy formuły walki)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2170 Wiek 55 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30793
Yangu...Ci panowie są bardzo konkretni i naprawdę umieją się bić cokolwiek to znaczy....
a że współpracują i działają wspólnie z vvd...to nic złego
ale to moje zdanie....a panów znam (osobiście kilku) od 20 lat conajmniej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
Wuxia - ja nigdzie nie pisalem że Kem Vo combat to badziewie czy coś w tym stylu - wręcz przeciwnie myśle o tym stylu i panu Jużwiaku na przykład - dobry styl i dobry nauczyciel Wietnamskiego Viet Vo Dao i pokrewnych.
Natomiast pisanie że taji jitsu to to samo co Kem Vo Combat jest idiotyzmem normalnym. To są zupelnie inne style niemające ze soba nic współnego.

Ja czy Ty trenujemy Kung Fu - zacznijmy pisać że ninjitsu (popyt znacznie wzrośnie jak sie w czarne gatki poubieramy ) i pozakladajmy szkoły ninja, a zeby sie nie nudziło to MT, BJJ i co nam do glowy jeszcze przyjdzie - to że nie uczylismy się tego i nie mamy (za siebie mowie przynajmniej) o tym wiekszego pojęcia to nic - reklama zrobi sowje.

Taji jitsu jest jedną ze szkół ninjitsu o ile kolega trenujący togakure ryu od ponad 10 lat mnie nie okłamał o Japońskim rodowodzie. po druje w 1,5 roku 3 dana to ja też chcę.

Zmieniony przez - Yang32 w dniu 2009-06-23 01:48:26

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 725 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14919
Yang - ja nie napisałem, że te style są ze sobą związane, tylko że te szkoły ze sobą współpracują. Fakt, trochę źle to sformułowałem - ten nawias może sugerować, że KTJ i VVD to ten sam styl, ale nie o to mi chodziło:

ale inne szkoły związane z Kempo Tai Jutsu (Vo Viet Dao) też są w innych rejonach Polski

Zdaje sobie sprawy, że te style są różne, mają różne rodowody, itd. (kiedyś coś tam o tym czytałem).

Jodan, co do formuły walki, to z tego co się orientuje w KTJ jest "full contact" - stójka + parter (bez uderzeń), a w tym VVD jest full contact (nie wiem na jakich zasadach, ale myślę, że podobnych jak w KTJ) i grappling (chi vat - cokolwiek to znaczy )
http://bushido.eruda.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=42&Itemid=1

Pewniejsze info co do firmuły walki mam o KTJ bo tam brałem udział w zawodach, o VVD to tylko poczytałem na stronce.

pzdr
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chad Boykin książka

Następny temat

Wirtłoz

WHEY premium