SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

TRICEPSY – PODKOWA JAK MARZENIE!

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 512

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 250 Napisanych postów 41358 Wiek 323 dni Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 126098
Mięsień ten znajduje się na tylnej powierzchni ramienia. Składa się z trzech głów: przyśrodkowej, długiej i bocznej. Głowa długa odpowiada za ruch w stawie ramiennym i łokciowym. Jest ona najsilniejszym prostownikiem stawu ramiennego oraz silnym przywodzicielem ramienia. Głowa boczna i przyśrodkowa odpowiadają za ruch prostujący ramię w stawie łokciowym. Tricepsy to ponad 60% masy mięśni ramion. Podczas treningu tricepsy wykonują pracę wspomagającą w większości wykonywanych ćwiczeń na klatkę piersiową i barki.

Wiele osób ma jednak problemy ze skutecznym rozwinięciem głowy bocznej. Z tego też powodu w niniejszym artykule omówię kilka ćwiczeń rozwijających głowę boczną, która odpowiada za kształt tzw. „podkowy”.

Trudno jest znaleźć ćwiczenie izolujące, w którym pracuje tylko głowa boczna. Zazwyczaj angażowany jest cały triceps, ale poprzez odpowiednie wykonanie danego ćwiczenia możemy wpłynąć na duże zaangażowanie głowy bocznej.

Podstawowym ćwiczeniem na mocne tricepsy jest moim zdaniem:

PROSTOWANIE W DÓŁ RAMION NA WYCIĄGU STOJĄC Z LINĄ

Pozycja podczas ćwiczenia

Należy stanąć na wprost wyciągu bloczkowego w delikatnym rozkroku lub w lekkim wykroku do przodu. Pochylamy lekko tułów do przodu, chwytamy linę wyciągu na samym dole, w taki sposób, aby dłonie opierały się na ogranicznikach na obu końcach liny. Łokcie powinny przylegać do tułowia.

Technika wykonania ćwiczenia

Po zajęciu odpowiedniej pozycji prostujemy ramiona w dół do momentu zblokowania w łokciach. Robimy to w taki sposób, że w górnej pozycji wyjściowej dłonie są rozchylone na około 10 cm i podczas prostowania ramion w dół oddalamy dłonie od siebie. W tej pozycji napinamy tricepsy i utrzymujemy napięcie przez około sekundę. Następnie powoli unosimy ramiona do pozycji wyjściowej, cały czas kontrolując ciężar. Faza prostowania ramion w dół jest nieco szybsza niż faza unoszenia ramion w górę. Podczas prostowania ramion w dół na wyciągu pracują wszystkie głowy mięśni trójgłowych ramion. Jednak wykonując je z liną, bardzo mocno zaangażowana jest głowa boczna.

Zalety prostowania ramion z liną

Ćwiczenie to jest łatwe do wykonania, kładzie duży nacisk na pracę bocznej głowy tricepsów, pozwala na użycie dużych ciężarów przy zachowaniu poprawnej techniki wykonania.

Wady prostowania ramion z liną

Według mnie, prostowanie ramion z drążkiem wyciągu stojąc, to ćwiczenie które nie ma wad. Jest to podstawowe ćwiczenie na rozwój masy mięśniowej i siły mięśni trójgłowych ramion.

Podstawowe błędy w wykonywaniu ćwiczenia

Najczęstszymi błędami pojawiającymi się podczas wykonywania tego ćwiczenia są: wypychanie ciężaru w dół przy użyciu całego ciała, odrywanie łokci od tułowia i unoszenie ich w górę podczas drugiej fazy ćwiczenia.

(...)

KOLEJNE ĆWICZENIA

http://www.perfectbody.pl/TRENING/3/841/TRICEPSA---PODKOWA-JAK-MARZENIE.html 

Sprawdź ile masz % tłuszczu?

TWORCA ALTERNATYWNEJ DROGI (i nie tylko) - zaprasza do dzialu NUTRIFARM
i lektury magazynu PERFECT BODY http://www.perfectbody.pl

Dieta JEM / NIE JEM pozwala na wiecej !
http://www.sfd.pl/JEM_/_NIE_JEM_dieta_by_Biniu_oficjalny_watek_Q&A_Patrz_str_1-t931736.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SPALACZE NA MASĘ ?!

;