SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szukamy skuteczności w Aikido :)

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4067

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 327 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4465
Jodan nie bądź taki wrażliwy...

Z nikogo sie nie nabijam (może troszkę)... Chciałem przez ten post sprowadzić kilku aikidoków "na ziemię" Mnie też się wydawało, że jestem "bosko skuteczny" i wszystkie techniki są absolutnie niesamowite. Dopiero zastanowienie się nad nimi, w taki sam sposób jak w tym poście, czyli: co jest w tym wszystkim najbardziej skuteczne? dało mi do myślenia.

Jak ktoś się poczuł bardzo urażony takim tematem, to proszę zgłosić to moderatorowi i niech kasuje tego posta w całości! Zgadzam się na to.

Remigius.pl - IT, e-commerce, e-marketing | Centrum-evolution.pl - centrum treningowo-dietetyczne we Wrocławiu | Serwispomp.eu - dystrybutor narzędzi Graco & Festool

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1794
Ja doszedłem do innego wniosku : Jesli łaczymy Aikido z czyms uderzanym to moze to byc skuteczne . Dla czego ? bo np. ćwiczymy boks gosc nas zaatakował i wywalilismy mu 2 proste i zakładamy mu dzwignie i ta wchodzi jak na treningu i jest super skutecznie. To teraz trzeba spojżec na to z innej strony wpakowalismy mu 2 proste to i wpakujemy kolejnych 6 czy 10 po których gośc nawet nie bedzie wiedział gdzie jest i co sie działo i obejdzie sie bez aikido . tak wiec po co je ćwiczyc gdy one przyda nam sie dopiero wtedy gdy ćwiczymy jakis inny skuteczny styl ? tamten styl sam wystarczy a my nie bedziemy marnowali czasu i pieniedzy na głópoty . Sam kiedys ćwiczyłem aikido i niby było super na trenin gach a jak pokazywałem cos kolegą to mało kiedy wyszło gdy oni stawiali jakis opór siłowy .

Ziemia jest piekłem innej planety ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 311
Aikido moim zdaniem jest skuteczne
w tym sporcie broniac sie atakujemy,mozna wykozystac sile przeciwnika by z jeszcze wieksza powalic go na ziemie.
ale jest jeden niestety warunek -treba bardzo duzo i czesto cwiczycv zeby dojsc do takiej wprawy.
Coz ten sport jest moim zdaniem dla wytrwalych w tym co robia
Czyli nie dla mnie
podziwiam tych co maja wysokie stopnie

"Prawdziwym wojownikiem jest ten, kto zwycieza samego siebie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 387 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2020
Aikido - klimat ok,zasady ok, sprawnosc ruchowa, wieksza szansa na wyjscie bez szwanku w przepychance badz szarpaninie. Do walki slabo..
to moje zdanie pozdro

pewnym swojej wiedzy jest się wtedy,kiedy się wie mało-wraz z wiedzą rosną wątpliwości

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 347
parę lat później, +25 kg, po kilku latach Aikido, Wing Tsun, MMA doszedłem do wniosku, że jednak kałach jest najskuteczniejszy po za windą, gdzie jednak kosa. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
BEM02
parę lat później, +25 kg, po kilku latach Aikido, Wing Tsun, MMA doszedłem do wniosku, że jednak kałach jest najskuteczniejszy po za windą, gdzie jednak kosa. :)


A kto ćwiczy sporty walki dla skuteczności na ulicy Wszyscy najpierw pytają o największą skuteczność i chcą zabijać jednym pchnięciem, a po latach zastanawiają się jak tu zniechęcić nie robić krzywdy i nie pakując się w kłopoty. Ja po boksie, Wing Chun i MMA postawił bym na dwa dokatowane rzuty, kilka low kicków i dwa proste. To oczywiście spore uproszczenie, bo na taki rozwiązanie można sobie pozwolić dopiero jak się ma duże doświadczenie.

Co do samego aikido to miałem do czynienia z Hakkoryu Jujutsu i nie znam sytuacji gdzie nie można zastąpić tego stylu dużo prostszymi rozwiązaniami: przysłowiowa "dynia, plomba, noga"


Zmieniony przez - Ernesto_Mendoza w dniu 2018-06-07 14:15:11
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 347
najważniejsze to być szybkim :) czy to w ucieczce czy w pierwszym trafionym lewym prostym
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy Hapkido nadaje się do samoobrony?

Następny temat

Siłownia+worek+bieganie

WHEY premium